Pátek 19. dubna 2024
Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela
Oblačno, déšť 9°C

Zeman definitivně vyklidil Hrad a zámek v Lánech: První noc v novém domě! Kateřina naplnila lednici

Autor: for - 
7. března 2023
16:10

Prezident Miloš Zeman se definitivně přestěhoval do svého vysněného bungalovu. Po letech stavby, příprav a výzdoby mu už dcera Kateřina naplnila i lednici. Zeman si postavil domeček na dožití v Lánech, které si zamiloval. Jeho vůz dnes doprovodily dva další, když se do domova přemístil z lánského zámečku. Blesku se mimo jiné svěřil, že nebude vzpomínat na zakomplexované nuly a bude si v důchodu číst knihy, které za svůj život nasbíral. 

Zeman má za sebou více jak 30 let ve veřejném prostoru a v politice. Počínaje 8. března se pak po deseti letech rozloučí s prezidentským mandátem. S Hradem se ale již rozloučil zcela, jak ukazují snímky Blesku. Zeman se totiž definitivně odstěhoval do svého bungalovu v obci Lány. 

Miloš Zeman přijíždí do domu v Lánech. (7.3.2023) Miloš Zeman přijíždí do domu v Lánech. (7.3.2023) | Blesk:Alexandr Malachovsky

Snímky z poledne pak ukazují, že před příjezdem dozařídila vše jeho dcera Kateřina, která by měla mít v domě svůj pokoj. Mimo jiné mu plnila lednici - fotografové Blesku zachytili, jak přebírá od kurýra tašky s nákupem. 

Jak v minulosti informoval Blesk, nemovitost není pouze „skromným bungalovem“, což je označení, které Zeman rád používal. Naopak má podle expertů hodnotu až 25 milionů korun a zahrnuje 283 m2 podlahové plochy a dvě podlaží. Nechybí obývák s krbem, knihovna či zimní zahrada.

„Domek mám na pozemku, kde je několik smrčků. A pod těmi smrčky je ježek. Domek je projektovaný tak, že prosklenou stěnou vidím na ty smrčky, případně i na toho ježka, pokud tam zrovna je...,“ řekl dříve Zeman. Dům je rovněž bezbariérový, aby měl Zeman bezproblémový vstup do domu na svém vozíčku. 

Takto to přibližně vypadá v Zemanově domě na důchod Takto to přibližně vypadá v Zemanově domě na důchod | Blesk

Zeman se během posledního rozhovoru pro Blesk v pořadu S prezidentem v Lánech děsil toho, co jej při stěhování čeká. „Budu mít určitou komplikaci, budu muset jak z Lán, tak i z Hradu odstranit knihy, které jsem dostal a které si přesunu do svého domu. Jsou to bedny a bedny knih a dalších věcí,“ řekl s úsměvem. Dodal, že zatím vyklidil šuplíky v Lánech, ale to je tak jedno procento věcí. Po pár týdnech už fotografové zachycovali pravidelně stěhovací vozy, které do bungalovu dopravovaly nábytek a nezbytné vybavení. 

Věnovat se chce v důchodu čtení, jak několikrát avizoval. Nechává si ale také zřídit prezidentskou kancelář, kde by mohla jako asistentka fungovat jeho manželka Ivana. 

Video  Petr Pavel v Lánech: Se Zemanem řešili kritiku hradní kanceláře, šéfa Ústavního soudu i schůzku prvních dam  - ČTK / Blesk - Martin Přibyl
Video se připravuje ...

ivalen ( 8. března 2023 19:21 )

Volil jsem ho, opakovaně. Dnes bych si před ním uplivnul. To, co teď předvedl s tou amnestií pro tu hradní verbež, je výsměch všem slušným lidem. Kamarádíčkové jsou beztrestní

milan59 ( 8. března 2023 09:07 )

No jsem zvědav jak budete reagovat Leopolda až tam nějakou dobu bude generál Pavel s jeho guru a denně ho budou média šmírovat,co,jak a s kým dělá.

nadčasový MP ( 8. března 2023 08:58 )

Jakou rodinou? Bude tam sám jako na Vysočině. Vsadím se, že holky bydli stále v paneláku.

milan59 ( 8. března 2023 08:21 )

No když vám nevadilo/nevadí,že minulý prezidenti taky dostávali RENTU po odchodu z úřadu,tak proč vadí u p.Zemana ?Zkuste si najít kolik peněz = RENTU bral/bere p.Klaus 50tis. + provoz kanceláře taky z daní obyvatel ČR.

milan59 ( 8. března 2023 08:14 )

Hahahaha a vy jste byl u pokladny když platila,že to víte

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa