Konec „zaklekávání“ na svatebčany i firmy? Finanční správa má oficiálně novou šéfku

Autor: ČTK - 
28. 12. 2018
10:00

Novou ředitelkou Finanční správy ČR se od 28. prosince stala dosavadní zástupkyně ředitele Tatjana Richterová. Ve funkci nahradila Martina Janečka, který na začátku listopadu požádal o odvolání. Janeček bude od ledna ředitelem Finančního úřadu pro Jihočeský kraj. Richterová již dříve uvedla, že chce, aby byla správa vstřícnější.

Finanční správa pod Janečkovým vedením čelila kritice kvůli údajnému nadužívání takzvaných zajišťovacích příkazů, kterými může blokovat majetek firem podezřelých z nezaplacení daně. Kritiku vyvolal i postup Finančního úřadu pro Olomoucký kraj, který podle médií kvůli kontrole elektronické evidence tržeb vyzval k podání informací o svatební hostině téměř stovku novomanželů.

Video  Alena Schillerová o nyní již bývalém řediteli Finanční správy Janečkovi a zajišťovacích příkazech  - Jakub Veinlich, Jan Jedlička

„Finanční správa z podstaty věci nebude nikdy oblíbená všemi a její složitá agenda nebude srozumitelná úplně všem. Ale musí dělat vše pro to, aby byla neoblíbenou co nejméně a srozumitelnou každému, kdo o to projeví zájem,“ uvedla již dříve Richterová. Jako své další priority uvedla úspěšný rozjezd virtuálního finančního úřadu, zvyšování informovanosti o daňových povinnostech i přizpůsobení daňové praxe fenoménům sdílené a digitální ekonomiky.

Sedmapadesátiletá Richterová funkci získala na základě výběrového řízení, kterého se podle informací České televize účastnili dva další kandidáti. Richterová přišla na generální ředitelství z Finančního úřadu pro hlavní město Praha, který vedla. Ve finanční správě působí od roku 1991, kdy začala pracovat na Finančním úřadu v Ústí nad Labem. Pražský finanční úřad vedla od roku 2013.

Podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) byla dřív Praha daňovým rájem, protože firmy spoléhaly na nízkou pravděpodobnost efektivní daňové kontroly. Richterová ale podle ministryně kontroly posílila a zlepšila.

Janečka do čela Finanční správy ČR jmenovala vláda koncem října 2014, kdy ministerstvo financí vedl nynější premiér Andrej Babiš (ANO).

Video  Alena Schillerová o politice, soukromí a Andreji Babišovi  - Jakub Veinlich, Jan Jedlička

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

PPP150W ( 8. ledna 2019 11:51 )

A proč sem pletete Kalouska, když se jedná o zcela jiné lidi?

PPP150W ( 8. ledna 2019 11:44 )

P.S Janeček by neměl sedět na FÚ, ale na lavici obžalovaných a způsobenou škodu by měl zaplatit. Z lidí jako on, je mi na zvracení. Doufám, že ho karma brzo najde.

PPP150W ( 8. ledna 2019 11:40 )

Janeček byl obyčejný zloděj a likvidátor prosperujících firem. Přál bych si ze srdce, aby všechny, jím okradené firmy vyhrály arbitráže a byly jim vráceny odcizené peníze včetně úroku a včetně penále za škody způsobené jejich likvidací. O praktikách pana Janečka už bylo napsáno mnoho a já mu přeji vřelé setkání s vyslanci těch, které neprávem připravil téměř o všechno jen na základě domněnek. Nehledě na to, že připravil o práci spoustu lidí, kteří v těchto firmách pracovali. Pokud takovému člověku tleskáte, jste stejný gauner jako on.

pavel11 ( 29. prosince 2018 11:27 )

Je obrovská škoda že Janeček odešel byl výborný vyběrčí daní od zloděju,tunelářu,naplatiču,daní.Státní kasa díky jemu byla vynikajicí.Nová šéfová bude muset být stejně tvrdá vučí sebrance jinak se to okamžitě pozná na vybírání daní ale ono se ukáže kdo byl lepší doufám že nebudou lepší,zloději,neplatiči daní!!!

Domda ( 29. prosince 2018 08:08 )

A co dál Janečka odvolate a co ty škody co způsobil firmám to je tím vyřízeny a prasnice JUDr.Schillerova taky nic kdy začne soud já čekám co bude dál a to ještě ho dáte dělat ředitele dal aby škodil dal to ještě není konec uvidíte!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa