ODS slibuje daňové volno pro mladé i minimální důchod. Chce porazit Babiše

Autor: ČTK, tva - 
9. října 2019
16:35

Daňové volno pro rodiče, jejichž partneři pobírají rodičovský příspěvek, a lidi do věku 26 let, lístek na vlak do Evropy pro osmnáctileté zdarma či garantovaný minimální důchod nabízí ODS v kampani, kterou ve středu zahájila v Praze. Opoziční občanští demokraté, kteří mají ambici nahradit nejpozději po volbách roku 2021 ve vládě hnutí ANO Andreje Babiše, svůj program doplnili také o ekologické body, například rozvoj elektromobility či dotační politiku mířící k opatřením ve prospěch krajiny či reakci na klimatické změny.

Neměníme politiku ODS, životní prostředí je přirozenou součástí moderní konzervativní strany a jedno z klíčových témat pro naše voliče,“ řekl předseda ODS Petr Fiala. Místopředseda ODS a senátor Miloš Vystrčil předtím na tiskové konferenci uvedl, že nelze říkat, že se klima nemění, když se mění. Odkázal tak na někdejšího předsedu ODS, prezidenta a klimaskeptika Václava Klause. ODS podle něj nevede debatu o tom, zda se klima mění, když se mění.

Současný menšinový kabinet ANO a ČSSD není podle Fialy schopen prosazovat programové sliby, přinést základní impulzy změn, například v důchodech. Vláda podle něj zemi pouze udržuje v provozu. „Lidé musí vidět, že je zde programová alternativa, která ví, jak na to,“ řekl Fiala, proč ODS kampaň rozjíždí. Ačkoli některé body naznačují, že ODS se orientuje na mladé voliče, chce podle něj strana oslovit všechny. Programové priority chce probrat v diskusích s veřejností.

Učitelům 150 procent průměrné mzdy

Mezi ve středu prezentované programové priority ODS zařadila také změny ve školství. Učitelům chce nabídnout 150 procent průměrné mzdy. Místopředseda Martin Baxa zmínil i potřebu modernizace obsahu výuky a redukce obsahu učiva tak, aby zbyl prostor na flexibilitu.

Video  Šéf ODS Fiala: Babiš je slabý premiér, já bych byl silnější  - Blesk TV

Daňové prázdniny pro mladé mají podle místopředsedkyně Alexandry Udženije usnadnit mladým start do pracovního života. V případě důchodových změn chce ODS mířit pouze na lidi pod 45 let. Diskutovaná zaručená minimální mzda podle ní přinese výhody v podobě úspor v sociálních dávkách a obecně státní správy. Vlakové jízdenky do Evropy pro osmnáctileté podle ODS umožní mladým lidem rozhodnout se o své budoucnosti a získat rozhled.

„Chceme stát, ve kterém budou senioři žít kvalitním a aktivním životem. Odmítáme ale pokračovat v neudržitelném nastavení současného důchodového systému a zatěžovat tak budoucí generace. Zavedeme minimální důchod a zjednodušíme celý systém tak, aby kromě solidarity zohledňoval také zásluhovost,“ říká první místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija.

Video  Premiér Babiš o Gottovi, důchodech, útoku na děti a hradní kandidatuře  - Jaroslav Šimáček, Lukáš Červený, Blesk TV

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

salto ( 10. října 2019 17:34 )

Škoda, že už nevychází Dikobraz. Čtenáři by řvali smíchy a chodili v podřepu

hipp ( 10. října 2019 15:50 )

jardahl87:marmat: Kdo se ti vohnoute vy.sr.al do palic,že jsi tupé hovado ???

Už se marmat nevyprsuj, ty čuně.

hipp ( 10. října 2019 15:38 )

marmat už si zase vylila frn du za dne bílého, vše při starém

marmat ( 10. října 2019 14:40 )

Máme tady řadu "vynikajících trollů"...Mimo realitu a pravidla...
Kolik mu je ???
oxyx:*** si tam vyhřejvají senátoři z ANO.Blbe (09. 10. 2019 19:47)
oxyx:Víš hovvno.(09. 10. 2019 19:54)

marmat ( 10. října 2019 14:33 )

oxyx: mizernej příklad Piráte....co ANO slíbilo máme !!!
Přečtěte si JEJICH program a porovnejte skutky....
Ať se dál veřejně neblamujete

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud