Pátek 8. prosince 2023
Svátek slaví Květoslava, zítra Vratislav
Oblačno, sněžení 0°C

Babišovo ANO posílilo na 34,5 procenta, druhá stále ODS, TOP 09 a lidovci na hraně, ukazuje průzkum

Autor: ČTK - 
14. dubna 2023
11:35

Ve volbách do Sněmovny by nyní na prvním místě skončilo hnutí ANO s 34,5 procenta hlasů. S velkým odstupem by následovala ODS, kterou by volilo 15,5 procenta lidí. Vyplývá to z volebního modelu, který dnes ČTK poskytla agentura Median. SPD by získala deset procent, Piráti 8,5 procenta a STAN osm procent. Kolem pětiprocentní hranice nutné pro vstup do dolní komory by byly TOP 09, ČSSD a KDU-ČSL. Proti únoru se podpora stran zvýšila nebo stagnovala s výjimkou Pirátů, kteří si pohoršili, a sestoupili tak z předchozího třetího místa na čtvrté, zatímco SPD si polepšilo ze čtvrtého na třetí místo.

TOP 09 by podle modelu získala pět procent, sociální demokracie a lidovci po čtyřech procentech. Agentura ale uvedla, že u těchto stran nelze spolehlivě určit, zda jsou nad nebo pod pětiprocentní hranicí. Statistická odchylka Medianu u malých stran je plus minus půl procentního bodu a u velkých stran plus minus 3,5 bodu.

Proti únorovému modelu si nejvíce, o 2,5 bodu, polepšilo ANO. Podpora ODS, SPD, STAN, ČSSD a KDU-ČSL posílila mírně, v rozmezí od půl bodu do jednoho. U TOP 09 stagnovala a preference Pirátů spadly o tři procentní body.

KSČM, Přísaha, Zelení, Trikolora i další strany by se v nynějších případných volbách opět nejspíš ocitli mimo Sněmovnu, uvedli autoři průzkumu.

Sněmovních voleb v březnu by se zúčastnilo 63,5 procenta respondentů průzkumu, dalších 14 procent by účast zvažovalo. Určitě by hlas neodevzdalo 16,5 procenta dotázaných a šest procent by spíše k volbám nešlo. „Proti minulému volebnímu modelu pozorujeme nárůst ochoty zúčastnit se voleb, nicméně deklarovaná volební účast bývá obvykle vyšší než skutečná účast,“ doplnil Median.

Průzkumu Medianu se mezi 2. březnem a 3. dubnem účastnilo 1006 lidí starších 18 let.

Video  Fiala pro Blesk: Důchodovou reformu prostě udělat musíme! A ne strkat hlavu do písku  - David Polák, Karel Kopáč
Video se připravuje ...

jasnavolba ( 16. dubna 2023 11:18 )

nechápeme že ovce mužou ještě volit kmotry­,kři­váky,­lháře,v ukraj ryti ODS nebo starosty org zločinu vládu draho­ty,bí­dy,pře­draže­ných potravin,energii atd bud jsou na drogách nebo postižení fanatici,pošuci.! nevěřím pruzkumu že by tolik postižených fanatiku volili takovou pakáž.

Stepan Bandera ( 14. dubna 2023 21:31 )

Ta parta kolem barmského dotačního parazita Fialy je fakt tragická. Vyfetovaný kumulátor funkcí Bartoš, Dozimetr Ropušan, bezmozek Pekarová a vepřová hlava Jurečka. Za vším stojí zkorumpovaný zlodědek Rychetský, který posvětil volební podvod.

karmazdarma ( 14. dubna 2023 17:57 )

Do stejného bahna určitě ne ,ale pod vedením těchto diletantů ,jsme už v pořádných 💩💩💩

karmazdarma ( 14. dubna 2023 17:14 )

Nechápu, proč by ještě někdo dobrovolně volil STOP09 a MafiSTAN . Kdyby byly volby ,tak černo (_!_) níci max 3,5 %.

mazden ( 14. dubna 2023 14:24 )

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud