Zeman se chystá do Moskvy. S Babišem v Lánech vzpomínal i na 17. listopad

Autor: ČTK - 
13. listopadu 2019
21:08

Na tradičním novoročním obědě se prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem sejdou v neděli 5. ledna. Ještě jednou se setkají do Vánoc. Dnes spolu na pravidelné večeři ve středočeských Lánech probrali zahraniční politiku včetně prezidentova plánu jet na jaře do Moskvy na oslavy výročí konce druhé světové války.

„Pan prezident mne informoval, že chce navštěvovat kraje a že se chystá na oslavy v květnu do Moskvy, kde má být americký prezident a další prezidenti. Takže jsme nějak koordinovali zahraniční aktivity,“ uvedl Babiš po zhruba půldruhahodinové schůzce. S prezidentem hovořili také o aktuálních otázkách, jako jsou plány v jaderné energetice či schvalování rozpočtu na příští rok.

Dotkli se i víkendových oslav 30. výročí sametové revoluce. Prezident, který neplánuje 17. listopadu veřejné vystoupení, podle Babiše zavzpomínal na svoji účast v okamžicích, které formovaly současnou podobu společnosti. Babiš bude v neděli hostit kolegy ze sousedních zemí v Národním muzeu a Kramářově vile, pak odletí na oslavy na Slovensko. Dnes zopakoval, že v sobotu se zúčastní slavnostního vystoupení baletu Národního divadla.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

pooresh ( 15. listopadu 2019 13:05 )

V kvetnu? V plechovce?

anonym01 ( 14. listopadu 2019 12:11 )

DO MOSKVY SE CHYSTA. NO JEN TAM JE VITANEJ. STBAK! CO SLAVILI? ŽE SI TAM NEPOZVALI SEMELOVOU , MLATICKU A GREBENÍČKA? ŽE SE NESTYDEJI. OBA!

tomik007 ( 14. listopadu 2019 04:51 )

Aby ho Eman jesce neprezil...

junkiexl ( 14. listopadu 2019 01:41 )

Bures se uz nikdy nezbavi role statniho funebraka, cely v cernem ceka az klient Zeman natahne backory.

murQ ( 14. listopadu 2019 00:31 )

Dobrá retro fotka, prezident je tam jako by on přijel ze vsi. Pohodlí je "doma" pohodlí.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud