Pátek 2. června 2023
Svátek slaví Jarmil, zítra Tamara
Polojasno 23°C

Schwarzenberg (83) slaví a rýpl si do vlády a „psa“. Kalousek ocenil jeho „duševní svěžest“

Autor: simao - 
10. prosince 2020
16:32

Nejstarší poslanec Karel Schwarzenberg slaví dnes 83. narozeniny. Knížeti, který na jednání do Sněmovny nyní nedochází kvůli pandemii koronaviru s ohledem na to, že patří do nejrizikovější skupiny, gratuloval již i druhý z otců zakladatelů TOP 09 Miroslav Kalousek. Schwarzenberg si v průběhu dne rýpl do vlády a „psa“.

„Dnes se v plné duševní svěžesti dožívá 83 let vlastenec, diplomat a velká osobnost Karel Schwarzenberg. Milý Karle, do dalších let přeji mnoho zdraví a radosti ze života. Děkujeme za všechno. Věru toho není málo,“ uvedl na twitteru Miroslav Kalousek (TOP 09), který před časem Blesku prozradil, že zatímco třeba s Andrejem Babišem (ANO) si tyká, se Schwarzenbergem si celoživotně vyká.

Sám kníže během svých narozenin na twitteru poznamenal: „Báječná byla léta pod psa. Ty jsme si užívali i v hampejzu. Teď máme mizerný rok pod Psem a vláda si stěžuje, jak je lid nechápavý a neposlušný. Ať si ho vymění.“

Schwarzenberg se narodil 10. prosince 1937 v Praze Karlovi VI. Schwarzenbergovi a Antonii Leontine z Fürsternbergu. Celým jménem se jmenuje Karel Jan Nepomuk Josef Norbert Bedřich Antonín Vratislav Menas kníže ze Schwarzenbergu.

Za manželku má Therese Schwarzenbergovou, rakouskou lékařku z rodu rakouských hrabat z Hardeggu, která žije ve Vídni, kam se kníže nedávno vydal za rodinou včetně vnoučků.

Popřála i šéfka Topky

Schwarzenbergovi k narozeninám popřála i předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

„Milý Karle, dovolte mi, abych Vám k Vašim dnešním 83. narozeninám nepopřála nic menšího, než abyste stejně jako po revoluci mohl znovu zažít tu všeobecnou radost lidí z toho, že se poměry v naší zemi mění a pravda začíná vítězit. Slibuji Vám, že já osobně pro to udělám maximum,“ uvedla na sociální síti.

Do Sněmovny nemá chodit

Čestný předseda TOP 09, který byl v minulosti kancléřem někdejšího prezidenta Václava Havla, ministrem zahraničí či kandidátem na prezidenta a rivalem Miloše Zemana v historicky první přímé volbě hlavy státu, je nyní nejstarším poslancem.

Do Sněmovny však během koronakrize raději nedochází. Blesk Zprávám nedávno řekl: „Do parlamentu jako nejstarší nemám chodit.“

Kníže bránil Kalouska

Schwarzenberg to podotkl v momentě, když hájil právě Kalouska, kterého Český rozhlas přistihl, jak si dává „zakázané“ pivo v restauraci - v té době však uzavřené vládním nařízením.

„On to chtěl využít, já tu hospodu znám, byl jsem v ní často také. Je vedle bytu od Kalouska a často tam chodíme. Oba jsme dobří známí s hospodským. Když ho hospodský viděl, tak řekl: ′Pojď dovnitř na pivko.′ On bohužel řekl ano. (...) Dopustil se chyby, ale já to tam znám. Ale podívejte se - šel tam k okýnku, hospodský ho viděl, starého kamaráda...,“ říkal Schwarzenberg.

Kalousek má 17. prosince šedesátiny

Populární nadále zůstává přitom i falešný twitterový účet Karla Schwarzenberga, který na jeho narozeniny zval lidi právě do podniku, kam si Kalousek vyrazil pro oběd a na pivo.

Šéf poslaneckého klubu Topky Kalousek se přitom ke svému prohřešku vyjádřil tento týden i v Epicentru na Blesk.cz, v němž rovněž kritizoval aktuální počínání vlády a „ohýbání“ protiepidemického systému PES.

Týden po Schwarzenbergovi - již 17. prosince - čekají přitom Kalouska šedesátiny.

„Víte, ono je to týden před Štědrým dnem. Já jsem se sedmnáctého narodil a maminka mě přivezla domů pod stromeček.  Od té doby říkám, že jsem asi pěknej prezent. Takže já ty narozeniny týden před Štědrým dnem nijak neslavím, to mají všichni jiné starosti. Když její veličenstvo královna Alžběta, která se narodila v únoru, kvůli počasí slaví v červnu, tak já jsem to udělal podobně a já slavím ty narozeniny vždycky v únoru, březnu, na jaře, až odezní vánoční svátky. A jak to bude letos s koronavirem, to nevím, třeba je nebudu slavit vůbec. Ono konec konců už je to takové číslo, že moc není co slavit. Já vždycky říkám, že jsem mladý chlapec, ale když to byly čtyřicátiny, bylo to lepší,“ poznamenal k tomu Kalousek ve studiu Blesku.

Video  Kalousek v Blesku: Nesmyslné počínání vlády! Psa nechápe, Vánoce stráví s maminkou  - Blesk
Video se připravuje ...

st.rec ( 13. prosince 2020 14:29 )

Karlík je kukaččí synek matinky a otcem má být nějaký podkoní,tzn.Charlie vůbec do rodu nepatří.A to i když má šlechtickou de*generaci viditelnou na první pohled.Sám má doma syna kukačku protože manželka mu nasadila parohy a stejně jako kdysi,rodová posloupnost dávno skončila.

st.rec ( 13. prosince 2020 14:03 )

Cizácké kníže alias Boryš (Boryš umí po skalinách) jak vidno nejenže stále je cizák a neumí česky a lépe by bylo kdyby se vůbec neukazoval na veřejnosti. PS. PES = Proti Epidemický Systém a nevím do jakého "psa" si ten ma*gor rýpl???

Adal ( 11. prosince 2020 19:24 )

On ani neví co mluví

Adal ( 11. prosince 2020 19:23 )

On je pořád tady já myslel že odjel do rakous

avina ( 11. prosince 2020 11:11 )

Sestra/nevlastní/ svou část majetku nedostala. On,adoptivní syn,ano-díky Havlovi.O vlastních sourozencích mlčel celou dobu. Majetek předá 2 dětem a 1 adoptovanému synovi. On se rozvedl a po letech zase oženil.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa