Úterý 16. dubna 2024
Svátek slaví Irena, zítra Rudolf
Oblačno, déšť 10°C

Pavlova mluvčí odmítla převzít Ovčáčkův twitterový účet. „Žalmy ode mě nečekejte,“ říká Řeháková

Aktualizováno -
11. března 2023
20:55
Autor: Mii - 
10. března 2023
19:18

Skoro až legendární pověst si během funkčního období vysloužil twitterový účet bývalého hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka. A také přes 105 tisíc sledujících. Ovčáček těsně před svým koncem nabídl své nástupkyni Markétě Řehákové, aby si účet převzala, tým Petra Pavla to ale odmítl, informuje Deník N.

Přání „požehnané neděle“, příspěvky o podpoře Izraele, ale i fotografie exprezidenta Miloše Zemana z nejrůznějších setkání. To vše obsahoval twitterový účet Jiřího Ovčáčka. Bývalý hradní mluvčí avizoval, že si jej nehodlá nechat, a nabídl týmu nového prezidenta Petra Pavla, aby jej začal využívat.

Řeháková se k tomu na začátku února v rozhovoru pro DVTV postavila neutrálně, nakonec ale možnosti nevyužije. Chce se od bývalé hradní garnitury zcela odstřihnout.

„O předání účtu Jiřího Ovčáčka nemáme zájem, protože je ve vnímání veřejnosti zcela jednoznačně spojen s jeho osobou, prezidentstvím Miloše Zemana a stylem jeho komunikace. Na tuto éru nechceme navazovat a považujeme za důležité se i komunikačně jasně oddělit,“ řekla Deníku N Řeháková.

Později k rozhodnutí vyjádřila i na svém současném účtu. „Já vám budu přes účet tiskové mluvčí předávat oficiální stanoviska, detaily k programu pana prezidenta a odkazy na jeho mediální vystoupení. Žalmy ode mě nečekejte. Urážet vás nebudu,“ napsala.

Je to odlišný přístup než v zahraničí. V Americe je předávání účtů běžné, předávají si ho například američtí prezidenti. Současný prezident Joe Biden tak úřaduje z účtu @potus, na kterém dříve působil Donald Trump. O těchto dvou politicích přitom nelze říct, že by k sobě chovali sympatie. Tradičně se v USA předává také účet @flotus, na němž působí první dáma.

V Česku ale tato tradice není, profily na sociálních sítích jsou obvykle vázány ke konkrétním osobám, nikoliv funkcím. Provázání platí pouze u webových stránek. Stránku Pražského hradu Hrad.cz již tým Petra Pavla převzal, fotografie nového prezidenta se zde objevila krátce po inauguraci a zmizely informace o aktivitách Miloše Zemana.

Video  Ovčáček pro Blesk o odstupném a konci Zemana. Co prozradil o vyženěném synovi?  - Markéta Volfová, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

josemu ( 14. března 2023 08:18 )

Dá se pochopit,jestli je prezidentova příbuzná!Jinak nepochopitelná volba.

jajas ( 12. března 2023 12:30 )

Blbý je, že vysmátá je jen ona sama­....­....­....­....

jajas ( 12. března 2023 11:28 )

rubina ( 12. března 2023 11:25 )

Žalmy nečekejte jj, souhlas - ona je figurka spíš na komedii a satiru...ja se totiž bavím, vždy když jí vidím.

Uživatel_5512061 ( 12. března 2023 11:12 )

mu spíš byla přidělena, zřejmě jako všechno kolem něho

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa