Pátek 29. září 2023
Svátek slaví Michal, zítra Jeroným
Polojasno 24°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Zeman si do kanceláře pozval Babiše a sepsul mu kampaň. Šéf ANO přinesl portské ze sámošky

Aktualizováno -
26. dubna 2023
13:17
Autor: pah, Mii, ČTK, vei - 
26. dubna 2023
12:28

Exprezident Miloš Zeman dnes ve své pražské kanceláři zahájil první „běžný“ úřední den. Prostory, které k údivu mnoha lidí nemají bezbariérový přístup, oficiálně otevřel minulý týden. V poledne Zeman ve své kanceláři přijal šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, který jako dárek přinesl portské víno, které koupil v nedalekém supermarketu. Vchodové dveře do budovy ochranka exprezidenta zalepila, aby novináři nemohli koukat dovnitř. 

„Předpokládám, že ještě jednou v životě budu chodit,“ řekl Zeman novinářům při příjezdu do své kanceláře. Do ní chce chodit pravidelně každou středu, zhruba v 11 hodin. V kanceláři je s ním dnes opět Jiří Ovčáček, i někdejší neformální poradce Martin Nejedlý

Video  Ovčáček o fungování Zemanovy kanceláře: Lidé se budou moct objednávat. Eprezident prý cvičí chůzi  - Blesk Zprávy
Video se připravuje ...

V poledne dorazil Babiš, který prozradil, že přichází na pozvání Zemana. Jako dárek mu přinesl portské víno v dárkové tašce, které koupil v nedalekém Tesco Express, sdělil novinářům. „Já jsem to kupoval na poslední chvíli, vlastně jsem zapomněl,“ řekl. Odpoledne by za Zemanem měl přijít i dlouholetý předseda Jazzové sekce Karel Srp.

„Nejdříve jsem si vyslechl drtivou kritiku své kampaně na post pana prezidenta Česka a potom jsme se bavili o situaci v České republice, qkdy pan prezident má velmi negativní názor na ministra financí pana Stanjuru,“ uvedl Babiš po schůzce. 

„Samozřejmě, že to téma bylo špatně,“ navázal šéf hnutí ANO, čímž zmínil válečné téma, které během kampaně zvolil. Podle extremiéra se nicméně se Zemanem shodli, že současná hlava státu Petr Pavel je produktem marketingu. 

Video  Babiš to slízl od Zemana: Bývalý prezident kritizoval u sebe v kanceláři šéfa ANO za prezidentskou volební kampaň  - Blesk Zprávy
Video se připravuje ...

Kontroverzní kancelář

Zeman už dříve oznámil, že asistentku v kanceláři mu bude dělat jeho žena Ivana. Ze zákona má bývalý prezident nárok na chod kanceláře a plat asistenta 50 000 korun měsíčně. Částka nebyla od vzniku zákona zvýšena. Zároveň Zeman od státu dostává rentu 50 000 korun měsíčně a starobní důchod zhruba 23 000 korun. Využívá také služební auto s řidičem a policejní ochranu.

Kancelář, která má podobu běžného bytu, si od společnosti XPlace Alfa, realitní kanceláře založené pražským arcibiskupstvím, pronajal spolek Přátelé Miloše Zemana.

Kancelář se nachází v činžovním domě. Zeman, který se kvůli nemoci pohybuje na vozíku, se bez pomoci do prostor nedostane, protože do něj vedou schody. Dnes mu ochranka opět musela pomáhat nahoru, vozík zůstal před hlavním vchodem.

Kancelář je umístěna v klasické bytové jednotce. Jeden pokoj tvoří kancelář, v dalších místnostech je sociální zařízení a zázemí pro asistentku, ochranku a pro řidiče.

Video  Exprezident Zeman otevřel svou kancelář  - Blesk/Nikola Forejtová
Video se připravuje ...

pindal ( 29. dubna 2023 23:29 )

Mám rád všechny lidi,ale poslední dobou teprve začínám chápat určitý rozdíl v lidském chování a to mě přivádí k zjištění,že někteří jsou naši a někteří"kopou"za někoho jiného,jako při fotbale.To jsem v šoku,protože jsem si myslel,že Češi kopou za Čechy.Asi jsem blbej,ale ti,co kopou za náš národ si nepletu.

pindal ( 29. dubna 2023 22:32 )

Proč zakazovat lidem vše co jim dělá dobře?No to bude nejspíš kvůli tomu,aby se na to mohli zvýšit daně.Nejhorší je ovšem stres,který nám přináší naše sdělovací prostředky od rána do večera a jak se zdá,na lidech jim nezáleží. A nikdo na ně také žádné mimořádné daně nenasazuje,to je zajímavé.Lidé totiž nejvíc umírají z vyděšení.

pindal ( 29. dubna 2023 22:16 )

Oba jsou naši.

pindal ( 27. dubna 2023 17:26 )

Dobrý dva dědci,přeju jim vše nejlepší.

JaNat ( 26. dubna 2023 16:48 )

Co jiného, to víš, že si dá. Jak jinak.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud