Zemana a Babiše doprovodí na novoroční oběd i děti. Pochutnají si na candátovi

Autor: ČTK, for - 
3. ledna 2020
11:02

Na tradiční novoroční oběd prezidenta Miloše Zemana a premiéra Andreje Babiše (ANO) v neděli v Lánech doprovodí oba politiky také jejich děti. Informoval o tom prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček na twitteru. Bude to poprvé, kdy si hlava státu a předseda vlády na setkání vezmou i další rodinné příslušníky kromě svých manželek. Blesk Zprávy zjistily, jak bude vypadat slavnostní menu. Státníci si s rodinami pochutnají na paštice, candátovi a sorbetu. 

„Prezident republiky Miloš Zeman s manželkou Ivanou Zemanovou a slečnou Kateřinou Zemanovou se v neděli ve 14:00 v Lánech setkají s premiérem Andrejem Babišem, jeho manželkou Monikou Babišovou, slečnou Vivien Babišovou a s panem Frederikem Babišem u tradičního novoročního oběda,“ informoval veřejnost na twitteru mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček.

Své děti z prvních manželství politici na oběd nepřivedou. O slavnostní menu tak bude ochuzen Andrej Babiš junior, Adriana Bobeková a David Zeman.

Blesk Zprávy zjistily i menu. Podávat se bude kachní paštika na portském víně, pečený candát se zámeckými brambůrky a citronový a malinový sorbet s jahodami.

Bude to vůbec poprvé, co se na novoročním obědě objeví i děti pozvaných. „Byl to návrh pana prezidenta, který jsme rádi akceptovali,“ doplnil pro Blesk Zprávy Andrej Babiš. 

Tradici novoročních obědů prezidenta s premiérem v Lánech zahájil Zemanův předchůdce Václav Klaus. Od počátku šlo o společenské setkání, při němž oba politiky doprovázely manželky.

Výjimkou byly roky 2008, 2009 a 2013, kdy tehdejší premiéři Mirek Topolánek a Petr Nečas (oba ODS) již nežili s manželkami, a proto se politici setkali pouze ve dvou.

Podle vyjádření premiérů se na novoročních obědech s hlavou státu mluví zejména o společenských tématech, debata se ale týká i aktuálních politických témat.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

dobryclovek ( 5. ledna 2020 10:40 )

peter peter tvuj táta je hovado,buzna,špína že splodil takové smradlavé jelito!!

renan ( 4. ledna 2020 13:29 )

Naše VIP tahají své tradičně dědičně talentované děti před kamery a mikrofony od tří let.
Tady ti mají sice trochu zpoždění, ale někde se otrkat konečně musí. Jistě i tihle tři potomci zdědí talent na politiku po rodičích

dobryclovek ( 4. ledna 2020 11:16 )

ja su tak hrdý na naše dva nejlepší politiky Babiše Zemana!! a jsem štastý že luza,­chci­ploti­ny,smaž­ky diskuze se zde zalikají závisti,zákeřnosti socek,špíny žumpy!

Peter Peter. ( 4. ledna 2020 00:36 )

A koho to zajímá že se dvě prasata zase nažerou na úkor daňového poplatníka a to že kvůli odpornymi černými svynemi zlodejskymi EXEKUTORY je mi na blyti zase. Prezident odporný hovado prizivnik na EXEKUTORSKYM BIZNISU Premiér co stojí za *** co nechá chladno krevně vraždit občany EXEKUTORY celá odporná česká politika stojí za *** jste pouhý odporný Z*M*R*D*I. Ať si ta hnusná tlustá mastná upocená prasnice Schillerova strčí ty peníze do ***e. Odpornym politikům jde jen o peníze skurveny papírky český odporný hamižny supy *** z EXEKUTORY.

tomik007 ( 3. ledna 2020 22:38 )

Doprovodi na predposledni ceste

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud

Mimořádná zpráva

KORONAVIRUS: 6 ČECHŮ V KARANTÉNĚ NA TENERIFE! I 1 DÍTĚArrow

Zavřít