Loňský ročník poznamenala koronavirová pandemie, při které covid-19 vyřadil ze soutěže mnoho účastníků. ČT proto začala s majitelem licence na StarDance, britskou stanicí BBC, řešit úpravu pravidel, aby televize nemusela vyřazovat ty, kteří kvůli covidu putují do karantény nebo izolace. Vše bylo na dobré cestě.

„Ale když jsem se teď u kolegů v ČT informovala, tak mi oznámili, že StarDance letos neudělají. Že se to prostě nestíhá,“ svěřila Aha! moderátorka Tereza Kostková, podle níž si lidé v těžkých dobách zaslouží kvalitní zábavu.

Bude za rok

Informace potvrdila i samotná ČT. „V dramaturgickém plánu se StarDance v letošním roce nepočítáme. Příští řada je plánována na rok 2023,“ napsal Aha! mluvčí televize Filip Platoš. Důvody ale nesdělil. Jaký program ČT na letošní podzimní soboty přichystá, zatím není jasné. Ve hře jsou podle našich informací speciální díly Zázraků přírody nebo několikadílná soutěž pro celé rodiny.

Dvakrát a konec

ČT jde v případě změny pravidel StarDance o to, aby účastník, kterého vyřadí covid-19, nemusel ze soutěže po dvou absencích na přímém přenosu odstupovat. To se na podzim např. stalo Simoně Babčákové (49) nebo Miraii Navrátilovi (29).

VIDEO: Tanečník Marek Dědík: Do další StarDance by šel hned, ale už ne na parket! 

Video
délka: 03:22.08
Video se připravuje ...

Tanečník Marek Dědík: Do další StarDance by šel hned, ale už ne na parket! Markéta Reinischová

Fotogalerie
38 fotografií