Sněmovna je kompletní. „Mandátovou rošádu“ dokončili Piráti, Navrkal složil slib

Autor: ČTK - 
7. 6. 2019
10:01

Na začátku pátečního jednacího dne složil slib nový pirátský poslanec František Navrkal (26). V dolní komoře nahradil Mikuláše Peksu (Piráti), který byl v květnových volbách do Evropského parlamentu. Peksa se vzdal poslaneckého mandátu ve čtvrtek.

Datový analytik Navrkal je předsedou regionálního sdružení Pirátů v Ústeckém kraji. Před složením slibu převzal od předsedy Sněmovny Radka Vondráčka (ANO) osvědčení o zvolení. Změnu ve složení dolní komory projednal také mandátový a imunitní výbor.

V eurovolbách uspěli i další dva poslanci, a to Radka Maxová (ANO) a Veronika Vrecionová (ODS). I ony by měly v české dolní komoře skončit. Mandát europoslance však vzniká až zahájením první schůze Evropského parlamentu v novém funkčním období, které je plánováno na 2. července.

Za předsedkyni sociálního výboru Maxovou by měl do Sněmovny nastoupit radní Husince na Prachaticku Ondřej Babka a za místopředsedkyni zemědělského výboru Vrecionovou bývalý poslanec a ministr Petr Bendl.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

kobyla1 ( 7. června 2019 16:02 )

Nediv se Zděndo...už i v Blesku poznali, že jsi totální magor

zdenek43 ( 7. června 2019 10:31 )

zamerne BLES neotiskne Muj příspěvek ..... napr. PPP150W: ... satanas: ... turbina: ... atd NEKOLIK PRISPEVKU p o u s t i ???????

Zobrazit celou diskusi
Další videa