Pátek 2. června 2023
Svátek slaví Jarmil, zítra Tamara
Polojasno 23°C

Dominika Feriho obžalovali ze dvou znásilnění a jednoho pokusu. Exposlanec slíbil nové důkazy

Aktualizováno -
13. prosince 2022
13:20
Autor: ČTK, simao - 
13. prosince 2022
12:46

Státní zástupkyně v pondělí obžalovala bývalého poslance TOP 09 Dominika Feriho ze dvou znásilnění a jednoho pokusu o znásilnění. Informaci serveru Seznam Zprávy dnes nepřímo potvrdil Blesku mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala. Ferimu podle dřívějších informací hrozí až 10 let vězení, protože je stíhán i pro trestný čin znásilnění spáchaný na dítěti, šlo o sedmnáctiletou dívku. Exposlanec už v minulosti uvedl, že je připravený prokázat svou nevinu. Případem se bude zabývat Obvodní soud pro Prahu 3.

Policisté Feriho obvinili v březnu, obžalobu navrhli v říjnu. Feri ČTK následně sdělil, že je připraven prokázat svou nevinu, „tak jako ve všech již pravomocně odložených případech“.

„Vítám, že po pomalu dvouletém čekání budu moci soudu předložit důkazy dokládající mou nevinu. Doposud jsem nemohl probíhající řízení veřejně jakkoliv věcně komentovat, což mělo za následek, že média byla odkázána pouze na jednostranná vyjádření. To se ale brzy konečně změní,“ poznamenal nyní pro Seznam Zprávy exposlanec.

Policie začala Feriho prověřovat poté, kdy jej několik žen loni na jaře v médiích obvinilo ze sexuálního nátlaku, obtěžování a násilí.

Dvě znásilnění a jeden pokus?

Obžalování Feriho nepřímo potvrdil Blesku Aleš Cimbala z pražského Městského státního zastupitelství.

„K opakovaným dotazům veřejných sdělovacích prostředků si dovoluji potvrdit informaci, že státní zástupkyně Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 3 podala k Obvodnímu soudu pro Prahu 3 včerejšího dne obžalobu na jednu fyzickou osobu. Obviněné osobě je obžalobou kladeno za vinu jednání popsané pod třemi skutky a kvalifikované jako dva dokonané trestné činy znásilnění a jeden pokus o trestný čin znásilnění,“ uvedl Cimbala.

„S ohledem na skutečnost, že dosud nebylo nařízeno hlavní líčení (a s tím související potenciální předběžné projednání obžaloby), nebudeme k věci v současné chvíli poskytovat jakékoliv další a doplňující informace. V podrobnostech si dovoluji odkázat na případný přednes obžaloby při prvním hlavním líčení,“ dodal Cimbala.

Policie začala Feriho prověřovat poté, kdy jej několik žen loni na jaře v médiích obvinilo ze sexuálního nátlaku, obtěžování a násilí.

Feri, který měl četné příznivce hlavně u mladé generace, po svědectví žen poté loni v květnu rezignoval na poslanecký mandát a oznámil, že nebude kandidovat v podzimních volbách do Sněmovny. Skončil také v TOP 09 a stáhl se z veřejného života.

Svědectví několika žen, které tvrdily, že s nimi měl Feri sex i přes jejich nesouhlas, že se z nich snažil vylákat nahé fotografie nebo je veřejně dehonestoval, zveřejnily Deník N a server Alarm. Feri to odmítl, omluvil se ale za „nevhodné“ či „nepatřičné“ chování.

Video  Blesk Podcast: Feriho kauza pomohla univerzitám. Studenti více hlásí sexuální obtěžování  - Jiří Marek, Elmer Carvalho
Video se připravuje ...

jajas ( 15. prosince 2022 18:14 )

Takže hadraplan, pro velký úspěch ještě jednou: Kdyby všechno fungovalo tak jak bylo sjednáno, uzákoněno, schváleno, podepsáno a dojednáno, tak tady nemá nikdo žádné pochybnosti. Ale to se prostě neděje, to až po létech se dozvídáme různé "pravdy" o kauzách....tak nehuč pořád jako piliňák a nepoučuj, bambulo.

jajas ( 14. prosince 2022 12:41 )

hadrapIan: Kdyby všechno fungovalo tak jak bylo sjednáno, uzákoněno, schváleno, podepsáno a dojednáno, tak tady nemá nikdo žádné pochybnosti. Ale to se prostě neděje, to až po létech se dozvídáme různé "pravdy" o kauzách....tak nehuč pořád jako piliňák a nepoučuj, bambulo.

roxin ( 14. prosince 2022 00:37 )

hadrplane zapomněl jsi dovysvětlit proč by měl prezident pozívat i další horké kandidáty.

frnta konew ( 13. prosince 2022 21:58 )

Odpověď: mop FERI

frnta konew ( 13. prosince 2022 21:58 )

Dám vám hádanku. Ani zvíře ani člověk, co to je?

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa