Ať odstoupí, šije ODS do Babiše kvůli „Čapáku“. Od Agrofertu chce zpátky dotace

Autor: ČTK, sova - 
12. prosince 2019
19:32

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš by se měl podle opoziční ODS vzdát do vyřešení svých osobních problémů funkce premiéra. Po čtvrtečním jednání republikového sněmu občanských demokratů to novinářům řekl šéf ODS Petr Fiala. Občanští demokraté také trvají na tom aby někdejší Babišova skupina Agrofert vrátila neoprávněně získané evropské dotace.

Fiala zdůraznil, že pozice ministerského předsedy není slučitelná s Babišovým trestním stíháním v případu Čapí hnízdo a jeho konfliktem s Evropskou komisi kvůli auditní zprávě o jeho údajném střetu zájmů. „Hnutí ANO si má vybrat jiného premiéra,“ řekl předseda ODS.

ODS podle něho podnikne všechny kroky, aby se dotace neoprávněné poskytnuté skupině Agrofert vrátily daňovým poplatníkům. Česko by údajně mělo přijít o 285 milionů korun. Babiš několikrát zdůraznil, že se žádné dotace vracet nebudou. ODS prosazuje mimo jiné zřízení sněmovní komise, která by kontrolovala vládu v tom, jak naloží se závěry auditu Evropské komise.

Komise už v jarní předběžné zprávě konstatovala, že Babiš je ve střetu zájmů, protože má stále vliv na skupinu Agrofert, kterou už dřív vložil do svěřenských fondů. Podle dostupných informací i závěrečná zpráva premiérův střet zájmů potvrzuje. EK oznámila, že je audit konečný. Babiš střet zájmů opakovaně odmítl a tvrdí, že z pohledu ČR nynější audit konečný není.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

hejhej ( 14. prosince 2019 17:06 )

dobryclovek:
Proč Fiala nechce např. také vrátit dotace od Schwnzerberga, ty jsou daleko vyšší než na ČH a argof.Demožumpa s piráty jsou trapní !!!!

dobryclovek ( 13. prosince 2019 15:04 )

ještě že máme Babiše není politika který by ho mohl nahradit je nenahradotelný!! ODS TOP STAN udavači odpad společnosti piráti buh nás ochranuj před politickou špínou!

satanas ( 13. prosince 2019 10:18 )

Buchek Pavel Reporyjsky by byl super predseda! Slavnej je i v Rusku!

satanas ( 13. prosince 2019 09:46 )

Mlecnej fialovej xicht myslis zeby Cesko reprezentoval lip?? Vzdyt to je odpornej chlap!!

satanas ( 13. prosince 2019 09:44 )

Fialovej pchycus at odstoupi sam a da konecne sanci jeho poddanym si do cela zvolit CLOVEKA!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud