Život se mladému ambicióznímu politikovi obrátil vzhůru nohama, když se na něj loni v květnu sesypala nařčení hned několika dívek ze sexuálního obtěžování. Do té doby jinak hodně aktivní Feri na sociálních sítích utichl. Jeho ikonické žluté vykřičníky, které během koronavirové pandemie ohlašovaly nové informace, přestaly proudit internetem. 

Občas média informovala o tom, jak se vyvíjí jeho kauza, ale příspěvky na svůj instagram dával velice zřídka. Naposledy na něj přidal pár vět 8. března. „Po devíti měsících konečně nastal posun. Prokážu svou nevinu, tak jako dosud ve všech ostatních případech v této věci. Doufám, že s vámi brzo budu komunikovat jako dřív,“ napsal. Jenže za sebevědomými slovy se skryl hrůzný čin, a to, že se v sobotu snažil zabít tím, že se několikrát bodnul do břicha. 

Podle zdroje Blesku z Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, kam Feriho odvezli, měl mít břicho doslova rozpárané a musel na urychlený operační zákrok. Prognóza je ale prý dobrá. „Přijali jsme 25letého muže se středně těžkými zraněními. Blíže nemůžeme komentovat jeho zdravotní stav,“ reagovala stručně mluvčí špitálu Tereza Romanová. Zeptali jsme se psychologů, jak se na celou věc dívají. 

Silná autoagrese, stres i strach

Podle psychologa a soudního znalce Karla Humhala není tento způsob spáchání sebevraždy obvyklý. „Způsob provedení sebevraždy není český. V Česku vidíme spíše spolykání léků, oběšení nebo skoky pod vlak,“ řekl Humhal.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.