Středa 21. února 2024
Svátek slaví Lenka, zítra Petr
Oblačno, déšť 9°C

Farského nahradí ve Sněmovně ředitelka divadla. „Nechci šidit parlament,“ vzkázala

Autor: ČTK - 
20. ledna 2022
10:28

Do Poslanecké sněmovny nastoupí místo Jana Farského, který se vzdává mandátu, ředitelka libereckého divadla F. X. Šaldy Jarmila Levko (oba STAN). Byla první náhradnicí na společné kandidátce STAN a Pirátů pro Liberecký kraj. Dvaapadesátiletá Levko počítá s tím, že z ředitelské funkce odejde.

Jan Farský se rozhodl vzdát mandátu poté, co čelil kritice koaličních partnerů i opozice kvůli půlroční stáži v USA, kterou chtěl absolvovat současně s výkonem své poslanecké funkce. „Nechci komplikovat fungování vlády a našeho hnutí STAN. A tak vyslyším výzvu našeho předsednictva a složím mandát poslance,“ uvedl dnes v noci na sociálních sítích Farský.

„Ano, mandát přijmu. Kauza mě velmi mrzí, protože Jan Farský pro mě je jednoznačně jeden z nejpracovitějších poslanců. Jeho rozhodnutí ale chápu,“ uvedla pro Blesk Levko.

Podle Levko je zatím předčasné mluvit o tom, na co se chce jako poslankyně zaměřit. „Za prvé Honza Farský mandát technicky nesložil, a samozřejmě musím zjistit, jaká je situace a domluvit se s kolegy,“ řekla. Nadále by se ale chtěla určitě věnovat kultuře. „Pak mě extrémně zajímá rozpočtové určení daní a všechny věci, které jdou od parlamentu směrem k regionu,“ dodala Levko, která byla na kandidátce STAN za Starosty pro Liberecký kraj - pod touto značkou STAN v Libereckém kraji funguje.

Ředitelkou libereckého Šaldova divadla je posledních sedm let. S postem poslankyně podle ní nejde funkce skloubit.

„Počítám s tím, že se budu muset divadla vzdát, což mě samozřejmě bolí u srdce, ale jsem tady od rána do večera a nechci šidit divadlo a nechci šidit parlament. Nechci si to v Sněmovně jen takzvaně odsedět, chci se zapojit do práce a udělat třeba něco pro kulturu i z této strany,“ dodala. Předpokládá, že divadlo opustí do několika měsíců, až bude jasné, kdo ho povede místo ní.

Video  Fiala a Rakušan o kauze odletu Farského do USA  - ČTK
Video se připravuje ...

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

cid2000 ( 20. ledna 2022 14:54 )

Školení nových kádrů, CIA agentů v USA je potřeba. Další Páánekk a spol. No, agent se alespoň přiznal. Podobných co jsou,, tichá voda břehy mele", těch jsou tady v Práglu stovky, kteří pracují na ministerstvech, Tv a v neziskovkách ! Každá doba a režim mají své agenty, spolupracovníky, udavače. Nic nového. Stejná zrádná ve.rb.ež ! Musí si je vychovat ty své hlídací psi co budou hlídat zdejší lidsko-ovčí stádečko aby šlo správným směrem a dělalo co má a co chtějí podobní jako Sorroossoové a nosatí vakcino-Pffizzerrové . Bohužel.......je to jen business....

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa