Rusové stáhli z Prahy diplomata. Byl prý zapojený do kauzy pronajímání bytů

Autor: ČTK, tva - 
28. srpna 2019
20:55

Rusko stáhlo z Prahy diplomata Alexandra Těrentěva spojovaného s kauzou nelegálního pronájmu bytů, které měla ruská ambasáda k dispozici. Ve středu to s odvoláním na ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD) uvedl server Seznam Zprávy. Na stažení ruského diplomata naléhalo od jara české ministerstvo, které hrozilo, že ho jinak vyhostí, uvedl server.

„Tento případ se podařilo vyřešit diplomatickou cestou a dotyčná osoba již v ČR od začátku srpna nepůsobí,“ řekl Petříček. Česko tím podle něj považuje záležitost kolem kupčení bytů za uzavřenou a dál ji řešit nehodlá.

Kvůli kauze si letos v březnu ministerstvo předvolalo ruského velvyslance Alexandra Zmejevského. Upozornilo ho na problémy s využíváním některých nemovitostí v Česku ruskou ambasádou a na protiprávní chování jednoho z pracovníků velvyslanectví. Česká diplomacie požádala ruskou stranu o rychlou nápravu.

Rusové měli prý byty diplomatů pronajímat dál

Server Deník N už předtím informoval, že důvodem pro předvolání velvyslance bylo ruské nakládání s byty, které Česko vlastní, a ruská ambasáda je na základě mezivládních dohod využívá.

Podle serveru by velvyslanectví mělo využívat byty pro své diplomaty, ale pronajímá je třetím osobám, což je v rozporu s mezivládními dohodami. Kritizovaným pracovníkem ambasády byl podle serveru nižší diplomatický pracovník Těrentěv, který údajně při pronájmu bytů postupoval nestandardně. Nájemníci prý často nedostali nájemní smlouvu a nájem museli platit v hotovosti.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

marmat ( 29. srpna 2019 19:15 )

Za podpronájem zemljanek ?????

barda ( 29. srpna 2019 13:28 )

pooresh:

pooresh ( 29. srpna 2019 12:57 )

Ten den,kdy se Rusove do posledniho muze stahnou domu,bude vyhlasen Statnim svatkem!

marmat ( 29. srpna 2019 08:21 )

A TOHLE i s inzerátem = Allin­cluzi­ve..­....by bylo ZA KOLIK !????

fotrpjotr ( 29. srpna 2019 01:33 )

Zkrátka lidi jako ty.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud