Sobota 29. ledna 2022
Svátek slaví Zdislava, zítra Robin
Zataženo, déšť se sněhem 4°C

Horáček má smůlu a zuří, Sněmovna komunistu Ondráčka policii nevydala

Autor: ČTK, kal - 
31. října 2018
16:55

Policie nebude moci stíhat Zdeňka Ondráčka (KSČM) kvůli výrokům vůči někdejšímu prezidentskému kandidátovi Michalu Horáčkovi. Sněmovna Ondráčka ke stíhání nevydala a podle Horáčka to znamená, že poslanci mají privilegium beztrestně lživě obviňovat normální občany. Důvěru v právní stát to podle něj neposílilo.

Pro vydání Ondráčka se ve 200členné Sněmovně našlo jen 47 hlasů, přítomno bylo 168 poslanců a pro vydání by jich tak muselo být nejméně 85. Jenže bod podpořilo pouze 20 Pirátů, deset zákonodárců ODS, šest poslanců TOP 09, po čtyřech Starostech a lidovcích, sociální demokrat Ondřej Veselý, Radek Zlesák z ANO a sám Zdeněk Ondráček.

Proti bylo 80 poslanců. Souhlas s Ondráčkovým stíháním nepodpořili zejména poslanci ANO, ČSSD, SPD a KSČM, ale také i většina občanských demokratů.

Video Zdeněk Ondráček (KSČM) rezignoval na post předsedy sněmovní kontrolní komise GIBS. - Blesk Zprávy / Zuzana Štíchová

Horáček podal na Ondráčka trestní oznámení začátkem letošního roku kvůli tomu, že ho na konci loňského roku nařkl v médiích ze spolupráce s bývalou komunistickou Státní bezpečností (StB). Horáček jakoukoli spolupráci s StB popřel. Policie sice později vyšetřování odložila, státní zastupitelství jí však případ vrátilo.

Video Horáčka potěšil masivní odpor lidí proti Ondráčkovi. - Blesk - Aleš Brunclík, Zuzana Štíchová

hradnihulvat ( 1. listopadu 2018 12:40 )

Pomluva je úmyslná lež. To v případě hulváta a burana Zeman nepřipadá v úvahu. Řekne-li kdokoliv o Zemanovi, že je notorický opilec, hulvát, buran, sedmilhář a ochránce estébáků a jejich spolupracovníků, tak nelže, ale říká pravdu. Ale lhal by, kdyby např. tvrdil, že Zeman byl estébák. To by byla pomluva, protože Zeman estébákem nebyl, estébákem byl Babiš alias Bureš. A to je pravda, takže taky žádná pomluva.

Deneček ( 1. listopadu 2018 08:15 )

Víc takových Ondráčků.

dajanca ( 31. října 2018 22:58 )

Horáček může počkat na další volby a doufat, že Ondráčka nezvolí. Je jen škoda, že po sametové revoluci byli tak aktivní Sachr a spol., že pálili a likvidovali svazky STB. Odjet do kapitalistické ciziny v socialismu nebylo jednoduché.

hafblaf ( 31. října 2018 20:36 )

Pomlouvat, mlátit lidi a bez ostychu se drát ke korytu - to chce hroší kůži.

gabreta ( 31. října 2018 19:59 )

Víš ty šašíku, kolik by museli vydat poslanců z ODS,TOP a dalších pravicově se tvářících stran, za pomluvu prezidenta??

Zobrazit celou diskusi
Další videa