Přijde Babiš o poslance? Mališ se objevil u Klause ml., rozhodne schůzka s Faltýnkem

Autor: jry, vei - 
2. 7. 2019
19:00

Hnutí ANO 2011 může přijít o jednoho ze svých poslanců. Přemysl Mališ, který je zároveň středočeským zastupitelem, se neúčastnil posledního hlasování o nedůvěře vládě. Naopak se objevil na představení nového politického hnutí Trikolóra Václava Klause ml. O své budoucnosti bude Mališ mluvit s předsedou poslaneckého klubu Jaroslavem Faltýnkem. „Během pondělka bysme se měli potkat,“ řekl Blesk Zprávám. Do té doby se nechce k setrvání v ANO blíž vyjadřovat. Faltýnek potvrdil, že se s Mališem příští týden potká.

Mališovi nejvíc vadí vliv komunistů, kteří vládu podporují. „Dále mě k tomu vede úcta k dědečkovi, který byl minulým režimem utlačován. Pokud by dnes žil, tak by mě jistě za mou toleranci KSČM přetáhl holí.“ Tak zostra se poslanec hnutí ANO pro televizi Nova vyjádřil na adresu stávající vlády ANO a ČSSD opírající se o podporu KSČM.

Kabinet Andreje Babiše čelil minulý týden pokusu opozičních stran o vyslovení nedůvěry. A i když hlasování díky komunistům ustál, Mališ k tomu nepřispěl – v klíčový moment nebyl v jednacím sále Poslanecké sněmovny. Spekuluje se i o jeho možném přestupu do Klausovy Trikolóry, na jejímž slavnostním představení novinářům byl. 

„Já ho neznám“, řekl Babiš

„Já ho neznám“, reagoval na možný Mališův odchod v Otázkách Václava Moravce šéf hnutí Andrej Babiš. S Mališem jsou přitom spolu v jedné krajské organizaci hnutí a společně byli i na jedné volební kandidátce.

Faltýnek na dotaz Blesk Zpráv, jestli ví o možných Mališových „zaječích“ úmyslech, v SMS napsal, že takové informace nemá, nicméně s poslancem bude příští týden mluvit.

Mališ by byl případně prvním poslancem v tomto volebním období, který z poslaneckého klubu ANO odejde. Nicméně v minulém volebním období v roce 2016 z hnutí odešla poslankyně Kristýna Zelienková, která o rok později přestoupila do TOP 09. V posledních volbách dokonce vedla zlínskou krajskou kandidátku Topky, nicméně do Sněmovny se už tentokrát nedostala. Naopak z TOP 09 i přes její „antibabišovský“ charakter do hnutí ANO přestoupil tehdejší poslanec Karel Tureček.

Oslabí i koalice ve Středočeském kraji?

Mališ je i zastupitelem Středočeského kraje a jeho případný odchod z hnutí ANO 2011 může oslabit vládnoucí koalici vedenou hejtmankou Jaroslavou Pokornou Jermanovou.  I po jeho případném odchodu budou mít kluby ANO 2011, ČSSD a KSČM dostatečnou podporu.

Video  Babiš vytáhl ve Sněmovně řepku i Čapí hnízdo a šil do opozice.  - PSP ČR

 

Smrt Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Záznam zádušní mše O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Sledujeme, co se děje po veřejném rozloučení a pohřbu nejznámějšího českého zpěváka

jjusa ( 3. července 2019 07:17 )

To není premiér Babiš co nám dělá ostudu v cizině,jsou to "NAŠI UMĚLCI" a v K.Varech o tom přesvědčili a předvedli jaké mají IQ Tak že není divu že se objevují tam kde je hodně lidí aby na sebe upoutali pozornost jako jsou DEMONSTRACE a pod. a tací si říkají "UMĚLCI"nemají žádný kšeft tak berou co přijde,ale ani umělci nejsou všichni stejní a takové by na demonstrace nikdo nedostal ani žlutý GURU Minář s měkkým.

hroch1 ( 3. července 2019 00:28 )

jak čteš titulky ty, o schůzce tu nic není.jen o uprchlíkovi z ANO!

oxyx ( 3. července 2019 00:04 )

Soudruhu, Husákovy móresy tě neopustily.

oxyx ( 3. července 2019 00:01 )

Babišovci se těší snad na pád vlády.

tomik007 ( 2. července 2019 23:07 )

Jeste rano vypadal docela zive

Zobrazit celou diskusi
Další videa