Úterý 28. listopadu 2023
Svátek slaví René, zítra Zina
Zataženo, sněžení 1°C

Pavel přiletěl s manželkou Evou do Berlína. V restauraci narážel soudek s pivem

Video se připravuje ...
Autor: ČTK, simao - 
20. března 2023
22:31

Prezident Petr Pavel přiletěl v pondělí do Berlína - opět i s manželkou Evou. Jeho oficiální program začíná až v úterý, a tak si prezidentský pár mohl v Berlíně trochu oddychnout. Podívat se na noční město a vyrazit i na večeři, kde se Pavel jal nezvyklé úlohy - narážel soudek s pivem. S palicí v ruce. Pavel se však dočkal i jiného milého přivítání. Po odchodu populistů typu Miloše Zemana či Andreje Babiše je Česko opět pevně usazeno mezi liberálními demokraciemi, vítal v komentáři Pavla Süddeutsche Zeitung.

„Od zvolení někdejšího generála NATO Pavla je Česko opět pevně zakotveno v táboře liberálních demokratů. Po letech, kdy politické klima utvářeli populisté jako expremiér Andrej Babiš a prezident Miloš Zeman, který se podbízel autokratům od Moskvy po Peking, se Češi rozhodli změnit směr,“ napsal ve svém komentáři Süddeutsche Zeitung.

V úterý se Steinmeierem i Scholzem

Oficiální program čeká prezidenta Pavla v úterý, kdy se setká mimo jiné se svým německým kolegou Frankem-Walterem Steinmeierem nebo se spolkovým kancléřem Olafem Scholzem.

Pavel o cestě řekl, že ji chce využít ke znovunastavení prezidentských vztahů a že v Berlíně neočekává žádná sporná témata.

Dobýval se do sudu a čepoval

Prezident Pavel si přitom na začátek návštěvy Berlína zkusil netradiční věc - narážel soudek, ale postaru. S palicí.

„Pivo k večeři se samo nenačepuje,“ vzkázal prezident u videa na instagramu, kde v bílé košili a zástěře narážel soudek za asistence obsluhy v tradičních německých Lederhose - kožených kraťasech.

Dosavadní komentáře německých médií si shodně všímají, že Pavel se do Německa vydává po Slovensku a Polsku na svou třetí zahraniční návštěvu, a to jen několik dní po nástupu do funkce. Do německé metropole chtěl původně cestovat Pavel autem, nakonec zvolil letadlo.

Petr Pavel na návštěvě v Berlíně (20.3.2023) Petr Pavel na návštěvě v Berlíně (20.3.2023) | Instagram Petra Pavla

al.bunda ( 21. března 2023 07:31 )

A hned němcům udělal šaška....co chtít od bolševického posluhovače👎

UFO1 ( 21. března 2023 03:20 )

Ústava ČR je víc než sud piva

Uživatel_5461206 ( 21. března 2023 00:12 )

Všichni se starali,že Zeman nemůže cestovat.Tak pan prezident to dožene.

JaNat ( 20. března 2023 22:57 )

To se jim to dovolenkuje za naše peníze. A naše poštačka je tam a ním taky.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud