Zeman se pustil do Petříčka kvůli nehodě v taxíku. „Chce něco utajit,“ tvrdí

Autor: ČTK - 
21. května 2020
07:15

Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD) podle prezidenta Miloše Zemana nedodržel slovo a nepřerušil kontakty s Miroslavem Pochem, jehož kandidaturu do čela české diplomacie prezident před dvěma lety odmítl. Zeman to řekl v rozhovoru pro dnešní Mladou frontu Dnes (MfD). Prezident kritizoval také nedávné vyjádření šéfa KSČM a místopředsedy Sněmovny Vojtěcha Filipa o roli československých legionářů v Rusku.

Petříček podle Zemana udržuje s bývalým sociálnědemokratickým europoslancem Pochem ustavičný kontakt. „O kterém mě sám ujistil, že bude přerušen, ale slovo nedodržel,“ prohlásil prezident. Jako důkaz uvedl nedávnou nehodu taxíku, kterým jel Petříček v noci ze setkání s Pochem a dalšími sociálními demokraty. „Víte, když si někdo bere místo služebního auta a řidiče taxík, tak chce něco utajit. A já nemám utajování rád,“ řekl Zeman. Dodal, že kdyby byl on premiérem, dával by přednost jiným kandidátům.

Zeman v květnu 2018 řekl, že nebude akceptovat nominaci tehdy ještě europoslance Pocheho na post ministra zahraničí. Zdůvodnil to postoji tohoto politika k migraci, vztahu k Izraeli či působení v pražské komunální politice. Prezidentovi ale mohl podle některých médií vadit fakt, že Poche před prezidentskými volbami podpořil jeho protikandidáta Jiřího Drahoše. Spor o jmenování Pocheho vyvolal před dvěma lety krizi uvnitř vládní koalice. Do čela resortu Zeman nakonec v říjnu 2018 jmenoval Petříčka.

Kritika předsedy KSČM

Zeman v MfD rovněž kritizoval nedávné vyjádření předsedy KSČM Filipa o roli československých legionářů pro ruský armádní deník Krasnaja zvezda. Filip v rozhovoru mimo jiné pochválil ruskou vládu za to, že nenutí místní úřady v Rusku ke svolení se stavbou pomníků československým legionářům, padlým v boji s ruskými bolševiky.

Neúcta k československým legionářům je podle Zemana hrubá politická chyba. „Já jsem o tom ostatně v Rusku kdysi jednal a bylo mi přislíbeno, že v takových místech, jako je třeba Samara a další, budou památníky obnoveny, respektive zřízeny,“ uvedl prezident.

Filipova slova v úterý kritizoval i Petříček, který je označil za nekorektní. Řešit by je podle ministra měla Sněmovna a šéf komunistů by se za ně měl omluvit.

Video Jmenování ministra Petříčka - Blesk TV

flesch2z ( 23. května 2020 17:47 )

Petříček má natrženou prdélku, jemu ten jeho pidimozek už dávno vytekl. Vykopnout a zavřít vrata i okna.

pooresh ( 22. května 2020 14:00 )

Kurna prcis,ty ses sprostej jako Zeman! Lopaty.

va45 ( 22. května 2020 13:58 )

I.D.O.T.E. ty když nebliješ na Novinkách nebo Parl.listech tak bliješ na bulváru.U Jílkové píšeš až se ti od klávesnice kouří.

pooresh ( 22. května 2020 13:57 )

Hele vole,nemas bony?

pooresh ( 22. května 2020 13:57 )

kakan,ja znam jen dobre situovane ruske kamarady! Uderniky a stachanovce!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud