Uber zavede EET. Dohodl se s Schillerovou, taxikáři zatím evidovat nemusí

Autor: ČTK - 
12. 7. 2018
10:22

Společnost Uber bude od začátku října evidovat tržby svých řidičů v EET. Společnost bude navíc finanční správě poskytovat data o aktivitách šoférů, které stát bude moci využít k daňové kontrole. Povinnost se ovšem bude týkat pouze nových řidičů, kteří začnou pro společnost jezdit po zavedení EET. Firma se k tomu dnes zavázala podpisem daňového memoranda.

V současnosti společnost v Česku eviduje zhruba 2000 aktivních řidičů. EET se tak zatím nebude týkat řidičů, kteří pro společnost jezdí už v současnosti. Dohoda mezi ministerstvem financí a Uberem platí zatím na rok, případné rozšíření povinnosti firma podle generálního ředitele společnosti pro střední a východní Evropu Alexeie Stakha zváží podle fungování současné dohody.

Podle ministryně financí Aleny Schillerové (ANO) by memorandum mělo rozptýlit obavy, že stát nedokáže regulovat sdílenou ekonomiku. Podle ní je současná legislativa dostačující k tomu, aby stát mohl kontrolovat i tyto služby. „Chyběly nám k tomu informace, které nám teď společnost Uber poskytne,“ řekla.

Dohoda by se zároveň podle ministryně měla stát základním kamenem pro kontrolu dalších společností fungujících na podobné bázi. Podle ministerstva by zavedení EET u Uberu mělo také uklidnit současné spory taxikářů se společností, Uber se totiž k EET zavázal dobrovolně.

Taxikáři zatím své tržby elektronicky evidovat nemusí, změnit by to však měla novela zákona o elektronické evidenci tržeb, kterou v současnosti projednávají poslanci. Služby Uberu v Praze využívá podle informací firmy 300 tisíc lidí, což znamená nárůst počtu zákazníků za poslední rok o 60 procent.

Video Taxikáři protestovali na hlavním nádraží v Praze kvůli Uberu a Taxify. - Aktu.cz
1080p 720p 360p

Doporučujeme
vvalsidal ( 12. července 2018 13:39 )

Ale malý podnikatelé EET mít nemusí a veškerý vývar jim zůstane v kapse...např. kadeřnice ...vyůčtuje zákaznici 750- Kč a nedá žádnou účtenku a to má být v pořádku ??? Ať EET mají všichni co podnikají bez rozdílu...to se to jinak bude vydělávat...že ?....bez EET .

Nezadat ( 12. července 2018 10:39 )

To *** zlodějský budou opět šílet!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa