Pražský Hrad po roce roztančí Zemanův ples. Výtěžek půjde na charitu

Autor: ČTK, sova - 
4. ledna 2020
11:43

Prezident Miloš Zeman s manželkou Ivanou uspořádají v pátek charitativní ples. V minulosti Zemanovi pořádali podobnou akci čtyřikrát. Loni Hrad rozeslal asi 1000 pozvánek na ples, mezi účastníky byli například premiér Andrej Babiš (ANO) s manželkou Monikou, ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) nebo šéf společnosti ČEZ Daniel Beneš.

„Reprezentační ples prezidenta republiky se uskuteční v pátek 10. ledna na Hradě, výtěžek půjde opět na charitativní účely,“ sdělil ČTK prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Výtěžek z konání plesu se pravidelně rozděluje mezi Nadační fond Ivany Zemanové a Nadační fond prezidenta republiky Miloše Zemana. Prezident ze svého fondu v posledních letech podporuje Fond ohrožených dětí, takzvané klokánky. První dáma ze svého fondu pomáhá seniorům nebo dětským domovům.

Tradice od roku 2015

Loni stála vstupenka na ples do Španělského sálu 10 000 korun. Hosté mohli v tombole vyhrát například večeři s prezidentem a první dámou, divočáka, dárkové poukazy na pobyty v zahraničí i v Česku nebo třeba sud piva.

Prezidentský pár pořádá reprezentační plesy od roku 2015. V roce 2018, kdy Zeman obhajoval ve volbách svou funkci, se akce nekonala.

jjusa ( 5. ledna 2020 13:23 )

Co barda chtěl by sis ho zatancovat? Ty umíš i Šavlový tanec to ses tedy dobrej

dobryclovek ( 5. ledna 2020 11:43 )

jsem štastný hrdý na naše nejlepší politiky Babiše Zemana od špinavého převratu jidáše Havla a že jsou v prde.i kmotři,zloději ODS TOP KDU udavači pirátu!!

dobryclovek ( 5. ledna 2020 11:36 )

barda ty jsi ubohé hovado,špína,čur.k a tvoje žena nemuže být normální takovou zrudu trpět vedle sebe vždyt ty kdykoliv napíšeš otevřeš hubu jde jen smra­d,zá­keřnos­t,ji­dáše

junkiexl ( 4. ledna 2020 20:35 )

Z ceho usuzujes, ze pisu o pani Babisove? Pekne o ni smyslis! Dej si za trest 10 koblih a 1 vodnanske kurca a to vse v pokleku.

voqht ( 4. ledna 2020 20:03 )

50 fotka to je výprava odkud?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud