Pátek 22. září 2023
Svátek slaví Darina, zítra Berta
Oblačno, déšť 19°C

Zemanova kancelář v ložnici? Nejedlý: Schody má exprezident jako trénink

Autor: Jakub Kopřiva - 
30. dubna 2023
05:00

Mastný nájem, smlouva na rok a dům, který není plně bezbariérový. I tak si v něm exprezident Miloš Zeman (78) zřídil kancelář. A to přesto, že mu pražské arcibiskupství dalo vybrat z více možností.

Arcibiskupství v rámci příprav na rok 2030, kdy přestane dostávat peníze od státu, investuje do bytů. Ty pak pronajímá. „Pan prezident nás oslovil, respektive jeho kancelář nejprve oslovila kardinála Duku. My jsme jim nabídli možnosti. Vybrali si tuto,“ popsal generální vikář arcidiecéze Jan Balík. Ten si pochvaluje, že prominentní nájemník udělal církevní realitce XPlace reklamu. Někdejší hradní pán dostal podle informací Blesku na výběr ze tří lokalit, přičemž minimálně jedna měla být pro Zemana, který je na vozíčku, vhodnější a snáze dostupná.

Proč Dejvice?

Blesk se na kritéria výběru zeptal člena spolku a někdejšího poradce Martina Nejedlého (56). Podle něj bylo faktorů několik. „Pan prezident o své vůli doma začíná chodit o chodítku. On se rozhodl, že bude absolvovat schody (od vstupu do zvýšeného přízemí – pozn. red.) až k výtahu. A dokonce nečeká na vozíček a chce jít až do kanceláře,“ řekl Nejedlý. Podle něj údajně Zemanovi jeho lékař řekl, že když bude trénovat, může opět začít chodit. „Pan exprezident už chtěl do kanceláře, říkal jsem mu, že všechny úpravy nejsou ukončeny, ale řekl, že mu to nevadí,“ vysvětloval dále Nejedlý, proč bývalá hlava státu začala úřadovat v prostorách, kde bylo jasně vidět, že původně šlo o ložnici. Zemanovi se navíc prý líbí lokalita Dejvic a Nejedlý sám je zase spokojený s vlastníkem nemovitosti i tím, že exprezidentovi podle jeho slov kancelář vyhovuje.

Bydlení blíže bohu

Byty v Jaselské nejsou jediné, které pražské arcibiskupství nabízí. Další má v Praze na Zličíně a dokončuje další na Střížkově. Těm ve čtvrtek požehnal pražský arcibiskup Jan Graubner (74). Ovšem nejde o žádné levné bydlení, ale tvrdý byznys. Velký čtyřpokojový byt s terasou tam vyjde na 39 tisíc korun za měsíc. V roce 2025 by pak chtělo arcibiskupství mít kolem 400 bytů, a to jak v Praze, tak i třeba v Milovicích nebo Kolíně, kde rozjíždí nové projekt.

Video  Exprezident Zeman otevřel svou kancelář  - Blesk/Nikola Forejtová
Video se připravuje ...

roxin ( 1. května 2023 06:40 )

Určitě to tak bude!!! Jen jeho voliče, protože JEN TI JSOU SLUŠNÍ a vždy připraveni ho podpořit a řádně přivítat!!! Diskusi NEMÁM, ne že bych ji potřebovala k životu, co chci napsat napíšu kdykoliv a kdekoliv ať se to líbí nebo ne !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

tom999 ( 30. dubna 2023 22:45 )

Zatím nejvýraznější posun v oblasti stavebního práva a problematiky přístupného prostředí přinesl až stavební zákon č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu.

Výraznou a podstatnou zásadní změnou je fakt, že bezbariérovému řešení a užívání staveb se podle § 132, odst. (3), písmene e) přiznává veřejný zájem.

Stavební úřad m ů ž e na základě § 137, odst. (1), písmene h) a jistých podmínek
n a ř í d i t vlastníku stavby, stavebního pozemku nebo zastavěného stavebního pozemku b e z b a r i é r o v ý přístup a užívání pozemku nebo stavby.

Výrobky pro stavbu podle § 156, odst. (2), které mají rozhodující význam pro výslednou kvalitu stavby a představují zvýšenou míru ohrožení oprávněných zájmů, jsou stanoveny a posuzovány podle zvláštních právních předpisů (viz kap. 3.2).

tak M A K E J T E !!!!

zase soudruh vymysli vlastne problem a pak ho budeme ZA TEZKY PENIZE R e s i t !!!!!!

kdyby blb soudruh rovnou nasel kancl v prizemi !! tak by nemusel nikdo nic resit... natoz v21.stoleti vynaset prezidenta poschodech .....

JaNat ( 30. dubna 2023 19:21 )

Jdu na večeři, měj se.

JaNat ( 30. dubna 2023 19:21 )

Moon, pozlátková už dneska zase jela jako fretka. To víš, musí si denně do mě rýpnout, aby měla hezký den. Ale tak, když se jí uleví, že? Ta co mluví o tom, že si jiná nemá dělat naděje na toho či onoho, ta si je dělá sama.

blue_Moon ( 30. dubna 2023 18:56 )

To nevím Janat, ale pozlátková by mohla napsat, že Frank je takéž zadaný jako Hoflíček abys sis nedělala naděje.. Někdy mám pocit, že místních hitovek omdlím.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud