Pátek 12. srpna 2022
Svátek slaví Klára, zítra Alena
Oblačno, déšť 25°C

Zeman promluvil o zdravotních patáliích: Přiznal metabolický rozvrat i jak se „učí“ znovu chodit

Autor: for, trm - 
3. července 2022
11:43

Prezident Miloš Zeman se učí znovu chodit, konkrétně v dlouhých chodbách zámku v Lánech to zvládá už jen s holí. Uvedl to v pořadu Partie na CNN Prima. Vedle toho se pochlubil i tím, že by mohl na podzim přijít o PEG, tedy o sondu, která mu dodává výživu. Znovu odsoudil chování některých politiků v době, kdy byl loni na podzim hospitalizován. Doufá, že se věc vyřeší i proto, aby se jeho nástupce nemusel obávat, že ho oponenti v době jeho nemoci sesadí. 

Prezident Miloš Zeman se v pořadu Partie na TV Prima rozpovídal i o svém zdravotním stavu. Ke konci pořadu se pozastavil nad tím, jak se politici dohadovali o jeho budoucnosti v době, kdy byl hospitalizován. Podle Zemana šlo o „sabotáž ústavního zřízení“. 

Zeman připomněl, že za osm měsíců odchází do důchodu, ale rád by věc prošetřil i kvůli svému nástupci. „Můj nástupce může mít politické oponenty, a když onemocní, tak tito oponenti, jako byli například senátoři Miloš Vystrčil a Pavel Fischer, pojmou zrůdnou myšlenku, že ho sesadí z funkce,“ uvedl s tím, že jemu se to už nejspíše nestane, ale musí se přijít na to, kde se stala chyba. 

Článek 66, který byl v době Zemanovy hospitalizace často skloňován, je podle hlavy státu pozůstatkem z dob komunistické vlády, kdy byl tehdejší prezident Ludvík Svoboda několik let nemocný a díky své rodině odmítal odstoupit. 

Zeman přiznal PEG a metabolický rozvrat

Moderátorka se prezidenta zeptala, zdali by nechtěl utnout diskuze o tom, jaké zdravotní obtíže vlastně má. To podle něj není tolik nutné, ale nakonec si málem rozepínal košili. 

„Kdybych si rozhalil košili a stáhnul nátělník, tak na mém bříšku uvidíte žaludeční sondu. Touto sondou dostávám umělou výživu a doufám, že mi ji vyndají na podzim tohoto roku. Nechutnalo mi jíst, hubnul jsem, a proto mi dali PEG. Přestal jsem kouřit, zakázali mi alkohol a létání. Proto byl místo mě premiér Fiala v Madridu a teď jsem až na PEG zdravý,“ uvedl.

Podle Zemana navíc jeho lékař konstatoval, že z padesáti indikátorů zdraví má 48 v pořádku. Navíc jeden ze špatných indikátorů je způsoben vysokým obsahem cukru v krvi, na což ale zatím ani nedostal léky.

Hlava státu dodala, že vše bylo způsobené metabolickým rozvratem. A že podle něj se kolem jeho hospitalizace udělal „bugr“. To ale podle Zemana není věcí novinářů, ale toho, že se nechali „nachytat“ vyjádřeními politiků, kteří „zavětřili možnost sesadit demokraticky zvoleného prezidenta“ a údajně překroutili opatrnou zdravotní zprávu, kterou nechal na žádost vypracovat Zemanův lékař. 

V době Zemanovy loňské hospitalizace se spekulovalo o tom, že prezidentův vážný stav souvisí s jaterní cirhózou. Prezident strávil na podzim v Ústřední vojenské nemocnici 46 dní, ležel i na oddělení ARO. Kromě toho už dřív Zeman přiznal neuropatii a podle jeho slov se mu také vrátila cukrovka.

Prezident Miloš Zeman opouští ÚVN a míří na lánský zámek (27. 11. 2021) Prezident Miloš Zeman opouští ÚVN a míří na lánský zámek (27. 11. 2021) | Blesk:Foto : Czech News Center / Rusinova Maria

Kromě toho, že by Zeman mohl na podzim přijít o PEG se nyní také učí chodit, jak uvedl na závěr pořadu. „Pravidelně trénuji na dlouhé chodbě lánského zámku, z jedné strany mám hůl a z druhé bodyguarda. Teď už mám jenom hůl, tak mi držte palce, ať neupadnu a něco si nezlomím,“ uzavřel.

Video  Mynář ukázal veřejnosti Zemana v nemocnici na videu, podepsal Vondráčkovi dokument  - Blesk - Aleš Brunclík
Video se připravuje ...

 

sarina ( 4. července 2022 15:06 )

Že by ti to dal vědět?

pavel981 ( 4. července 2022 09:32 )

Mstivý zákeřný ubožák, jež poslední období mandátu evidentně proch.l.stal a využil pro své další existenční potřeby - bude se na závěr soudit o svou dávno ztracenou čest ????? HNUS OSOBA pro většinu národa, krom podobných struktur...

anna1234 ( 4. července 2022 09:21 )

.. ano, slovník má někdy opravdu hoooodně bohatý Jenom je lepší, když ho neposlouchají děti, protože jeden nikdy neví co z něj díky "krásné češtině" zase vypadne

anna1234 ( 4. července 2022 09:15 )

.. po dlouhé době mě diskuze rozesmála

Jirik-ta ( 4. července 2022 07:56 )

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa