Pátek 29. září 2023
Svátek slaví Michal, zítra Jeroným
Polojasno 24°C

Zeman na obhlídce svého bungalovu: Manévry v Lánech a podrobná kontrola ochranky

Autor: Mii, red - 
24. února 2023
13:45

Prezidenta Miloše Zemana už brzy čeká stěhování do jeho vysněného bungalovu v Lánech. Na obhlídku jeho nového domu, který stojí co by kamenem dohodil od lánského zámku, před několika dny vyrazily manželka Ivana a dcera Kateřina a nyní si přijel nemovitost prohlídnout i on sám, jak zjistili fotografové Blesku.

Zeman k tomu využil slunečný den, prezidenta přivezla jeho ochranka přímo až na pozemek. Z fotografií je zřejmé, že stavba je kompletní, ostatně dostavěná byla v druhé polovině minulého roku. Bungalov je obklopen plotem z dřevěných prken a v zadní části se nachází zahrada, která je krytá stromy.

„Domek mám na pozemku, kde je několik smrčků. A pod těmi smrčky je ježek. Domek je projektovaný tak, že prosklenou stěnou vidím na ty smrčky, případně i na toho ježka, pokud tam zrovna je...,“ řekl dříve Zeman.

Vchod do domu je bezbariérový, aby do něj mohl prezident vstupovat na svém vozíku. A jak v minulosti informoval Blesk, nemovitost není pouze „skromným bungalovem“, což je označení, které Zeman rád používal. Naopak má podle expertů hodnotu až 25 milionů korun a zahrnuje 283 m2 podlahové plochy a dvě podlaží. Nechybí obývák s krbem, knihovna či zimní zahrada.

Zemanovo funkční období končí 8. března 2023. Poté bude muset opustit jak Pražský hrad, tak zámek v Lánech. Lány mu ale přirostly k srdci, a tak si nemovitost postavil právě v této středočeské obci nedaleko Prahy.

Video  Petr Pavel v Lánech: Se Zemanem řešili kritiku hradní kanceláře, šéfa Ústavního soudu i schůzku prvních dam  - ČTK / Blesk - Martin Přibyl
Video se připravuje ...

dynaty ( 26. února 2023 00:36 )

ten je pro maxpax , to jen na vysvětlení, protože dle některých příspěvků je IQ diskutujících zanedbatelná

dynaty ( 26. února 2023 00:31 )

dynaty ( 26. února 2023 00:28 )

majetkový převrat? a Zeman se na něm podílel? máš to nějak pomotané

dynaty ( 26. února 2023 00:23 )

dynaty ( 26. února 2023 00:20 )

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud