Čestná a poctivá kampaň? Opozice chce změnu v „komunálkách“

Autor: ČTK, ČTK - 
15. 9. 2019
17:30

To, co by mělo být samozřejmostí, se skupina opozičních poslanců snaží dát do zákona o obecních volbách. Zákonodárci ze STAN, TOP 09, KDU-ČSL a Pirátů prosazují výslovný požadavek na vedení čestné a poctivé volební kampaně.  Předkladatelé v čele s předsedou Starostů Vítem Rakušanem poukazují na to, že obecní volební zákon jako jediný z volebních norem takovou podmínku pro kampaň neobsahuje.

„Volební kampaň musí probíhat čestně a poctivě, zejména nesmí být o kandidátech, politických stranách, politických hnutích nebo koalicích, na jejichž kandidátních listinách jsou uvedeni, zveřejňovány nepravdivé údaje,“ zní navrhované ustanovení.

Ačkoli soudy rozhodují podle předkladatelů spory tak, jako by požadavky na vedení kampaně v zákoně o komunálních volbách byly, není podle nich důvod, aby pro to neměly přímou oporu. Zájem na řádném vedení volební kampaně je a musí být stejný ve všech druzích voleb,“ napsali v důvodové zprávě. Předlohu nejprve posoudí vláda. Rozhodnou o ní zákonodárci.

Smrt Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Záznam zádušní mše O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Sledujeme, co se děje po veřejném rozloučení a pohřbu nejznámějšího českého zpěváka

salto ( 16. září 2019 18:49 )

Tito hoši a dívky co jsou v opozici chtějí čestnou a poctivou kampaň?
Připadá mi to stejné jako výrok - ci.., pardon - Rom studující při zaměstnání...

satanas ( 16. září 2019 09:11 )

Opozice je mocna pouze v opozici, opozice patri do opozice a tam i zustane..Co je treba zmenit je medialni desaster v Cesku, absence objektivni nikym a nicim neovlivnovane vysilani verejnopravni televize a rozhlasu..CT i CRO ovlada par sionistu rizenych velvyslanectvim USA..STaci si pustit vcerejsi 168 hodi a kdo ma jiny nazor nez ja musi byt blazen..Nebo jeste hur, "Demokrat"..

snehulak ( 16. září 2019 08:14 )

Myslíte, že větu v angličtině " o podezření na trestný čin ", může nějaký popleta omylem přeložit na " důkazy o spáchání trestného činu " ?

snehulak ( 16. září 2019 08:09 )

Ta naše dnešní opozice chce stále něco, co kupodivu nikdy v dobách minulých neplnila. Dnes to má jednodušší. Sliby sou stejné, ale mohou pod ně napsat, pokud budeme ve vládě. Prozatím píší, pokud nás zvolíte a to by mohlo být trochu nebezpečné, kdyby skutečně "Čestná a Poctivá kampaň" prošla i se sankcemi.

agfor ( 16. září 2019 04:41 )

Co politik, to křivák.

Zobrazit celou diskusi
Další videa