Schwarzenberg skončil opět v nemocnici. Jaký zákrok musel podstoupit?

Autor: Jakub Veinlich - 
31. 1. 2019
21:45

Nejstarší český poslanec a čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg je opět v nemocnici. Po kolapsu přímo v Poslanecké sněmovně a po zápalu plic ale nejde podle několika zdrojů Blesk Zpráv o nic vážného. Kníže by měl jít opět brzy domů.

„Sděluji, že o omluvení své neúčasti požádali tyto poslankyně a poslanci,“ začínal jednání Poslanecké sněmovny ve středu a ve čtvrtek její šéf Radek Vondráček (ANO). Mezi omluvenými byl právě i „kníže“ Schwarzenberg. „Zdravotní důvody,“ odůvodnil jeho absenci Vondráček.

Podle několika zdrojů Blesk Zpráv blízkých TOP 09 je Karel Schwarzenberg v jedné z pražských nemocnic. „Nezlobte se, ale tuto informaci vám potvrdit nemohu. Nejsem oprávněný informovat o zdravotním stavu kohokoliv,“ nepotvrdil ale ani nevyvrátil informace redakce předseda poslaneckého klubu a spoluzakladatel TOP 09 Miroslav Kalousek. „Nejde vůbec o nic závažného, ale o plánovaný zákrok,“ řekl redakci jeden ze zdrojů.

Video Schwarzenberg (80) upadl ve Sněmovně: Vyděšení poslanci přerušili schůzi - PSP
1080p 720p 360p

Na tom se shodl i s dalším člověkem, který má blízko k TOP 09. „Není to skutečně nic vážného, pan Schwarzenberg je jen zavodněný, a tak mu lékaři chtějí ulevit,“ upřesnil.

Bývalý ministr zahraničí a neúspěšný kandidát na prezidenta v roce 2013 chyběl ve Sněmovně ve středu a ve čtvrtek tento týden – během pátku by měl nemocnici opustit a vrátit se zpět domů.

Kolaps přímo ve Sněmovně

„Ano, prosím, zavolejte záchrannou službu,“ zahlásil loni v září do mikrofonu při jednání Sněmovny její místopředseda Petr Fiala z ODS. Reagoval tak na volání ostatních poslanců, kteří tou dobou sbírali Schwarzenberga ze země.

„Zaplať pánbůh to vypadá na opravdu kratičkou nevolnost. Je u něj sice lékař a vyšetřuje ho, ale byla to jen opravdu chvilková indispozice přímo v sále,“ reagoval tehdy pro Blesk Zprávy předseda poslanců TOP 09 Kalousek. Zavrávorání Schwarzenberga přitom natočily i sněmovní kamery.

Lékaři vyšetřili poslance přímo ve Sněmovně, naměřili mu EKG a „zavedli žilní vstup,“ potvrdila tehdy mluvčí pražské záchranky Jana Poštová. Sanitka pak převezla Schwarzenberga do nemocnice. Po pár hodinách už byl ale opět plný elánu. „Děkuju za optání, už je vše v pořádku. Už zase blbnu,“ řekl bývalý šéf české diplomacie do telefonu redaktorovi Blesk Zpráv a se smíchem se rozloučil. 

Zápal plic a šedý zákal

Podle informací Blesk Zpráv byl Schwarzenberg v nemocnici také těsně po prezidentských volbách. Tehdy ho lékaři hospitalizovali údajně s podezřením na zápal plic. V prosinci 2017 si Schwarzenberg redaktorce Blesku posteskl, že už ho zdraví příliš neposlouchá. „Je to blbé, popravdě řečeno. Bude mi osmdesát a v poslední době ty důsledky stáří cítím. Pajdám jako prezident, ohluchl jsem jako pan prezident, teď mi budou operovat šedý zákal,“ prozradil před dvěma lety poslanec.

Video Kalousek unikl smrti. Promluvil o kolapsu Schwarzenberga i Vánocích s maminkou - Jaroslav Šimáček, Blesk Zprávy
1080p 720p 360p

Volby do Evropského parlamentu 2019

Informace Kandidáti Evropská unie Voličský průkaz Instituce Evropské unie Legislativní proces

Volby do Evropského parlamentu čekají České republiky v pátek a sobotu 24. a 25. května. Rozhodne se v nich o obsazení 705 křesel. Výsledky by měly být známé v neděli 26. května ve 23 hodin. Počet Europoslanců zeštíhlí o 46 kvůli odchodu Velké Británie.

Počtu českých europoslanců se tato změna ovšem nedotkne. Stejně jako před pěti lety si Češi vyberou 21 nových poslanců.

Blesk Zprávy zjišťovaly, kteří čeští europoslanci chtějí své pozice obhajovat.

Doporučujeme
hejhej ( 1. února 2019 13:09 )

Schwarzenberg je starý, nesoudný, nerudný dědek.Po prohrané prezidentské kampani tvrdil, že skončí s politikou - lhář, ale peníze za chrápání v PS mu nesmrdí. Je tam stejně k ničemu. Je trapný stejně jako ti, co ho volí.

satanas ( 1. února 2019 12:42 )

JAk si Plesk Hajaju vypuluroval, nez tu fotku placnul do titulku! Byt to Zeman,,tak ho zmuchlaji jeste vic nez uz je!!

wilda ( 1. února 2019 12:22 )

HLEDALI MOZEK. NAŠLI JEN VYŠLECHTĚNÝ RAKOUSKÝ H...OV..NO

wilda ( 1. února 2019 12:20 )

Hledali mozek, našli jen vyšlechtěný rakouský *** ! To bylo překvapení?

satanas ( 1. února 2019 11:52 )

ANo! Jeden zvas!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa