Předsedou Trikolóry je Klaus ml., neměl soupeře. „Utkáme se čelem s neomarxisty a maoisty,“ tvrdí

Aktualizováno -
28. září 2019
13:37
Autor: Jiří Nováček - 
28. září 2019
13:14

Parádemaršem napříč Brnem, ze Zelného trhu do lužáneckého hotelu Cosmopolitan zahájilo v sobotu hnutí Trikolóra pouť k dobytí voličské základny. Průvod stovek lidí vedly mažoretky, do rytmu jim foukala lidová kutálka. Na samotném ustavujícím sjezdu zvolila tisícovka delegátů do čela hnutí Václava Klause mladšího. Byl jediným kandidátem. Od 188 oprávněných delegátů dostal 185 hlasů. Klaus ml. se v kandidátském projevu v Brně ostře vymezil proti „panoptiku bizarnosti, stádnosti, hlouposti a licoměrnosti“, které pro něj představuje současná politika Evropského parlamentu. Podle něj přišel čas vrátit tuto zemi „lidem, kteří pracují, platí daně a vychovávají děti“. Místopředsedy jsou Zuzana Majerová vyloučená s Klausem z ODS, jihlavský podnikatel Jan Tesař a starosta středočeského Jenštejna Norbert Hlaváček.

„Víme, že na nás političtí protivníci budou útočit, protože my přinášíme změnu. Věříme, že nejlepší politický marketing je dobrá a zásadová politika,“ řekl Klaus junior v kandidátském projevu.

A obrátil se i na mladé: „Být rebelem dnes znamená podporovat Trikolóru. Konzervativismus je punk dneška,“ dodal.

Na ustavující sněm Trikolóry přijela řada hostů, například Petr Bystroň, poslanec Německého spolkového sněmu za AfD (Alternativa pro Německo). Nechyběl ani exprezident Václav Klaus, který hnutí radí v zahraniční politice.

Emotivní videozdravici poslal Nigel Farage, předseda vítězné Brexit Party. „Václavu Klausovi mladšímu i Trikolóře přeji jen to nejlepší. Stojí za starými dobrými hodnotami, věří svému národu, demokracii. Kdybych byl Čech, připojil bych se  k Trikolóře sám,“ řekl Nigel Farage.

Nenecháme si společnost ukrást 

„Proto zakládáme Trikolóru. Nesmíme nechat naši společnost jen lidem s opačnými názory. Nesmíme jen stínovat nějaká menší zla nebo jim dokonce pomáhat. Musíme se s našimi neomarxistickými a maoistickými  protivníky utkat čelem a všem lidem v republice říci: tady stojíme, toto jsou naše názory, ve kterých vytrváme. Vidíte-li svět stejně, přidejte se k nám,“ vyzval Klaus ml. z pódia.

Program Trikolóry se podle Klause ml. opírá o tři pilíře. „Žijeme v České republice, bohatství vzniká z práce a bráníme normální svět,“ shrnul teze hnutí. 

Klaus ml.: Nebudeme skákat podle veřejného mínění

„České školy, rodiny, lesy, řidiče, energetiky nebo advokáty chceme bránit před útoky nových, velmi agresivních ideologií. Na konci řady těchto rádoby pokrokových ideologií čeká jen chudoba, zastrašování svobodomyslných lidí, fanatismus a diktatura,“ shrnul východiska politiky Trikolóry Václav Klaus ml.

Zdůraznil, že program hnutí postavili jako hodnotový a nehodlají jej měnit podle průzkumů veřejného mínění. „Vždy si budeme myslet, že manželství je svazkem jednoho muže a jedné ženy. Že daně mají být nižší a ne vyšší a že se musí vždy vyplatit pracovat a ne čerpat. Tvrdíme, že ideologická plošná inkluze v českých školách vzdělávání zhoršila a nezlepšila. A také, že česká koruna je pro nás tou nejlepší měnou,“ uzavřel.

Bývalý prezident Václav Klaus na ustavujícím sněmu hnutí Trikolóra v BrněBývalý prezident Václav Klaus na ustavujícím sněmu hnutí Trikolóra v Brně | Blesk:Jiří Nováček

Trikolóra k dnešnímu dni eviduje takřka 10 tisíc registrovaných příznivců a více než 30 tisíc osob ji sleduje prostřednictvím sociálních sítí. V nejnovějších oficiálních průzkumech veřejného mínění dosahuje 4 – 5 procent preferencí, čísla stoupají týden po týdnu. Hnutí má zastoupení ve všech regionech.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

pooresh ( 30. září 2019 12:59 )

Gottwal­d,Ba­bis,Hu­sak taky nikdy nemeli soupere!

mikima2 ( 29. září 2019 17:29 )

Rodina Klausova se dere opět k moci. A to nevypadá dobře.

pooresh ( 29. září 2019 13:42 )

On uz nema co ztra­tit.­....be­rany,­bera­ny

pooresh ( 29. září 2019 13:40 )

Tak to vypada,Ze Klausove budou bojovat proti Zemanovi a Babisakum! Bitva u Lipan!

satanas ( 29. září 2019 11:41 )

No to by jeste chybelo, aby mocni sveta mysleli jako kdejakej ANONYM...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud