Úterý 19. října 2021
Svátek slaví Michaela, zítra Vendelín
Oblačno 14°C

Zeman slaví 77. narozeniny: Čokoládový dort, zákaz alkoholu a tajemný Ovčáček s dárkem

Aktualizováno -
28. září 2021
19:26
Autor: Mii, ČTK - 
28. září 2021
16:18

Prezident Miloš Zeman má dnes rovnou dvojnásobný důvod k oslavám. Kromě toho, že je Den české státnosti, tak ještě na dnešní datum připadají jeho 77. narozeniny. Hlava státu musí stále dodržovat poklidný režim po nedávné osmidenní hospitalizaci, alkohol si tedy užít nemůže, od svých spolupracovníků ale Zeman dostal dvoupatrový čokoládový dort s českou vlajkou. O překvapení mluvil i jeho mluvčí Jiří Ovčáček.

„Děkuji za všechna krásná přání k narozeninám, moc si jich vážím. V Lánech jsem se dnes setkal s rodinou a nejbližšími spolupracovníky. Narozeninový dort byl skutečně originální. Udělal mi radost,“ napsal Zeman na svůj facebook a připojil fotografii cukrářského výtvoru. Dort je čokoládový a ozdobený malinami a borůvkami. Nechybí česká vlajka a figurka, která má zřejmě představovat jeho osobu.

Není to první dárek, který prezident dostal. Už v pondělí mu premiér Andrej Babiš (ANO) věnoval lahev koňaku, hlava státu se netají svou láskou k dobrému pití. Letos ovšem tvrdý alkohol konzumovat nemůže kvůli svému pobytu v nemocnici, kterou opustil teprve minulou středu. Koňak si proto odložil.

Podle Hradu byla prezidentova hospitalizace plánovaná. Lékaři hlavě státu nenašli život ohrožující onemocnění, zjistili u něj ale dehydrataci a mírné vyčerpání. „Pan prezident je v pořádku. Myslím, že se mu daří dobře a těší se na volby,“ řekl v pondělí Babiš, který Zemana navštívil i během hospitalizace. „Ještě jednou všechno nejlepší, pane prezidente. Vážím si Vás,“ doplnil v úterý.

Také prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček si pro oslavence přichystal překvapení. „Dárek připravený mám, ale neprozradím, než bude předán,“ řekl ráno pro server Život v Česku. Zda šlo nakonec o zmíněný dort, zatím není jasné.

Výrazná byla v minulosti oslava 75. narozenin Zemana, pořádal velkou akci na Hradě. Oslava se konala jen pro zvané a účastnily se jí výrazné osobnosti – jako zpěváci Daniel Hůlka či Michal David nebo přední politici včetně Babiše a vicepremiérky Aleny Schillerové (za ANO).

Video Zdravotní stav prezidenta: Kolik toho máme vědět? - Blesk TV, Mall TV

luder ( 2. října 2021 10:07 )

Běda starším lidem a důchodcům, běda běžným občanům!
Tahle skvadra, pokud se dostane k moci, tak si s těmi vážně nemocnými a starými lidmi hned poradí! Zpoplatní doktory, zdraží léky a ty vážně nemocné a staré lidi nechají umřít; omezí či zastaví jim léčbu a tzv. na nich ušetří! Pak bude v obdobném časovém horizontu více mrtvých než za covidu! Cílená likvidace hl. běžných - starších občanů, potenciálních nevoličů Pirátů-Stan a dalších slátanin..! Když Kalousek tenkrát předčasně s Nečasovou vládou skončil tak s Hegerem už měli v plánu 100 - 200 kč obvoďák, 300 - 500 kč specialista a divil bych se kdyby tahle slátaná skvadra a spol. nechtěli pokračovat v jejich stopách včetně migrace, zavedení eura a dalších destruktivních sviňáren!

Mirek-Kalousek ( 1. října 2021 07:36 )

Páč nosil pleny už od čtyřiceti let.

Mirek-Kalousek ( 1. října 2021 07:36 )

To se neví.

Mirek-Kalousek ( 1. října 2021 07:35 )

Má pravdu, tohle jsou ověřené informace.

kradudoroztrhanitela ( 30. září 2021 17:46 )

Ale na veřejnosti se nikdy nepomočil.
ost velký rozdíl.

Zobrazit celou diskusi
Další videa