Jakeš (97) skončil v nemocnici. Bývalý komunistický pohlavár asi stráví Vánoce ve špitále

Autor: vei - 
18. prosince 2019
12:05

Vánoce pod dohledem lékařů dost pravděpodobně stráví bývalý generální tajemník ÚV KSČ Milouš Jakeš (97). Na Štědrý den přitom uplyne 30 let a jeden měsíc od jeho rezignace. Zdravotní komplikace sužují Jakeše už delší dobu. I když se letos účastnil ještě prvomájových komunistických oslav, z vlastních narozenin ho převezli rovnou do LDN.

Je to jen pár dní od chvíle, kdy policejní Úřad dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu (ÚDV) zahájil stíhání někdejších komunistických pohlavárů včetně Milouše Jakeše. Obvinění jsou za údajné zneužití pravomoci v souvislosti s používáním střelných zbraní na československých hranicích.

Podle obvodního státního zastupitelství nedokázali ze své pozice zabránit střelbě na lidi, kteří se snažili překročit hranice Československé socialistické republiky.

Kromě trestního stíhání teď ale Jakeše opět trápí zdravotní neduhy. „Ano, je od víkendu v nemocnici,“ potvrdil Blesk Zprávám zdroj blízký KSČM. „Je to tak, od víkendu leží v Ústřední vojenské nemocnici,“ dodal další ze zdrojů. Ani jeden si nepřál ale zveřejnit své jméno.

Z oslavy narozenin do LDN

S čím konkrétně a na jakém oddělení v nemocnici Jakeš leží, ale nikdo příliš neví. Jisté je, že letos v prosinci ho jeho syn pobledlého z oslavy 97. narozenin vezl do Léčebny pro dlouhodobě nemocné v Roztokách u Prahy.

„Vcelku to jde,“ komentoval přitom Jakeš pro Blesk Zprávy svůj zdravotní stav na začátku letošního roku. Od té doby měl ale podle našich informací smůlu na zápaly plic.

Synové Milouš a Lubomír přestěhovali svého otce před třemi lety z vily na Hanspaulce do nedalekého menšího bytu. Právě tady si bývalý komunistický tajemník užívá se zdravím pořádné lapálie. A to především v souvislosti s vysokým věkem.

Video „Věřím, že je to začátek,“ říká o stíhání komunistických pohlavárů spoluautorka trestního oznámení. - Markéta Volfová, Lukáš Červený

Srážka autem i bederní pás a zápal plic

Před dvěma lety ho na přechodu srazilo auto. Po incidentu měl jen odřeniny.

Loni v květnu ho pak novináři Blesku zastihli s bederním pásem poté, co prý upadl doma. V říjnu 2018 měl prý těžký zápal plic a letos v červenci údajně další.

Jakeš je ještě s Lubomírem Štrougalem (95) jednou z posledních žijících politických špiček tzv. normalizace.

Video Jakeš na oslavách 1. máje: K převratu nemělo dojít. Byli jsme dál, než jsme dnes. - Blesk - Jan Jedlička a Jakub Tomek

roko-debil ( 20. prosince 2019 08:03 )

Škoda ho.To měl byt prezident po 89 a ne ta zrzavá zaprodaná prdeI Hawlů 👎👎🤮🤮

liskabystrouska ( 19. prosince 2019 17:41 )

zvonik54 ( 19. prosince 2019 01:48 )

8x8x, Ty jsi tak blbý a omezený, že na každého člověka ned útočíš, že je ,,soudruh"! A přitom jseš sám z rudý mrdky! - To z Tebe dělá hrdinu! Tak se čiň!

ciktr ( 18. prosince 2019 21:13 )

Takového neznám, ale vzhledem k tomu, že článek a diskuse je o rudém vrahovi Jakešovi, tak to potvrzuju.

8vox8 ( 18. prosince 2019 21:06 )

..Wencek Flašků, že jo...dyť to říkám a jsem ráda, že jsi to potvrdil

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud