„Přijaté usnesení jednoznačně vymezilo pozici městské části. Záměr umístění sportovně-rekreačního areálu nazývaného Jeseter resort odmítáme, protože chceme naplnit požadavky v minulosti akceptované územní studie," uvedl starosta Prahy 6 Jakub Stárek (ODS). Podle něj proti projektu podávají námitky také obyvatelé městské části a místní spolek.

Na místě bývalého koupaliště se chystá výstavba sportovně-rekreačního areálu Jeseter resort s dvoupatrovými domy. Majitelem pozemku je společnost Great Parkland, kterou vlastní ruský podnikatel Alexej Zacharov, jehož spory s obyvateli v Dolní Olešnici na Trutnovsku v minulosti skončily u soudu.

Nyní začalo stavební řízení na stavebním odboru Prahy 6. Pokud úřad stavbu povolí, radnice může reagovat odvoláním. „Při podávání námitek budeme vycházet z některých námitek, které shromáždil a uplatnil spolek Šárecké údolí," řekla referentka komunikace šesté městské části Kateřina Maršálová.

Projekt v minulosti získal 14 kladných posouzení různých orgánů jak z magistrátu, tak od Prahy 6. „Situace se od té doby změnila. Mimo jiné v souvislosti s ruskou agresí na Ukrajině," uvedl Stárek. Oslovil proto dopisem ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti), zda podnikatel Zacharov nefiguruje na sankčním seznamu nebo zda by na něj neměl být zařazen.

Zchátralý areál v Tiché Šárce přestal veřejnosti sloužit zhruba v roce 2002. Uzavřen byl kvůli havarijnímu stavu a nevyhovujícím hygienickým podmínkám. Magistrát i Praha 6 usilovaly o to, aby byly pozemky převedeny do majetku města a byla jim navrácena původní funkce. Bývalé koupaliště uprostřed přírodní rezervace pak získala v dražbě společnost Great Parkland.