Zeman lhal o exporadci? Stát se musí omluvit za jeho výrok, rozhodl soud

Autor: ČTK - 
24. 5. 2019
13:13

Stát se musí omluvit za výrok prezidenta Miloše Zemana o jeho bývalém poradci Zdeňkovi Šarapatkovi, rozhodl Obvodní soud pro Prahu 1. Zeman v televizi Barrandov řekl, že Šarapatku vyhodil pro neschopnost. Šarapatka ale z úřadu vlády v době, kdy ji Zeman vedl, odešel po dohodě.

Za prezidentova slova se má omluvit ministerstvo financí, hlavu státu totiž žalovat nelze. Napsal to dnes server iDNES.cz. Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček předpokládá, že se ministerstvo financí odvolá. ČTK sdělil, že prezidenta se spor netýká.

Právní zástupkyně ministerstva financí nechtěla podle serveru rozhodnutí soudu komentovat. Na dotaz, jestli podá odvolání, uvedla, že se nejprve poradí s prezidentovým advokátem.

„Pana prezidenta se spor netýká, nebyl účastníkem sporu a nejedná se o jeho omluvu. Rozsudek není pravomocný, předpokládáme, že se ministerstvo financí odvolá,“ sdělil Ovčáček ČTK v textové zprávě.

„Zdeněk Šarapatka je lhář. Jeho veřejně pronesený výrok, že pan prezident ′táhne tuto zemi zpátky na východ do období před rokem 89′ je lživý a dehonestující. Miloš Zeman byl důležitým aktérem revoluce roku 1989 a pro své zásadové postoje byl komunistickým režimem postihován,“ rozčílil se prezidentův mluvčí na twitteru. 

Video S prezidentem v Lánech: Zeman o výměně ministrů, metálu pro Jágra i hysterce - Blesk TV

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

anonym01 ( 25. května 2019 20:41 )

NEPISE TU TAKHLE NAHODOU MIKEŠ KOKEŠ POD NICKEM SATAN? TOLIK MI TOHO NAPOVEDELO, ZE SMIRUJE SATAN KAŽDYHO. DOKONCE I MOJE E-MAILY? SAM SES PROZRADIL! PATRIS MEZI TYTO, ZE? http­s://cs­.wiki­pedi­a.or­g/wi­ki/Jev­genij­_Pri­gožin

anonym01 ( 25. května 2019 20:37 )

HM.... NAS PREZIDENT LZE A NAROD SE MA OMLOUVAT. DOBRE NAM TAK. DOBRE VYMYSLENY. TO JE POMSTA? ALE JA SE NEMAM ZA CO OMLOUVAT. JA HO NEVOLILA.

petr12 ( 25. května 2019 09:42 )

bando koko.u a p.č že je náš prezident nejlepší v evropě!!

satanas ( 25. května 2019 09:15 )

Kdyby existoval Buh tak vy, klerofasouni byste se nikdy nevyrojili!!A nebylo by treba pouzivat vasim usiskam NElahodici sluvka! Kazdemu -krom vas k pousmani!

satanas ( 25. května 2019 09:12 )

CO s parchanty kteri ho hodlaji podriznout?? Odporne kreatury z opozice neradno sanovat! Tvrde nane!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa