Jakeše (97) z oslavy odvezli do LDN. Podívejte se, jak zeslábl a zbledl rudý papaláš

Aktualizováno -
14. 8. 2019
11:50
Autor: Vera Renovica, Hana Höschlová - 
14. 8. 2019
08:20

Ještě letos šel na prvomájové oslavy komunistů po svých. A na to, že je věkem blíž stovce než devadesátce, neskutečně vitálně. Jak ale odhalují exkluzivní snímky Blesku, někdejší normalizační papaláš Milouš Jakeš (97) je také jen člověk. Na fotkách ho syn pobledlého a zesláblého vede do léčebny dlouhodobě nemocných. Bylo to v pondělí, kdy slavil narozeniny.

„Vcelku to jde,“ komentoval Jakeš před půl rokem pro Blesk svůj zdravotní stav. Od té doby měl ale dle našeho zdroje smůlu na zápal plic. A v pondělí, kdy oslavil sedmadevadesátiny, ho z dejvického bytu, kde žije (a kde se mohla konat oslava v rodinném kruhu), syn odvezl do »eldéenky« v Roztokách u Prahy (dle zdroje Blesku jde o mladšího potomka Lubomíra).

Na místě se někdejšímu generálnímu tajemníkovi ÚV KSČ zřejmě dostalo péče, kterou potřeboval. Podle informací Blesku ho totiž hned další den propustili a byl tam jen na doléčení. „Jeho synové teď hledají ošetřovatelku,“ prozradil Blesku zdroj blízký rodině a naznačil tak, že je dlouhodobým záměrem, aby byl Jakeš doma a se svými.

Stěhování a úrazy

Expolitik ještě donedávna bydlel ve vile na Hanspaulce, která byla domovem jeho a již zesnulé ženy Květeny po 35 let. Dušoval se, že mu ke slušnému zdravotnímu stavu pomáhají svižná chůze, spořivost a neustálá činorodost.

Video Jakeš na oslavách 1. máje: K převratu nemělo dojít. Byli jsme dál, než jsme dnes - Blesk - Jan Jedlička a Jakub Tomek

Synové Milouš (75) a Lubomír ale dům před třemi lety prodali a nastěhovali otce do nedalekého, zřejmě pro život jednoduššího dejvického bytu. Právě tam si komunista se zdravím skutečně »užil«, avšak, nutno dodat, nikoliv kvůli místu, nýbrž kvůli pokročilému věku. Před dvěma lety ho tam na přechodu srazilo auto. Vyvázl však jen s modřinami.

Loni v květnu ho pak novináři Blesku zastihli s bederním pásem poté, co prý upadl doma. V říjnu 2018 měl prý těžký zápal plic a letos v červenci údajně další.

Jakeš je ještě s Lubomírem Štrougalem (94) jednou z posledních žijících politických špiček tzv. normalizace.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

goral ( 19. srpna 2019 23:15 )

jsi skutečně taková kun.da anebo si na ni jen hraješ? Jakeše budou brzo vynášet hnátama dopředu a ty se můžeš z tvýho šampáňa akorát tak poblít!

paveI981 ( 14. srpna 2019 22:05 )

Škoda, že se takového věku nedožili lidé, které měl jako nejvyšší komouš na svědomí.

paveI981 ( 14. srpna 2019 21:55 )

Kvůli mě ještě nikdo nepochcípal, ty rudá py.čo! Kvůli kriplovi Jakešovi ano.

fh52 ( 14. srpna 2019 21:22 )

Doufám že ti bude souzeno to co jinému přeješ mladej de.ilní kret.ne

paveI981 ( 14. srpna 2019 20:41 )

Kvůli mě ještě nikdo nepochcípal, ty rudá py.čo! Kvůli kriplovi Jakešovi ano.

Zobrazit celou diskusi
Další videa