Babiš, Monika i Vivien se smějí. Štastná rodina premiéra si vyrazila do New Yorku

Autor: simao - 
22. 9. 2019
14:55

Selfie od sochy Svobody, spousta amerických úsměvů. Premiér Andrej Babiš (ANO) přiletěl do USA, kde ho doprovází i manželka Monika a dcera Vivien. Babiš vystoupí s projevem na Valném shromáždění OSN. V neděli ho i spolu s jeho chotí potěšil na dálku prezident Miloš Zeman, který v pořadu Blesk.cz S prezidentem v Lánech řekl, že případná abolice ohledně kauzy Čapí hnízdo se týká jak Babiše, tak jeho blízkých.

S projevem v OSN vystoupí Andrej Babiš  ve středu 25. září. Do té doby ho čeká řada pracovních aktivit, stihl však ale již i zapózovat před newyorským symbolem - sochou Svobody.

V souvislosti s Babišem se přitom v posledních dnech řešila především případná abolice, kterou slíbil udělit prezident Miloš Zeman v kauze Čapí hnízdo, pokud by Babišovi hrozilo, že by případ přece jen skončil u soudu. Zeman v neděli v pořadu Blesku S prezidentem v Lánech uvedl, že by de facto bylo na Babišovi, zda by abolici přijal. 

Potěšující zpráva od Zemana zamířila za Atlantik

„Všichni občané jsou si rovni před zákonem, premiér jako prezident a jako řadový občan,“ tvrdí Zeman. Babiše však pochválil: „Víte, já si myslím, že Andrej Babiš je schopný premiér a že nemá smysl ho v případě tzv. justičního ping pongu, to znamená, kdyby se to vrátilo na začátek, zbytečně zatěžovat tím, co už jednou prožil.“

Video  Zeman o abolici pro Babiše i Moniku, 17. listopadu, nemocnici i strachu  - Blesk TV

Státní zástupce Jaroslav Šaroch se rozhodl nepodat na Babiše a jeho rodinu obžalobu, naopak - stíhání se rozhodl zastavit. „Jestliže by nedej bůh došlo k tomu soudnímu ping pongu, no tak pak má pan premiér dvě možnosti. Buď se podrobit dalšímu dlouhodobému zpolitizovanému procesu, a nebo přijmout abolici. Nu, protože buď to musí spolupodepsat, a nebo pověřit nějakého člena vlády, aby to spolupodepsal, tak je to svým způsobem na něm,“ podotkl Zeman.

Video  Babišovi a Trumpovi v Bílém domě: Blesk Zprávy byly u napjatě očekávané přijetí českého premiéra přímo v Oválné pracovně  - Jaroslav Šimáček, Blesk Zprávy

A potěšující zprávu poslal do New Yorku i paní Babišové. Případná abolice by se týkala i jí. „Samozřejmě celé rodiny, protože by bylo nesmyslné dát abolici Andreji Babišovi a nedat ji těm rodinným příslušníkům,“ zdůvodnil to Zeman. 

Babiš přesto zopakoval, že by abolici nepřijal. Nastolování úvah o ní pokládá za nesmyslné, když městský státní zástupce pravomocně zastavil jeho stíhání. 

Babišovi v nebeských výšinách

Právě instagram Moniky Babišové přinesl bližší pohled na to, jak si rodina premiéra USA užívá. Po společném fotu před sochou Svobody následovalo i další - z Empire State Building, kde se Babišovým ve slunečný den naskytl skvělý výhled na město.

Za Babišem se v neděli vydali i dva členové jeho vlády s doprovodem - vicepremiér Karel Havlíček (za ANO), který vede resort průmyslu a obchodu, a také šéf ministerstva životního prostředí Richard Brabec (ANO). K české delegaci se v New Yorku připojí i ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD).

Video  Za Babišem v Bílém domě přivedli i Ivanku Trump: Lákal ji do Česka. A předal i Zemanovo pozvání  - Jaroslav Šimáček, Blesk Zprávy / Foto Úřad vlády ČR

Premiéra čeká za Atlantikem už úterý 24. září recepce prezidenta USA Donalda Trumpa či mj. bilaterální jednání s tureckým prezidentem Erdoganem či prezidentem Ukrajiny Zelenským.

Separátní program paní Moniky

Naposledy byl i s manželkou Monikou Babiš hostem v březnu v Bílém domě - Trump s manželkou Melanií ho přijal 7. března a Blesk Zprávy byly tehdy přímo u toho.

Monika Babišová má ve Spojených státech i tentokrát separátní program. „Na programu má návštěvu školy T. G. Masaryka v Arlingtonu či návštěvu charitativní organizace Roca,“ stojí ve zprávě Úřadu vlády.  

Video  Babiš o sobě i Monice v Bílém domě: Jak to měli s nervozitou a „ztraceným“ bratrancem?  - Jaroslav Šimáček, Blesk Zprávy

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

tomik007 ( 24. září 2019 10:00 )

"ZPIEVA CALA RODINA"

junkiexl ( 23. září 2019 08:18 )

Ani sklenici vody Trump Buresovcum nenabidl. Pozoruhodne, ne ovsem pro Buresprdochy, ti by slintali blahem, i kdyby Trump Burese profackoval. Jesteze v OSN ted vladnou arabi, ti si nevsimnou Buresovy tuposti a hlavne je jim nejaky Bures uplne na haku.

marmat ( 22. září 2019 19:51 )

To musí být doslova peklo v přímém přenosu pro Fialu,Němcovou, Stanjuru, Pospíšila, Výbor­ného­....­..Pi­ráty s Kaldou! Miliony chvi­lek.­...De­mago­gický blok pučistů,
celou propracovanou Chobotnici , také tu v Mediích !!!

marmat ( 22. září 2019 19:31 )

Po dlouhé době NĚKDO !!! GRATULACE ....Po zoufalých premiérech reprezentant !!!

marmat ( 22. září 2019 19:29 )

Tak TOHLE je nádherná odměna premiérovi, vystoupit v OSN a jako beztrestný!!!
Všichni pučisti...koukejte se dobře... Málokdo z Vás by takovou honitbu vydržel a ustál !!! Odměny budou nepochybně i ve velkém nárůstu volebních preferencí!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa