Středa 24. dubna 2024
Svátek slaví Jiří, zítra Marek
Zataženo, déšť se sněhem 7°C

Nečekané české svědectví z Kremlu: Stalin připravoval okupaci západní Evropy!

Autor: Václav Suchan, lig - 
3. března 2023
05:00

Stalinův oblíbenec Alexej Čepička (1910–1990) patřil v letech 1950 až 1956, kdy zastával post ministra národní obrany, k nejmocnějším mužům komunistického Československa. A právě on se v roce 1968 nechal slyšet, že na jedné schůzce v Kremlu J. V. Stalin zástupcům zemí východního bloku oznámil, jak chce do tří let ovládnout západní Evropu!

Toto nečekané svědectví se dostalo i do západního tisku, kde vzbudilo velkou pozornost. Není divu, podle ministra Čepičky Stalin zástupcům zemí východního bloku de facto oznámil, že se chystá vojensky ovládnout západní Evropu.

Východoevropští vůdci od Stalina dostali úkoly, které by plán podpořily. Ministr Čepička mimo jiné vypracoval plán Sokol, který je uložen ve vojenském archivu v Praze a který je stále přísně tajný. Nicméně se dochovaly Čepičkou podepsané dokumenty, z nichž vyplývá, že jedním ze stanovených úkolů bylo pracovat na aktivní části plánu Sokol, tedy na ofenzivě. A jaký byl operační plán stanovený pro československou armádu? „Část Francie,“ prozradil v době pražského jara v roce 1968 někdejší ministr Čepička.

Nukleární zbraně

Stalin na zmíněném moskevském setkání podrobně zhodnotil situaci ve světě a mj. uvedl: „Američané nemají odvahu použít v Koreji nukleární zbraně, nepoužijí je proti nám ani v Evropě už proto, že je máme i my. Vojska OSN vedená Amerikou nedokázala po dva měsíce přejít k protiútoku. Naše ofenziva v Evropě by tedy byla dovršena dříve, než americká vojska dorazí z USA ve větším počtu na evropský kontinent. Žádná evropská armáda není schopná se postavit na odpor našim armádám. Máme nyní jasnou převahu, která však může trvat jen 3–4 roky. Toto období je třeba využít k přípravě. Proto jsme vás svolali. Bude to jedinečná příležitost rozšířit socialismus do celé Evropy, zvláště když francouzský a italský lid je připraven uvítat své osvoboditele. Je-li další světová válka nevyhnutelná, ať vypukne co nejdříve…“

Ministr Čepička byl prý z těchto Stalinových plánů upřímně nadšený. Přestože by zřejmě znamenaly třetí světovou válku a zřejmě i jadernou apokalypsu!

Politické procesy

Díky sepětí s rodinou prvního komunistického prezidenta Klementa Gottwalda létal Čepička, který měl za manželku jeho dceru Martu, pravidelně do Moskvy, kde padl do oka Stalinovi. „To je budoucnost Československa,“ měl údajně prohlásit na jednom zasedání.

Čepička patřil v 50. letech minulého století k hlavním zosnovatelům vykonstruovaných politických procesů, z nichž mnohé osobně řídil. Měl tak jednoznačnou odpovědnost za nezákonnosti a zločiny páchané státní správou v letech 1948–1955.

Velký (velice negativní) vliv na dění ve společnosti měl i v předchozí funkci ministra spravedlnosti do roku 1950. Vznikly například pomocné technické prapory (PTP), kam se umisťovali odpůrci režimu (viz kniha Černí baroni).

Po smrti Stalina a Čepičkova tchána Klementa Gottwalda v roce 1953 začala jeho politická moc pomalu uvadat. O necelé tři roky později byl odvolán z vysokých stranických funkcí. Politický vaz mu definitivně zlomil takzvaný tajný projev

Nikity Chruščova, ve kterém tehdejší generální tajemník ÚV KSS odsoudil kult osobnosti Josifa Stalina. Čepička s tím odmítl souhlasit a to znamenalo jeho konec ve vysoké politice a odsun na vedlejší kolej.

Vyloučení z KSČ

Následně tak vykonával funkci předsedy Státního úřadu pro vynálezy a normalizaci, v roce 1963 byl vyloučen z KSČ za nezákonnosti, kterých se dopustil v padesátých letech. Byl mu také odebrán Řád Klementa Gottwalda. To pro něho byla těžká rána, psychicky se zhroutil a utrpěl infarkt.

Ve stáří se pak u něho vyvinula Alzheimerova choroba a zemřel v roce 1990 ve věku 80 let, aniž zřejmě tušil, že jeho milovaný komunismus už v Československu skončil…

Pořiďte si novou publikaci Blesku o Stalinovi. Pořiďte si novou publikaci Blesku o Stalinovi. | Infografika Blesku

V březnu uplyne sedmdesát let od smrti největšího masového vraha historie, sovětského vládce Stalina. Na svých rukou má krev desítek milionů lidí, zásadně ovlivnil dějiny 20. i 21. století, měl fatální vliv na politické, ekonomické i sociální směřování Československa, na izolaci naší země, trvající několik dekád. 

O jeho historické roli, paranoiích, osobním životě, ženách, dětství i smrti, charakterových vadách a dalších okamžicích života se dočtete v nové výpravné publikaci Blesk Extra Speciál pod názvem STALIN – RUDÁ ZRŮDA.

K dispozici u prodejců tisku i online na iKiosek.cz.

Video  Josif Vissarionovič Stalin – jeden z největších zločinců 20. století, za jehož vlády zahynuly desítky milionů lidí.  - Videohub
Video se připravuje ...

žanyn ( 6. března 2023 19:57 )

To přece vědí všichni co žili v minulým režimu,že v onom socializmu se tvdě pěstoval onen inernacionalitmus a vývoz socializmu na celém světě. A dnes se přce s jinými názvy a představami děje vpodstatě totéž. Jak jinak chápat třeba NWO či onen globalizmus?

kajenka52 ( 3. března 2023 22:51 )

dobré blúznenie bezduchého človiečika

kajenka52 ( 3. března 2023 22:50 )

Už viac ani nemžu tí novinári padnúť . Už prerazili dno hnusu. Ešte šťastie, že sú otvorené archívy a tam je pravda. Tak pisálkovia začo predávate svoje svedomie? Za hypotéky na autá, bývanie?

Jirik-ta ( 3. března 2023 11:34 )

Jirik-ta ( 3. března 2023 07:37 )

„Svoboda znamená svobodně prohlásit, že dvě a dvě jsou čtyři. Jestliže toto je dáno, všechno ostatní z toho vyplyne.“ George Orwell, 1984

HISTORIE, Milan Syruček: Američanům vyhovovalo udušení Pražského jara. Nepotřebovali ukázat životaschopnost socialismu (Rozhovor) (radiouniversum)

"Konstruování mediální reality" asi si jejich živobytí

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa