Babiš vzal Moniku za císařem. V Japonsku zhlédnou pompézní uvedení na trůn

Autor: ČTK, simao, map - 
21. října 2019
08:48

V Japonsku se stal novým císařem Naruhito, kterého v úterý časně z rána SEČ (6:00) čeká pompézní uvedení na trůn. Do Tokia se vydal i český premiér Andrej Babiš (ANO) - v doprovodu manželky Moniky a poté, co ho prý k reprezentaci ČR požádal prezident Miloš Zeman.  V Japonsku byl před Babišem i někdejší premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), který se tehdy sešel přímo s Naruhitem a mluvil i o jeho vztahu k Česku.

Uvedení nového japonského císaře Naruhita (59) na trůn se osobně zúčastní premiér Andrej Babiš (65, ANO). Do Japonska odletěl v sobotu i s manželkou Monikou (45).

Předání moci novému panovníkovi od jeho otce Akihita (85) vyvrcholí v úterý sérií rituálních obřadů. Zúčastní se ho představitelé více než 170 zemí.

„Mě požádal pan prezident Miloš Zeman, abych zastupoval Českou republiku na intronizaci japonského císaře,“ řekl Babiš, který se v zemi vycházejícího slunce zdrží do čtvrtka. V plánu má schůzku s několika premiéry včetně toho japonského, jímž je Šinzó Abe.

Video  Podívejte se do Japoska: Tokio i Hirošima, jízda šinkanzenem, karikatura pro Sobotku i obřad se saké  - Blesk - Jaroslav Šimáček / hudebnibanka.cz: Hideyuki Asada - Izanai

V Japonsku byl i Sobotka

V Japonsku byl i Babišův předchůdce Bohuslav Sobotka (ČSSD) v červnu 2017. Tehdy kromě Tokia navštívil i Hirošimu a Kjóto. I on se přitom sešel s premiérem Abem, Blesk Zprávy přitom byly přímo u této návštěvy, kdy se český premiér vydal do Japonska po dlouhých 12 letech. Sobotka se tehdy setkal i s Naruhitem coby korunním princem.

Bohuslav Sobotka s japonským korunním princem Naruhitem, nyní jž císařemBohuslav Sobotka s japonským korunním princem Naruhitem, nyní jž císařem | vlada.cz

„Přesvědčil jsem se, že se nejen zajímá o Českou republiku, ale také ČR zná, protože měl možnost ještě tehdejší Československo v polovině 80. let navštívit a odvezl si odtud řadu pozitivních dojmů," uvedl tehdy Sobotka.

„Zajímá se o českou hudbu a českou kulturu, takže si myslím, že v osobě budoucího japonského císaře budeme mít člověka, který zná české reálie a má celou řadu konkrétních znalostí o tom, jaký je například přínos České republiky pro světovou kulturu," dodal tehdejší premiér.

Video  Takhle vypadal výbuch nad Hirošimou: Lidé se „vypařili“, zbyla jen stavba od Čecha  - Blesk - Jaroslav Šimáček, hudebnibanka.cz

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

tomik007 ( 21. října 2019 21:04 )

SOBOTKOVY FOTKY - ted pusobi radostnym dojmem

tomik007 ( 21. října 2019 18:13 )

"CEDOK"/ "BUDOK"

tomik007 ( 21. října 2019 16:14 )

CESTOVNI KANCELARZ BURESH - jede na plny pecky...

verka1 ( 21. října 2019 15:31 )

Babis už není obžalovaný a do Japonska ho nastrcil Zeman který tam nechtěl letět tak se schoval do nemocnice a užíval si tam Bechera a cigarka
Babis teď reprezentuje náš stát a stane se prezidentem.

jjusa ( 21. října 2019 12:55 )

A víš proč?Protože diskusi obsadil prezident tak howada zapomněli na Babiše

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud