Pirát Peksa chce Čechům zdražit letenky. Za plán ve stylu Stropnického to schytal

Autor: jry - 
13. července 2019
18:45

Další tuzemský politik má za to, že Čechů v letadlech je zbytečně moc a že by se měli držet víc při zemi. Po někdejším šéfovi Zelených Matěji Stropnickém je to tentokrát Pirát Mikuláš Peksa, který přesídlil ze Sněmovny do Evropského parlamentu. Peksa podporuje návrh na zdanění leteckých pohonných hmot, který by aerolinky zřejmě byly nucené promítnout do vyšších nákladů. S takovou novinkou ale nesouhlasí ani někteří z Pirátů, vymezil se proti tomu i šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek nebo Peksův bruselský kolega Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

Návrh na zavedení daně z leteckých pohonných hmot vyvolal podle zjištění serveru Echo24 nesouhlasné názory i v rámci Pirátů, konkrétně pak na stranickém diskusním fóru. Za celé opatření se ale nicméně fakticky postavila celá Česká pirátská strana, když zveřejnila na sociální síti facebook petici s výzvou „pomozte nám zavést rovnější pravidla hry.“ Pod ní je nyní podepsáno přes 37 tisíc lidí.

Kalousek: Půjde o zdražení pro chudší vrstvy

Podle Kalouska z TOP 09 chtějí Piráti „zdražit a omezit tak cestování chudším vrstvám“. S výhradou se přidal i europoslanec Zdechovský, který upozornil na přebírání programu od Zelených.

V konkrétnější podobě totiž ožívá návrh bývalého předsedy Strany zelených Matěje Stropnického, který se „proslavil“ výrokem pro týdeník Echo, že „není normální, aby 80 procent českých občanů mohlo každý rok dosáhnout na leteckou dovolenou“. Snahy více zdanit leteckou dopravu se objevují i jinde, např. francouzská vláda o zavedení daně od začátku nového roku i reálně uvažuje.

Mikuláš Peksa byl v roce 2017 zvolen do Poslanecké sněmovny za Ústecký kraj. Poté usiloval o pozici lídra Pirátů do voleb do Evropského parlamentu, kterou ovšem nedokázal získat, když byl v primárkách poražen Marcelem Kolajou. Na kandidátní listinu se ale Peksa dostal a mandát europoslance se mu podařilo získat.

Matěj Stropnický se po debaklu Zelených ve sněmovních volbách stáhl z vysoké politiky a se svým přítelem koupil chátrající zámek v Osečanech, který nyní společně opravují.

Video  Matěj Stropnický zve na zámek v Osečanech a také na divadelní léto  - Aleš Brunclík

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

jajas ( 14. července 2019 14:36 )

A proto politiky nemusím. Neříkají pravdu, neříkají, jak to opravdu je. Proč? Protože to nevědí nebo to nechtějí říkat? Protože tím třeba teď Kalousek chtěl popudit lidi proti jedné straně, aby jeho strana vypadala dobře? Komediant nesympatický.......

flesch2z ( 14. července 2019 08:54 )

A kam se Peksa chystá na dovolnou? Pěšky k nejblžšímu rybníku opékat buřty a prdět?
Peksa by měl začít u sebe, zahodit auto, mobil i potač a zašít si pr*el. A vlastnoručně! Ať je věrohodnej a zaslouží si porornost.
Do té doby jen vzbuzuje posměch a lítost nad jeho greténským pidimozkem.

tomik007 ( 13. července 2019 23:42 )

PIRATI budou asi taky podivny hnuti

suveren ( 13. července 2019 22:40 )

online-těch 16 milionů,to asi nebudou jen Češi,tolik nás ani není.

PPP150W ( 13. července 2019 22:23 )

Viz. 13. 07. 2019 22:20

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud