Čtvrtek 24. září 2020
Svátek slaví Jaromír, zítra Zlata
Oblačno, déšť 22°C

Babiš se zabydlel v luxusu u Bílého domu. Zachumlanou Moniku vítalo „koště“

Aktualizováno -
6. března 2019
11:20
Autor: Jaroslav Šimáček - 
5. března 2019
18:13

Andrej Babiš (ANO) dorazil i s manželkou Monikou do Spojených států amerických, kde ho ve čtvrtek čeká návštěva v Bílém domě. Nedaleko něj se premiér a jeho choť ubytovali po náročném letu, kdy se protáhlo i plánované mezipřistání v islandském Keflavíku. Těsně před ním zapózovali společně na palubě vládního speciálu fotografovi Blesku. Babišová pak po přistání ve Washingtonu dostala květinu od českého velvyslance v USA Hynka Kmoníčka, s nevhodně uvázaným pugetem hýřícím barvami se u manželky premiéra ale příliš nepředvedl. 

Těsně před odletem absolvoval premiér Andrej Babiš tradiční brífink, kdy upozorňoval, že jde o důležitou návštěvu pro celou Českou republiku. A na to, že témat, které by rád probral s prezidentem Donaldem Trumpem je celá řada.

Co Trumpovi veze, to prozradit nechtěl. „Ohledně těch darů, já to nechci říct, myslím, že se to ani nehodí, nejdřív ty dary mají být předány protokolárně. Až je pan prezident a jeho manželka dostane, tak určitě to ukáže,“ říkal Babiš.

S Babišovými na palubě

Pak už následoval přelet na tři a třičtvrtě hodiny do islandského Keflavíku, během kterého nechal premiér nakouknout přítomné fotografy i do své části vládního speciálu a za jedním stolem (vedle kterého se nachází i gauč) zapózoval se svou manželkou.

Video Babiš s Monikou na cestě do USA: Premiérova choť v bílém kabátu i pohled do nitra vládního speciálu - Jaroslav Šimáček, Blesk Zprávy / Úřad vlády

„Vážený pane premiére, paní Babišová,“ hlásil kapitán letu po mezipřistání na Islandu, které se nakonec oproti původním předpokladům lehce protáhlo a přesáhlo plánovanou hodinu. Dočerpání paliva na let přes Atlantik sice proběhlo bez problémů, horší to ale už bylo s platbou za něj, kdy nastal problém s platebními kartami a místními terminály.

Separátní program paní Moniky

Monika Babišová dorazila na palubu vládního speciálu v bílém kabátu - poctivě připravená na zimu, do které se česká delegace vydala. Ve Washingtonu klesly teploty v noci pod nulu, právě z úterý na středu se čekalo až -7°C.

Kytice od velvyslance Hynka Kmoníčka se ale příliš nepovedla, jak Blesk Zprávám řekl Tomáš Svoboda, tajemník Svazu květinářů a floristů ČR. „Provedení je tragické…, nemá konkrétní tvar. Z dalších kriterií je na ní skoro špatně vlastně skoro všechno,“ zmínil.

Premiérova žena, kterou přijme Melania Trumpová, má v USA připravený mj. i separátní program. Navštívit by během americké mise měla Boys and Girls Clubs of America nebo Walter Reed National Military Medical Center.

Andrej Babiš s manželkou Monikou po příletu do Washingtonu (5.3.2019)Andrej Babiš s manželkou Monikou po příletu do Washingtonu (5.3.2019) | Foto Blesk - Jakub Poláček

Ubytováni v pětihvězdě

Babišovi se do Bílého domu vydají ve čtvrtek 7. března. Po příletu se ubytovali do pětihvězdičkového hotelu Hay Adams nedaleko Bílého domu, početná novinářská delegace pak o kus dále převážně do hotelu Capital Hilton.

Andrej Babiš se ve Washingtonu ubytoval v pětihvězdičkovém Hotel Hay Adams s výhledem na Bílý důmAndrej Babiš se ve Washingtonu ubytoval v pětihvězdičkovém Hotel Hay Adams s výhledem na Bílý dům | Foto Blesk - Jakub Poláček

Během středy má Babiš v plánu návštěvu mj. Marylandské univerzity, ale také jednání se šéfkou CIA či zápas basketbalové NBA mezi místními Washington Wizards s Čechem Tomášem Satoranským a hosty z Dallasu.

Video Babiš před odletem za Trumpem: Pro ČR je to velice důležitá návštěva. Chci mluvit i o clech na evropská auta - Jaroslav Šimáček, Blesk Zprávy

junkiexl ( 7. března 2019 05:31 )

Jestli je to pravda, co rikate( odkazy!), tak mi SiliMonja zacina byt sympaticka. Jen at dedka Buresu zaziva odere z kuze. Vic vic vic kabelek za meloun, vic vic vic drahych, ale nevkusnych hadriku, vic vic vic celosvetove ostudy Buresovi!

junkiexl ( 7. března 2019 05:26 )

No vidis, a ja odhaduju, ze ty nemas ani tu patou obecnou, natoz s vyznamenanim.

dametodokupy ( 6. března 2019 22:03 )

Ta kozesina na limci je imitace?

cezar8 ( 6. března 2019 17:13 )

naidkavyjebanapica - ty chlapče musíš mít ale dost velký hendikep (znevýhodnění ztěžující a omezující normální život osoby), jen abys tomu porozuměl sokolíku....

murQ ( 6. března 2019 16:26 )

No jasně, lepší u koštětě než pořád na online funusech ... mimochodem tam košťata nemají . Kmoníčkovo koště si vysloužilo další nový článek.

Zobrazit celou diskusi
Další videa