Pondělí 22. července 2024
Svátek slaví Magdaléna, zítra Libor
Polojasno 30°C

Dominika Feriho obvinili ze znásilnění! Policie řeší i trestný čin spáchaný na dítěti

Aktualizováno -
8. března 2022
13:29
Autor: ČTK, simao, martina pospíšilová - 
8. března 2022
11:15

Policie obvinila bývalého poslance TOP 09 Dominika Feriho ze znásilnění. Na webu to uvedla pražská policie, která ale stejně jako mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala při komentování případu jméno obviněného neuvedla.  Někdejší politik Blesku vzkázal, že proti stíhání podává stížnost a chce prokázat svou nevinu.

Policisté Feriho začali prověřovat poté, kdy jej několik žen loni na jaře v médiích obvinilo ze sexuálního nátlaku, obtěžování a násilí. Feri, který měl četné příznivce hlavně u mladé generace, po svědectví žen v květnu rezignoval na poslanecký mandát a oznámil, že nebude kandidovat v podzimních volbách do Sněmovny. Skončil také v TOP 09 a stáhl se z veřejného života.

„Dne 7. března 2022 zahájil policejní orgán trestní stíhání jedné fyzické osoby pro jednání, které bylo kvalifikováno jako trestný čin znásilnění. V předmětné věci bude nadále pokračovat přípravné řízení trestní, a to ve fázi vyšetřování. Neboť je přípravné řízení ze zákona neveřejné, nelze k věci v současné době poskytnout žádné bližší informace,“ řekl Blesk Zprávám mluvčí městského státního zastupitelství Aleš Cimbala, jméno obviněného nekomentoval.

Trestný čin spáchaný na dítěti?

Stíhání potvrdili také policisté. „V případě odsouzení hrozí pachateli až desetiletý pobyt za mřížemi, jelikož je stíhání vedeno i pro trestný čin znásilnění spáchaný na dítěti,“ uvedl 8. března policejní mluvčí Jan Daněk.

„V tomto případě se jedná o dítě, které dovršilo 17 let věku,“ řekl Blesku policejní mluvčí Jan Rybanský.

„V návaznosti na vyjádření policejního orgánu si dovolím upřesnit, že ustanovení paragrafu 185 trestního zákoníku pod pojmem dítě rozumí osobu mladší 18 let. V této konkrétní věci pak mohu vyloučit, že by se jednalo o osobu mladší sedmnácti let,“ podotkl mluvčí městského státního zastupitelství Cimbala.

„Po skončení vyšetřování bude státní zástupkyně v rámci přípravného řízení rozhodovat o tom, zda ve věci podá obžalobu, či vyřídí věc jiným způsobem. O případné vině a trestu rozhoduje pouze soud, kdy je však nyní předčasné činit závěry o tom, jakým způsobem bude přípravné vyřízeno,“ dodal Cimbala.

Dominik Feri koncem května 2021 rezignoval na svůj poslanecký mandát i na členství ve straně, když ho několik žen obvinilo ze sexuálního obtěžování a násilí. Feri odmítl, že by se dopustil sexuálního násilí.

„Proti usnesení podávám stížnost. Po 9 měsících konečně nastal posun v řízení. Prokážu svou nevinu tak jako doposud ve všech ostatních případech v této věci. Nadále budu poskytovat policii veškerou součinnost,“ napsal Feri v reakci pro Blesk.

Deník N a server Alarm na konci května zveřejnily svědectví několika žen, které tvrdí, že s nimi měl Feri sex i přes jejich nesouhlas, že se z nich snažil vylákat nahé fotografie nebo je veřejně dehonestoval. Politik se omluvil za „nevhodné“ či „nepatřičné“ chování v některých situacích.

Podle serveru Aktuálně.cz ze zdrojů blízkých vyšetřování je případných obětí víc, ale méně než pět. „Ne všem ublížil stejnou intenzitou, u některých zůstalo u pokusu,“ uvedl web.

Video  Blesk Podcast: Feri získal moc příliš brzo, myslí si Pavlík  - Jiří Marek, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

AliAlice ( 29. května 2022 08:34 )

pekaaaros:...

AliAlice ( 29. května 2022 08:13 )

levicove...a to má něco změnit na tom,co má na krku Fery ??? :-

doktormediciny ( 12. března 2022 15:02 )

Mne trochu zatazi, ze si strana zvoli cizince. Narodni socialisti uz nejsaou v parlamentu, ale ti by to neudelali

hejhej ( 10. března 2022 11:03 )

levicove...... Duševní chudáku

levicove-smegma ( 9. března 2022 17:16 )

A o tebe si Feri ani neopře kolo. To je závist, co?

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa