Šéf komunistů Filip skončil v nemocnici, vezla ho záchranka: Infarkt v časném stadiu

Aktualizováno -
19. února 2020
14:50
Autor: Jakub Veinlich, dp - 
19. února 2020
11:05

Předseda KSČM Vojtěch Filip skončil v nemocnici. Podle informací Blesk Zpráv se mu udělalo nevolno v jeho kanceláři přímo v sídle strany. Lékaři zjistili místopředsedovi Sněmovny infarkt v časném stadiu. Po ošetření je jeho stav stabilní s nadějí na časné propuštění do domácí péče, uvedla nemocnice. Do rukou Filipa měl ve středu složit slavnostní slib nově zvolený veřejný ochránce práv Stanislav Křeček. Úkol po něm převzal místopředseda Sněmovny Tomio Okamura (SPD).

„Mohu potvrdit, že pana předsedu Vojtěcha Filipa odvezla rychlá záchranná služba do nemocnice. V současné době mu lékaři provádějí různá vyšetření,“ řekla Blesk Zprávám mluvčí KSČM Helena Grofová. Filip skončil v péči lékařů nemocnice na Karlově náměstí. 

Podle informací Blesk Zpráv se předsedovi KSČM udělalo nevolno před desátou hodinou dopoledne v jeho kanceláři v hlavním sídle strany. Novinky.cz uvedly, že šlo o podezření na infarkt.

„Měl jsem jen trochu ucpanou cévu už jsem po zákroku a jsem v pohodě,“ vzkázal Blesku Filip. Jenže nemocnice pak uvedla, že šlo opravdu o infarkt v časném stadiu.

„Vše dopadlo dobře a jsem v pohodě. V pátek jsem v práci, pustí mě zítra,“ napsal ČTK Filip v textové zprávě.

Přednosta II. interní kliniky VFN Aleš Linhart uvedl, že Filip byl přijat s bolestí na hrudi. „Byl zjištěn infarkt myokardu v časném stadiu a ošetřen intervenční metodou. Díky tomu je jeho stav stabilní s nadějí na časné propuštění do domácí péče, pokud nenastane nečekaná komplikace,“ řekl.

V poledne měl do rukou místopředsedy Poslanecké sněmovny Filipa složit svůj slib nově zvolený ombudsman Stanislav Křeček. Nakonec místopředsedu Sněmovny zastoupil jeho kolega Tomio Okamura.

Filipovi je 65 let, je ženatý a má dvě děti. V čele KSČM je od října 2005, svůj post naposledy obhájil na jaře. Letos v dubnu čeká komunisty volební sjezd. 

putman ( 20. února 2020 13:13 )

Proti tomu, co dělají dnešní rádoby demokraté, je minulost komunistů pouze nevinným vrněním štěňátek. Kdyby někdo spočítal, kolik lidí díky současnému zločineckému režimu spáchalo sebevraždu, skončilo v blázinci nebo živoří pod prášky, tak by jistě došel k zajímavým výsledkům. Jenže to radši nikdo nepočítá. Tento režim je samozřejmě nejlepší, takže jakápak kritika, že? A nemyslím si, že by byl pan doktor Filip v minulosti nějakým zločincem.

Zdejší nenávistné příspěvky svědčí o tom, jak hluboce se havlistům podařilo náš národ rozeštvat. V normální společnosti se přeje dobré zdraví každému nemocnému.

gabreta ( 19. února 2020 21:50 )

Nechápu, kde se v místních "demokratech" bere tolik zloby!! Nejspíš jim jde příkladem člen ODS, který přál smrt Zemanovi!!

8vox8 ( 19. února 2020 21:31 )

..a víš proč? kostas? protože mají v hlavě..takže ty se musíš bát, neb máš v kebuli jen hlávku zelí

8vox8 ( 19. února 2020 21:25 )

..kostas, jestli chceš, já ti ji klidně a s radostí nakopu i dnes!!! To mi věř! Protože tebe asi doma málo tahali za uši a vařecha byla dlouho ladem!!! Takový exot, to se hned tak nevidí!!!..a přiberu i kakakakakakamilka

alusinek ( 19. února 2020 20:04 )

Hlavně ať pospíchá do práce,pár hodin po zákroku již informuje,že se vrátí v pátek.Oni to tam asi bez něj nezvládnou Lékaři mu to nedoporučují,tak uvidíme.Měl by si uvědomit,že není nejmladší

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud