Pátek 8. prosince 2023
Svátek slaví Květoslava, zítra Vratislav
Oblačno, sněžení 0°C

Zeman našel kancelář v Dejvicích, asistovat mu bude Ivana. Za nájem nezaplatí ani korunu

Autor: ČTK, for - 
4. dubna 2023
18:25

Bývalý prezident Miloš Zeman bude mít kancelář v Jaselské ulici v pražských Dejvicích, uvedl dnes Deník N. Spolek Přátelé Miloše Zemana si ji pronajal od pražského arcibiskupství. Zeman se minulý měsíc po odchodu z prezidentské funkce přestěhoval do svého nového domu v Lánech nedaleko Prahy. Před koncem mandátu řekl, že kancelář si otevře od května a bude do ní jezdit zhruba jednou týdně. Asistentku mu má dělat manželka Ivana.

Mluvčí pražského arcibiskupství Jiří Princ Deníku N řekl, že byla podepsána smlouva se spolkem Přátelé Miloše Zemana. Bude podle něj platit běžný tržní nájem, blíže částku neupřesnil. „Byt si převzal spolek Přátelé Miloše Zemana,“ uvedl Princ. Pronájem v Praze 6 potvrdil i Zemanův někdejší mluvčí Jiří Ovčáček.

Exprezidentův blízký spolupracovník Martin Nejedlý potvrdil serveru Seznam Zprávy, že Zeman má úřadovat jeden den v týdnu. „Když bude chtít jet za přáteli ze svého spolku nebo za návštěvami, které ho požádají o schůzku, tak ji bude mít k dispozici,“ uvedl.

Dům podle výpisu z katastru nemovitostí patří společnosti XPlace Alfa, což je realitní kancelář založená arcibiskupstvím v roce 2021, uvedl Deník N. Firmu stoprocentně vlastní společnost Apasset, což je svěřenský fond arcibiskupství.

Zemanův spolek vznikl v roce 2008 z iniciativy jeho někdejšího spolupracovníka Miroslava Šloufa. Měl dostat někdejšího premiéra a předsedu ČSSD zpátky do politiky. V čele představenstva spolku je dosud bývalý kancléř Vratislav Mynář. V představenstvu sedí také Karel Srp nebo Miroslav Sklenář, který ale Deníku N řekl, že spolek opouští.

Zeman od státu pobírá rentu 50.000 korun měsíčně, dalších 50.000 dostává na provoz kanceláře a plat asistenta. Zároveň mu náleží důchod, podle exprezidenta ve výši zhruba 23.000 korun. Využívá také služební auto s řidičem a policejní ochranu.

Video  Vynášení Morany Zemany (8. 3. 2023)  - Blesk
Video se připravuje ...

Pepusa ( 10. dubna 2023 10:22 )

To je fór.

pindal ( 8. dubna 2023 19:43 )

Je to dobře,že to platí stát,není totiž pravda všechno ,co nám říkají v televizi.

pindal ( 8. dubna 2023 19:27 )

Ty mu taky nic pronajímat nemusíš a pokud si myslíš začít s trestním stíháním,máš možnost podat trestní oznámení.Není všechno pravda,jak je národu naku­káno,­sdělo­vací­mi prostředky.

kurna1 ( 5. dubna 2023 13:40 )

Ani piď nemovitosti bych mu nepronajmul - podvodnikovi a ožralovi. Započal bych s ním trestní stíhání. Toho čeho se dopustil je zodpovědný za všechny průsery na hradě

verka1 ( 5. dubna 2023 12:08 )

Bude pomáhat potřebným 🤔

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud