Sobota 23. října 2021
Svátek slaví Teodor, zítra Nina
Polojasno 11°C

Komise: „Babiš ovládá společnosti ze skupiny Agrofert.“ Neřídím je, brání se premiér

Autor: simao - 
12. listopadu 2020
12:33

„Pan Babiš ovládá společnosti ze skupiny Agrofert,“ uvedla dle Českého rozhlasu Evropská komise v dalším rozboru kauzy údajného střetu zájmů českého premiéra. Babiš jej v minulosti opakovaně odmítl. A učinil tak i nyní. Pro iRozhlas.cz, který na nejnovější dopis z Bruselu upozornil, šéf ANO uvedl, že Agrofert neřídí a dle platných zákonů, tedy tzv. lex Babiš, jej převedl do svěřenských fondů.

Veřejnoprávní Český rozhlas ve čtvrtek informoval o osmistránkovém dopisu, který navazuje na auditní šetření ohledně údajného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). „Pan Babiš ovládá společnosti ze skupiny Agrofert,“ píše Evropská komise.

A zase ty dotace

Nová zpráva dále uvádí: „Veškeré dotace udělené skupině Agrofert po 1. září 2017 (…) jsou v rozporu s článkem 4c o střetu zájmů za předpokladu, že žádost o dotaci byla předložena během 1. září 2017 či po něm a dotace byla udělena v době, kdy byl pan Babiš veřejný funkcionář ve smyslu tohoto ustanovení.“ 

Babiš v minulosti opakovaně střet zájmů odmítl v médiích i Sněmovně. Holding Agrofert nyní spadá do svěřenských fondů, kam jej Babiš převedl v únoru 2017.

Bartošův apel na Babiše

Šéf Pirátů Ivan Bartoš dnes na twitteru v návaznosti na zprávu Evropské komise uvedl: „Evropská komise požaduje zastavit dotace pro Agrofert. Všechny od září 2017 navíc považuje za nezákonné. Dala tak za pravdu Pirátům, kteří na střet zájmů dlouho upozorňují. Apeluji na vás znovu, Andreji Babiši, přestaňte do svých problémů zatahovat občany a dodržujte platné zákony.“

Babiš: Agrofert neřídím

„Agrofert neovládám ani neřídím. Proto dlouhodobě a opakovaně tvrdím, že střet zájmů nemám a kvůli údajnému střetu zájmů nebude Česká republika vracet žádné peníze,“ vzkázal Babiš v SMS iRozhlas.cz.

Aktuální dopis z Bruselu, určený primárně pro ministerstvo pro místní rozvoj, které vede Klára Dostálová (za ANO), pak prý Babiš zatím neviděl. „Budete se muset obrátit na ministerstvo pro místní rozvoj. Já žádné stanovisko Evropské komise neobdržel a ani neznám jeho obsah. Se mnou za celou dobu nikdo nejednal,“ dodal Babiš.

Video Andrej Babiš v Epicentru speciál: Neodstoupí kvůli auditu ani Čapímu hnízdu. Syna viděl loni, homeopatika na křivdu nebere - Jakub Veinlich, Lukáš Červený

pokrok ( 13. listopadu 2020 13:54 )

Babiš ovládá společnosti ze skupiny Agrofert -
ale co neovládá jsou nervy - což všichni vidíme
protože se chová hůř- než to ho vado !

A tento lhář, podrazák , travič ryb -
a zloděj zlodějský estébácký - Andréš Babiš ,-
nám dělá premiéra České republiky ?

Tento sprostý šmejd není nic jiného -
než-li ostuda našeho národa !!!

pokrok ( 12. listopadu 2020 22:57 )

Ne, ne , ne -
v žádném případě Babiš Agrofert neřídí -
opravdu ne .

Toto mu poslušně dosvědčí - i celá jeho sekta ANO -.
Že ano ?

On má na to řízení přece své lidi-
což i slepý vidí .

Stačí když zloděj zlodějská -
a bývalý agent STB Andréš Babiš

je konečným vlastníkem Agrofertu,-
na který nezákoně pobírá miliardové dotace !

A tenhle zloděj zlodějská -
bude dělat ještě z lidí blbce -
a lhát jim do tváře .

A toto zlodějina lež a podvody -
jsou priority - našeho mocnáře !

tomik007 ( 12. listopadu 2020 19:24 )

PRIHORZIVA

tomik007 ( 12. listopadu 2020 19:22 )

A jak si myslis ze to dopadne matko ???

tomik007 ( 12. listopadu 2020 19:21 )

TOLIK SRANDY nebylo ani se stryczkem JEDLICZKOU

Zobrazit celou diskusi
Další videa