Pátek 12. dubna 2024
Svátek slaví Julius, zítra Aleš
Polojasno 19°C

Kritice za oslavu Soukupa se první dáma ODS směje. Faltýnek: „Tančili jsme s miláčkem“

Autor: Jaroslav Šimáček - 
25. února 2019
05:11

První dáma ODS Alexandra Udženija, šéf poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek, Tomio Okamura s teprve 24letou poslankyní SPD Terezou Hyťhovou - to byla „sněmovní delegace“ na páteční oslavě padesátin šéfa TV Barrandov a moderátora mnoha pořadů Jaroslava Soukupa. A k nim navrch prezident Miloš Zeman se svou hradní suitou. Účast předních politiků na akci mediálního magnáta pobouřila část veřejnosti, zkritizoval to mimo jiné i Miroslav Kalousek (TOP 09). Udženija i Faltýnek se ale pro Blesk Zprávy brání, že na přijetí pozvání na takovou akci nevidí nic špatného a jde o slušnost. Oslavu si dle svých slov užili.  

„Prezident a tři parlamentní strany v osobách předsedy či 1. místopředsedů, to už je slušná adorace ′nejlepšího moderátora′. Ty partaje jistě ví, proč to dělají,“ tepal politické účastníky padesátin Jaromíra Soukupa například Miroslav Kalousek (TOP 09). A kritika se snesla zvláště na první místopředsedkyni ODS Alexandru Udženiju. A to místy značně ostrá.

Šok a objímání s gaunery na večírcích

Další člen TOP 09 Jan Netopil si na twitteru přisadil: „Udženija nadává na komunistickou vládu a pak ty gaunery objímá na večírcích.“

Pro řadu lidí šlo zároveň o „nepříjemné překvapení“, u některých prý hraničící se šokem. „Co mezi nima proboha dělá Udženija? Zbláznila se. Ale je to velké zklamání,“ reagovala jedna z diskutujících Milena L. „Pro mě je totálním šokem ta Udženija. Já ji považoval za slušnou ženskou. U mě skončila a mám další problém s ODS,“ upozornil jiný uživatel Richard Š.

„Jako člen ODS, kterej v místě svého bydliště hodně komunikuje s voličema ODS, vysvětluje od rána voličům ODS, proč je na oslavě Soukupa Udženija,“ uvedl člen ODS v Děčíně Štěpán Chour. A další z diskutujících Marian G. si přisadil: „Prej nová ODS a ta husa Udženija na oslavě Soukupa... Hnus, velebnosti. Můj hlas stále nedostanete.“

Topolánek: „Jezevec“ Zeman je mi jedno. Ale Sandra...

Ozvali se však i další. „To, že Jezevec jde na narozky Soukupa, je mi jedno. TV Barrandov a Soukupa můžeš kdykoli vypnout. Mně vadí, že to byla oficiální prezidentská akce, s proslovem na oficiálních stránkách Hradu! Sandra tam šla buď z blbosti, nebo proto, že ji nikdo jiný než Soukup nezve. That´s all,“ přidal se expremiér a bývalý člen ODS Mirek Topolánek. „Mirku, Mirku (Topolánku)... Takhle hloupý komentář bych čekala od leckoho, ale ne od Tebe!“ zareagovala přímo Udženija.

Ta svou účast obšírněji vysvětlila i pro Blesk Zprávy. „Ve svém volném čase si mohu dělat, co uznám za vhodné. Když mě někdo pozve na kulatiny, abych mu popřála, tak považuji za slušnost přijít. Ti, co kritizují a kádrují, by se měli zamyslet nad sebou. Já se jich také neptám, co dělají v pátek večer. Já se tomu spíš směju. Říkám si, jak si ti lidé osvojují právo říkat vám, co byste měli dělat ve svém volném čase. Je to až úsměvné. Kdyby všichni přiznali, co dělají v pátek večer, tak by se mi to taky nemuselo vždy líbit,“ řekla na svou obhajobu Udženija.

Udženija se zdravila se Zemanem

První dáma ODS dorazila na oslavu později kvůli dětem, protože měli společné aktivity, odešla pak kolem desáté v průběhu ohňostroje. Oslavu si prý i tak užila a potkala i řadu lidí mimo politiku, které dlouho neviděla. „Já jsem si tu oslavu opravdu užila,“ usmívá se členka ODS.

První dáma ODS Alexandra Udženija zdraví na oslavě Jaromíra Soukupa prezidenta Miloše Zemana, přihlíží zpěvák Daniel Hůlka První dáma ODS Alexandra Udženija zdraví na oslavě Jaromíra Soukupa prezidenta Miloše Zemana, přihlíží zpěvák Daniel Hůlka | Twitter / J. Ovčáček

Na jedné z fotek z oslavy byla Udženija zachycena i u prezidenta Miloše Zemana. „Je na oslavenci, koho si zve. Já jsem přišla později, pan prezident tam ještě chvilku byl. A protože jsem věděla, že tam je, tak opět považuji za slušnost jako první místopředsedkyně strany pozdravit pana prezidenta a zeptat se ho, jak se má. Ano, pozdravila jsem se s panem prezidentem, promluvila jsem si s panem Ovčáčkem jako s mnoha dalšími hosty, kteří tam byli i mimo politiku,“ říká politička.

Právě hradní mluvčí Jiří Ovčáček kritiku za skladbu hostů odmítl značně rázně. „Co dokáže rozohnit nenávistné ′levicové liberály′ do ruda? Tyto lidské nuly nejvíce rozzuří, když normální lidé dělají normální věci. Přejí si k narozeninám, mají radost nebo se prostě jen setkávají,“ vzkázal na twitteru.

Účast první dámy ODS přesto vyvolala značné reakce. Byla to právě ODS, kdo vyhlásil bojkot pořadů Jaromíra Soukupa kvůli tomu, že po založení politického hnutí List JS již není dle občanských demokratů moderátorem, ale politickým konkurentem. 

„Já s tím naprosto souhlasím, takhle se rozhodlo předsednictvo, kterého jsem součástí. A právě proto, že pan Soukup oznámil vstup do politiky, tak platí přesně to, co jsme říkali: Buď jste moderátorem, nebo jste politikem. Za nás nemůže být 2 v 1, nebudeme chodit do jeho politických pořadů a dělat mu tam stafáž. Za tím si stojíme. A i s tímto jsem šla na tuto oslavu. Dnes je právě pan Soukup již politický soupeř, není to moderátor, ke kterému bych chodila na debaty. Takže v tom nevidím ani střet zájmů,“ dodává na svou obhajobu Udženija.

Faltýnek: Významné výročí a slušnost

„Bylo to hezké, prostě jsme si s miláčkem zatančili, byl to příjemný večer. Pohovořili jsme krátce s panem prezidentem plus tam byla spousta dalších lidí. Byla to příjemná, hezká akce,“ řekl k tomu Blesk Zprávám Jaroslav Faltýnek.

Na oslavu nepřišel s přítelkyní Martinou rozhodně s prázdnou. „Já jsem panu Soukupovi donesl jako dárek svůj obrázek, který jsem maloval v pondělí večer. Byla to čerstvá věc, ještě mokrý,“ říká.

Kritiku si Faltýnek nepřipouští. „Já to vnímám tak, že když mě někdo pozve, tak je slušnost tam aspoň na chvilku přijít a popřát. Padesát let je významné životní výročí. Já to nějak nevnímám, prostě jsme tam přišli popřát, popřáli jsme, dali jsme si skleničku vína a šli jsme,“ shrnul svou účast na Soukupových narozeninách druhý muž ANO.

Oslava se zřejmě vydařila Oslava se zřejmě vydařila | TV Barrandov

Okamura s Hyťhovou: Nová láska?

To Tomio Okamura (SPD) si jako doprovod „opatřil“ mladou poslankyni SPD Terezu Hyťhovou. Že by se ve sněmovních lavicích rozhořela nová láska? Podle informací Aha! Okamura o 22 let mladší slečnu, která navíc následně v sobotu slavila narozeniny, představoval ostatním gratulantům především coby nadějnou zákonodárkyni. Na dotaz, zda spolu mají něco více, Okamura nereagoval.

Šéf SPD na oslavě Soukupa, Okamura rovněž bývá častým hostem na TV Barrandov Šéf SPD na oslavě Soukupa, Okamura rovněž bývá častým hostem na TV Barrandov | TV Barrandov

Z dalších aktivních politiků se kromě Miloše Zemana na Soukupově oslavě v Praze - Podolí v luxusním podniku Soho objevili třeba komunistický europoslanec Jaromír Kohlíček a další člen KSČM Josef Skála.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

jindrichkubicek ( 28. února 2019 13:28 )

Začal jsem váhat, že dám ODS znovu hlas a mám jasno. Žádný problém.

va45 ( 26. února 2019 15:03 )

Panebože kam jsme to dospěli aby k.o.k.o.t.i. politici rozhodovali o tom kam má nebo nemá jít člověk někom u na oslavu narozenin, když je od oslavence pozván.Ať žije svoboda ,demokracie a blbost některých politiků v Česku.

nikal ( 25. února 2019 21:57 )

tahle ženština není první dáma ODS, ale s prominutím první kráva ODS. A má pravdu, že si ve volném čase může dělat co chce... já například jsem rád, že vím, co je zač a že peníze kohokoliv ji evidentně nesmrdí.

karlos107 ( 25. února 2019 20:09 )

Že je hnusná to máš pravdu, ale jinak jsi dement. Kdes došel na bulharskou sprostitutku? Když chceš něco blejt, tak si to příště vygoogli, ***. https://cs.wikipedia.org/wiki/Alexandra_Ud%C5%BEenija

karlos107 ( 25. února 2019 20:06 )

Alexandra Udženija ... něco tak hnusného škaredého snad nemají ani v kulisách národního divadla.Madračka ODS.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa