Pondělí 15. srpna 2022
Svátek slaví Hana, zítra Jáchym
Oblačno, déšť 26°C

Farský zkouší comeback do čela STAN: Budu kandidovat na místopředsedu, vzkázal z USA

Autor: ČTK - 
6. července 2022
15:07

První místopředseda hnutí Starostové a nezávislí (STAN) Jan Farský bude na mimořádném sněmu hnutí v tomto měsíci kandidovat na místopředsednický post. Uvedl to dnes na twitteru. Neupřesnil, jestli chce obhajovat místo prvního místopředsedy, nebo se stát řadovým místopředsedou. Farský poslední měsíce tráví čas v USA kvůli stipendiu.

Farský poděkoval za „nečekané nominace“ na místopředsedu hnutí. „Po zvážení všech pro a proti budu na červencovém sněmu kandidovat na místopředsedu STAN,“ uvedl. Hnutí může nabídnout přesah do oblasti mezinárodních vztahů a bezpečnosti, ale také nadhled, který teď STAN potřebuje, uvedl. „Tím, že jsem se kvůli stáži vzdal poslaneckého mandátu, mám navíc čas a energii více se věnovat aktivitám směřujícím dovnitř hnutí, dalšímu rozvoji programu, vizím,“ dodal.

Farský odletěl do Spojených států v polovině ledna. Předtím oznámil, že Fulbrightova komise podpořila jeho projekt a že získal prestižní stipendium. Vzdal se pozice šéfa poslaneckého klubu STAN. Poslanecký mandát si chtěl nejdříve ponechat, po kritice z řad opozice i vládních stran se ho v polovině února vzdal.

Mimořádný sněm STAN se uskuteční 23. července v Hradci Králové. Vládnímu hnutí se z velké části rozpadlo vedení, ze čtveřice řadových místopředsedů zůstala pouze místopředsedkyně Sněmovny Věra Kovářová. Sněm hnutí svolalo také kvůli obvinění pražského politika STAN Petra Hlubučka v souvislosti s hospodařením pražského dopravního podniku. Předseda hnutí Vít Rakušan bude na sněmu svůj post obhajovat, podporu mu vyjádřily všechny kraje, v nichž už se konaly sněmy. Vedle Rakušana nominovaly do předsednictva STAN 24 lidí.

horaIysa ( 9. července 2022 12:33 )

jsi komik

hejhej ( 9. července 2022 10:06 )

zapravdu:

horaIysa ( 8. července 2022 14:41 )

Kdybych měl jen setinu něčeho, co má Zeman, raději bych ani nelezl na veřejnost. Naštěstí s ním nemám společného zcela nic.

SPOLU do kanálu ( 8. července 2022 10:26 )

Ten kluk jeden ušatá by potřeboval akorát pořádně proplesknout. Třeba by se mu rozsvítilo

prochaskanamoste ( 8. července 2022 01:14 )

ovlivňovat politiku jak potřebují, protirusky

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa