Maláčová se po Klausovi ukázala v kroji. Se synem míří pod stan a zmínila rozvod

Autor: Sabina Dračková - 
30. července 2020
06:05

Sama má v práci vlivem koronavirové krize dost rušno, navíc na ni denně míří otázky ohledně nezaměstnanosti Čechů, které se snaží zabránit svým „dítětem“ jménem kurzarbeit. Svůj denní režim i proto ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) trochu upravila. A se svým opravdovým dítětem - synem Gustíkem se snaží trávit čas hlavně na výletech po Česku. Příznivce se zase snaží sytit starými i rodinnými fotkami.

Ministři vlády premiéra Andreje Babiše (ANO) mají od příštího týdne, jak ČTK řekl mluvčí kabinetu Vladimír Vořechovský, prázdniny. Pokud si to nevyžádá zhoršení epidemie koronaviru nebo jiná mimořádná situace, sejde se vláda na pravidelném zasedání až 17. srpna.

Pracovat bude Plaga, Babiše zastoupí Schillerová

I přesto se provoz zejména některých ministerstev nezastaví. Napilno bude mít šéf resortu školství Robert Plaga (za ANO), kterému se blíží začátek školního roku a má navíc v srpnu představit možnosti úprav školní výuky pro případ, že na podzim epidemie zesílí.

Dovolenkujícího premiéra Andreje Babiše (ANO) zase po dobu vládních prázdnin zastupuje vicepremiérka a ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).

Co se týče pracovního programu, má ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) v plánu podrobně vyhodnotit a rozhodnout o případném pokračování či změnách programu Antivirus, který má v srpnu skončit. Podle dosavadních vyjádření a návrhů by ráda, aby na něj navázal trvalý kurzarbeit. Programy Antivirus podle Maláčové zachránily 736 000 pracovních míst. „Cílená podpora je levnější, než kdyby lidé přišli o práci, šli na úřad práce a dostávali by podporu v nezaměstnanosti,“ řekla.

Video Maláčová o vyhazovech z práce, Antiviru či home office. V létě chce do Portugalska, řekla v Epicentru na Blesk.cz - Blesk TV

Maláčová křižuje Českem

Jak už dříve řekla, na rozdíl od premiéra Andreje Babiše (ANO) Maláčová dovolenou u moře neplánuje. Ale s výlety po Česku začala už o víkendech. Zatímco premiér jezdí do lázní sám a jeho manželka Monika si se synem Frederikem užívala na dovolené v Chorvatsku, ministryně Maláčová bere celou rodinu.

„O víkendech se to snažím trávit s rodinou jako dovolenou,“ nastínila Maláčová a vyjmenovala reportérce Blesk Zpráv, jaká místa už stihla s manželem Alešem Chmelařem a synem Gustíkem navštívit: „Byli jsme teď všude možně - v Beskydech, byli jsme ve Znojmě, různě po Zlínsku, minulý víkend na jižní Moravě v Popovicích.“

A její výlety zatím nekončí. „Snažím se to vzít křížem krážem, teď jedeme na dovolenou na Vysočinu,“ zmínila Maláčová, která už dříve na jednom z výletů ukázala své oblíbené jídlo - smažák.

„Pak budeme posledních pár dnů, protože si to přeje syn, přeje si dobrodružství, tak budeme stanovat ve Zlínském kraji,“ říká také Maláčová s úsměvem, ve kterém dává najevo pobavení i obavy. 

Práci plánuje na synův spánek

Skloubit dohromady život ministryně, místopředsedkyně vládní strany, matky a manželky se ledaskomu může zdát jako obtížný úkol. Maláčová to podle svých slov ale prý zvládá. S rodinou tráví kromě víkendů hlavně večery. „Já se snažím pracovat třeba brzo ráno anebo potom, když syn spí. Ale rodinu nešidím, to nechci být rozvedená,“ řekla pobaveně Maláčová.

Jeden z posledních víkendových výletů ministryně byl do obce Rajnochovice na Kroměřížsku, která se, jak Maláčová uvedla, pyšní titulem „Obec přátelská rodině 2020“. Šéfka resortu práce a sociálních věcí tady dokonce zašla na pouťovou atrakci. „Dneska jsem trochu ulítla,“ komentovala to potom.

Video Maláčová: Sbalil mě Aleš. A proč má jiné příjmení než manžel? - Jakub Veinlich, Aleš Brunclík

Po kolotoči a Klausovi tasila kroj

Pozornost u politiků neobvyklým typem fotografií ale Maláčová vzbudila už několikrát. Nedávno sdílela fotografii s bývalým prezidentem Václavem Klausem. Ona je na ní malá školačka, on premiér. „Bylo mi 11, hltala jsem politiku a potkala se se svým tehdejším idolem, Václavem Klausem. Ano, takový jsem měla dětský vkus. Naštěstí jsem z něj vyrostla,“ smála se nad fotografií Maláčová.

„Dnes pan Klaus zpochybňuje všechno, co prosazuji,“ napsala ministryně a rovnou využila pozornost k tomu, aby vyjmenovala, o co se v politice snaží a co chce sociální demokracie, kde je místopředsedkyní, pro voliče dělat.

O týden později Jana Maláčová opět sdílela fotku ze svého dětství - tedy spíše už dospívání nebo puberty. Na fotografii je šestnáctiletá Jana oblečená v kroji. Pomocí „oslího můstku“ chtěla dát najevo, že má blízko k tradicím. A i zde tak Maláčová přispěchala se zmínkou o tom, na čem právě dělá.

„Příkladem moderních tradic jsou jesle. Spousta maminek na ně ráda vzpomíná. Pravicové vlády se k nim ale chovaly macešsky a sociální demokracie pak musela uspokojovat poptávku dětskými skupinami. Neškrabejme se ale levou rukou za pravým uchem. Jesle jsou jesle a zaslouží si toto označení i státní podporu,“ nastínila Maláčová, která by chtěla, aby byly jesle u každé mateřské školy a platily se ze státního rozpočtu. Její návrh vláda schválila.

I podle reakcí jejích sledujících jsou soukromé fotografie ze života ministryně úspěšnější než neurčité snímky neznámých lidí, které ke svým pracovním příspěvkům občas dává. A Maláčová zřejmě bude v probírání rodinných alb pokračovat.

„Nechte se překvapit. Je to strašná zábava ty fotky prohrabovat. Asi největší tedy pro mě, pro lidi z venku to asi tak vtipné nebude. Ale ještě nějaké tam budou,“ avizuje Maláčová, že se příště pokusí pobavit své sledující.

frantacizek ( 3. srpna 2020 05:44 )

adeso - já ji říkám Mařenka, pač vypadá je to taková Mařenka z Pohádky o perníkové chaloupce, kterou si všichni ještě pamatuje, Mařenka tam měla taky takový look A symbolika je i v tom, co povídá, pač my tady žádný kurzarbeit po vzoru Německa neděláme. Tam se totiž ano taky dotují pracovní místa státem, ale jsou to pracovní místa těch zaměstnanců firem, kteří CHODÍ do práce a mají buď jen zkrácenou pracovní dobu, nebo úvazek. u nás se dotují pracovní místa zaměstnanců, kteří sedí doma. čiže symbolika z dobou totality, kdy taky stát dělal, že ekonomika funguje a tvořil nadbytečná pracovní místa.. Proto říkám, že ze sebe Mařenka někdy dělá Dašu..

weiplonout ( 31. července 2020 08:16 )

LEEXI.ŇET - úžasné sеznamovаcí místо prо dospělé, ktеří chtějí najít partnеra, který bude mít sех

Centurion ( 30. července 2020 21:00 )

Filip a další bolševická chátra včetně vás, měla viset hned po plyšáku.

petrolinda ( 30. července 2020 18:50 )

Pro nemožnost napsat to jinam,dávám to sem.omlouvám se.


Datum: 21. 7. 2020 12:25:14 Projev Filipa ve sněmovně, stojí za ti si poslechnout


Nejsme spolková země Německa.mp4 – Video, 10 MB

Už dlouho jesem nezažil takové zadostiučinění ,jako po projevu Filipa.
Je naprosto jedno stranická příslušnost,mluví tak pravdivě a za všechny rozumné lidi až z toho mrazí

priserak77 ( 30. července 2020 18:24 )

To víte, nemusí každý vypadat jako když vyšel z koncentráku.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud