Středa 29. listopadu 2023
Svátek slaví Zina, zítra Ondřej
Zataženo, sněžení 1°C

Babiš útočí na Piráty: „Jste největší ohrožení země, propagujete drogy.“ Bartoš: „Komediant“

Autor: simao, sova - 
17. prosince 2020
18:45

Andrej Babiš (ANO) se na interpelacích opět rozvášnil. Odmítal kritiku ze strany ODS či STAN za vládní opatření a přípravu na očkování, tvrdě to však od něj schytali především Piráti. Označil je za hrozbu pro tuto zemi, tvrdil, že propagují drogy, zatímco on nechce, aby drogy jeho děti braly.

Andrej Babiš (ANO) se dnes ve Sněmovně při interpelacích opřel do Pirátů. „Co se týká názoru na vás jako na Piráty, čerpám z vlastní hlavy, selský rozum a vy jste tady skutečně největší ohrožení naší země tou vaší politikou, z vás jde skutečně strach,“ uvedl.

„Ale dobrý, však jste tady ta nová naděje, všichni vám fandějí, takže uvidíme,“ pokračoval a dodal: „Nemáte vůbec představu, jak funguje reálný život a jak funguje stát.“

Interpelovala ho poslankyně Olga Richterová (Piráti). „Vy jste strana, která je promigrační, vy říkáte, že tady migranty zvládneme a já říkám, že tady žádné imigranty nechceme. Vaše neomarxistické názory jsou známé,“ kritizoval dál Piráty Babiš.

Propagujete drogy, šil do Pirátů premiér

„Vy jste extrémní levice, propagujete drogy, já nechci, aby moje děti braly drogy. Viděl jsem to video té vaší europoslankyně, jak říká, že má ráda drogy,“ útočil Babiš a narážel přitom na klip europoslankyně Markéty Gregorové, která natočila klip o drogách, ve kterém žádala vymyslet „drogu snů“.

„Jste největší ohrožení této země, naší kultury, vy jste strana, která je podporovaná podle mého názoru názory ze zahraničí a hlavně z Evropského parlamentu. Jste hrozba pro naši zemi, to je všechno. A to budu tvrdit, i když nebudu v politice,“ dodal ve své kritice Babiš.

Video  Babiš vyzval opozici: Odejděte ze sálu! I když Babiše nesnášíte, pomůžete republice  - Blesk Zprávy / ČTK
Video se připravuje ...

Bartoš Babiše nešetřil: Komediant

Právě Piráti přitom jsou dle aktuálních průzkumů stranou, která zabírá za ANO často druhé místo žebříčku v preferencích. Do volebního souboje o Sněmovnu, který se uskuteční v roce 2021, chtějí jít v koalici s hnutím STAN.

Šéf Pirátů Ivan Bartoš přitom do Babiše zaryl ve středu kvůli návrhu rozpočtu na rok 2021. A premiérovi nic nedaroval. Označil ho totiž za komedianta.

„Neschopný PR premiér Andrej Babiš představil naprosto nesmyslný rozpočet nereflektující krizi, pro který nejsou ochotni hlasovat ani jeho vládní partneři, zejména KSČM. Zároveň sám vytváří v daňovém balíčku sekeru 100 miliard. Co říká v médiích? Může za to opozice. Komediant,“ napsal Bartoš na twitteru.

Právě šéf Pirátů Bartoš byl přitom mezi těmi, které ve středu Babiš vyzval, aby opustili jednací sál Sněmovny a umožnili tak odhlasovat rozpočet, ačkoli prý Babiše nenávidí.

„Kluci“ připravili pro Babiše kuchařku

Nejde přitom o první tvrdý střet šéfa vládního hnutí ANO a Pirátů. Babiš však tentokrát přece jen výrazněji přitvrdil.

To v březnu 2018 ještě Babiš oslovil během interpelací v napjaté atmosféře členy Pirátské strany jako „kluky“. Tehdy se mu nelíbily dotazy Pirátů k otázce odvolání tehdejšího šéfa Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) Michala Murína. Premiér doporučil tazatelům, aby si přečetli, co GIBS vlastně je. „Tak si to nastudujte, kluci,“ prohlásil.

To se Pirátům a dalším členům opozice nelíbilo, Babiš proto později v nadsázce řekl, aby mu „dali kuchařku“, jak s nimi jednat. Pirátští poslanci šéfa vlády vzali za slovo a o dva týdny později tehdejšímu vicepremiérovi Richardu Brabcovi (ANO) – neboť toho dne Babiš na půdě Sněmovny chyběl – předali sepsaný návod, jak se má předseda vlády chovat.

Ve dvanáctistránkovém manuálu dostupném online mimo jiné stálo, aby šéf kabinetu říkal pravdu, odpovídal k věci a dodržoval dohody.

Pirátku označil Babiš za nechutnou

Babiš na interpelacích nedávno označil pro změnu Pirátku Olgu Richterovou za „nechutnou“, když se ho tázala na data o mrtvých s covid-19. Premiér se později za své vyjádření omluvil.

„Já jsem si myslel, že je to náhoda, že si v tom libujete. Jste skutečně nechutná. Vám nevadí, že tady jsou nějací pozůstalí? Vy stále mluvíte o těch mrtvých. Vám to dělá radost, že tolik lidí zemřelo? Asi jo, když to tady stále dáváte na stůl a vytrhujete v kontextu nějaké věci. Že jste to neřešila někdy v červnu, červenci. Teďka to řešíte. Čím hůř pro ČR a pro občany, tím líp pro Pirátskou stranu. To vám dělá radost, že jo,“ útočil Babiš na poslankyni a Piráty při interpelacích 12. listopadu.

Video  Babiš je familiérní a říká nám kluci, otázkám na skandály se vyhýbá, říká Pirát Bartoš  - Zuzana Štíchová
Video se připravuje ...

donypan ( 17. března 2021 17:48 )

Jen si zvolte tenhle islámsko-drogový kartel vedený Bartošem a Rakušanem.Ať lidi poznají co to za verbeš­.Babi­ši,klid­ně jim to přenechej.

hejhej ( 19. prosince 2020 19:38 )

bigoseman: Chudáku. Předseda vlády se narodil v Československu.Jaký migrant ?

marmat ( 19. prosince 2020 14:16 )

Trestná MEGA-LEŽ se díky Vašemu "důvtipu" a chytristice
pravdou nikdy nestane !!!
****­******­******­******­*******
V prvním čtvrtletí roku 2020 přicestovalo do Evropy nelegálně celkem 18 585 migrantů, z toho 15 830 po moři (Španělsko, Itálie, Řecko, Malta a Kypr) a 2 755 po zemi. Oproti stejnému období roku 2019 jsou příjezdy po moři vyšší přibližně o 31 %, avšak v porovnání s předchozím čtvrtletím se jedná o pokles o 55 %.
****­******­******­******­******­**

marmat ( 19. prosince 2020 13:57 )

pokrok 10.29: Chytrej troll útočí chytře.....
Vám se to NIKDY ani trošku nepodařilo....
Jakému IQ tohle blábolení adresujete ????

marmat ( 19. prosince 2020 13:53 )

pokrok: Chabý pokus.....sorry jako úplně ubohý !!!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud