Pátek 9. června 2023
Svátek slaví Stanislava, zítra Gita
Oblačno, bouřka 23°C

Prezident Pavel má nové fáro: Škodovku nahradil fešáckou limuzínou BMW

Autor: David Polák - 
20. března 2023
16:28

Po lednovém zvolení začala prezidenta Petra Pavla (61) hlídat policie, která mu přidělila poslední verzi Škody Superb. Jenže jak zjistil deník Blesk, po inauguraci hlava státu vyměnila „koně“. Nyní sedlá nejnovější luxusní limuzínu BMW řady 7.

Pavel v den svého zvolení 28. ledna odjížděl ze svého vítězného štábu policejním superbem opatřeným majáčkem. O několik dní později tím samým vozem přijel na první setkání do Lán za Milošem Zemanem (78) a využil ho i při návštěvě Karlovarského kraje. Stejnou limuzínou také přijel v inaugurační den, ve čtvrtek 9. března, na Pražský hrad.

Následující den už ale Pavel na Hradčany přicestoval vozem mnohem luxusnějším, a to BMW řady 7. A od té doby už automobil nezměnil, i když si prezident může mladoboleslavské firmě říci i o půjčení jejího vozu, jako to udělali jeho dva předchůdci.

Útvar pro ochranu prezidenta republiky má pro chráněné osoby k dispozici různé druhy vozidel, které se přizpůsobují dle programu chráněné osoby,“ uvedlo Policejní prezidium.

Jasné už také je, že hlava státu nebude cestovat jenom v autě, ale jednou za čas osedlá i motorku. „Budu se těšit, že se v průběhu roku budeme potkávat na různých motorkářských akcích,“ prohlásil Pavel týden před svým uvedením do funkce. V ten den totiž na své oblíbené mašině značky BMW zajel na motorkářský veletrh.

Je to novinka

Automobily BMW mají ve vládních službách tradici, která začala u Václava Havla. Mnichovští výrobci mají od loňského roku v nabídce zcela novou generaci BMW řady 7. Nejsilnější plug-in hybrid má pod kapotou 571 koní (420 kW), elektrická verze i7 disponuje 544 koňmi a vyjde na 3,5 milionu korun. K dispozici je i verze se vznětovým motorem.

Video  Na inauguraci dorazil ještě v superbu.  - ČTK / Blesk Zprávy
Video se připravuje ...

Tomasj ( 26. března 2023 10:51 )

Pro elitní kolaboranty z dob sovětské okupace, mezi něž patří vojáci z povolání ČSLA, členové KSČ, předsedové ZO KSČ příslušníci vojenské rozvědky vybráni a řízeni sovětskou vojenskou rozvědkou a jejich manželky , politručky kolaborantské ČSLA absolventky vojenské politické akademie klementa gotvalda jen to nejluxusnější a hlavně ze západu. Hlavně , že z jejich a burešových odpůrců jsou dnes MUKLové.

Rocks Expert ( 22. března 2023 08:21 )

Já myslím, že názory předních ekonomů, hovoří zcela jasně a bez politických emocí. Vláda i prezident, to s utrácením, přehání.
To už, opilí námořníci, by měli splacené tři hypotéky.

Rocks Expert ( 22. března 2023 08:15 )

Takže, taky , komunistický papaláš .

Rocks Expert ( 22. března 2023 08:14 )

Šetřit se musí !

krapotkin ( 22. března 2023 01:43 )

Kdysi vyšťourali novináři, že 60% akcií BMW dodnes vlastní rodina fašisty Rudolfa Hesse.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa