Komentář: Poslanci podrželi komunistickou „mlátičku“ Ondráčka. Právem, bohužel

Autor: Petr Holec - 
1. listopadu 2018
05:30

Poslanci se rozhodli ochránit imunitou a nevydat k trestnímu stíhání komunistického poslance Zdeňka Ondráčka. Toho zažaloval neúspěšný prezidentský kandidát Michal Horáček za to, že o něm bývalá komunistická policejní „mlátička“ v médiích řekla, že byl vekslák a spolupracovník StB. Ondráčka, jehož už předtím nedoporučil policii vydat poslanecký imunitní výbor, podržely hlasy ANO, ČSSD, SPD, KSČM i většiny poslanců ODS.

Ondráček je samozřejmě odpudivý kádr a snadný terč nenávisti. Dodnes hrdý příslušník policejního pohotovostního pluku, jenž mlátil v roce 1989 demonstranty proti totalitě a nejradši ženy, se svou ostudnou minulostí veřejně rád chlubí. Ničeho nelituje, lidi zřejmě mlátil rád. Zůstal prostě komunistou hlavou i srdcem, nikdy nezradil. Poslanci ho letos dokonce zvolili šéfem sněmovní komise pro kontrolu činnosti GIBS, on ale záhy rezignoval. Nejspíš už se na to nemohl dívat sám.

Sám Ondráček teď sice hlasoval pro své vydání, většina Sněmovny to ale viděla jinak. A bohužel zřejmě správně. Bohužel proto, že Ondráčkovo poslanectví je určitě ostudou polistopadové demokracie. Lidé v roce 1989 mimo jiné demonstrovali i proto, aby nejen policii osvobodili od kádrů typu Ondráčka. I práce s obuškem má totiž mít svá pravidla, jen pro jistotu.

Jinak má ale v demokracii, jíž tak nenávidí, i Ondráček stejná práva jako ostatní poslanci. A ti nejen o sobě často veřejně mluví úplně stejně jako Ondráček o Horáčkovi. I díky nim je politika beztrestně plná „zlodějů“, „tunelářů“, „lhářů“ nebo „agentů“. Nemít na sobě nějakou podobnou nadávku v politice dokonce znamená jistý cejch bezvýznamnosti.

Video „Je vynikající, že lidi jen tak znechuceně nemávnou rukou,“ řekl Horáček na Václavském náměstí, kde demonstroval proti Ondráčkovi. - Blesk Zprávy / Zuzana Štíchová, Aleš Brunclík

A i Ondráček vlastně jen vykradl své kolegy-politiky, když se hájil tím, že se o Horáčkově veksláctví i spolupráci s StB spekuluje v médiích, což je pravda. Ostatně své ví o používání mediálních spekulací i Horáček, i on je rád v prezidentské kampani vyzkoušel na svých soupeřích. Třeba chudák Jiří Drahoš, až příliš slušný akademik, se z toho v jedné z debat nemohl vzpamatovat.

Policie nejdřív stíhání Horáčka odložila, státní zástupce ale vyšetřování obnovil. Případu taky nepomohlo, že se Horáčkovo vydání k trestnímu stíhání stalo bojem mezi vládou a opozicí a že ho některá média automaticky spojovala s jeho minulostí. Možná si zaslouží být vydaný k trestnímu stíhání za ni, když už chceme spravedlnost. Ohledně „politických“ pomluv má ale stejné právo pomlouvat jako ostatní poslanci.

Video Zdeněk Ondráček (KSČM) rezignoval na post předsedy sněmovní kontrolní komise GIBS. - Blesk Zprávy / Zuzana Štíchová

„O to tady jde, abych mlčel,“ komentoval Ondráček policejní žádost o jeho vydání ke stíhání. Ne, nejde. Naopak: pokaždé, když Ondráček promluví, prokazuje tím demokracii výjimečnou nechtěnou službu, jak ukázaly i poslední debakly KSČM ve volbách. Jde ale o to, že kdyby stejně jako Horáček postupovali a uspěli i ostatní politici, budou se policisti, žalobci i soudci zabývat jen jejich pomluvami. A kdo pak bude honit skutečné zločince?

milan59 ( 1. listopadu 2018 10:18 )

Mělo tam být - nehlasovali jen ANO ale i ČSSD, SPD, KSČM i většina poslanců ODS.Napsal jsem to zrychleně při kouřové přestávce.

zada ( 1. listopadu 2018 09:36 )

Istyle, na Václaváku 2011 i 2012,2013 nás na poklidných odborářských demostracích "zmasírovali" obuškama policajti tohoto režimu! Všchni byli v černým, měli helmy a elektrický obušky proti lidem co měli v ruce transparenty a vlajky ...., naházeli je do antonů a odvezli lidi k výslechu....a šli na rozkaz pánů politiků - hájili Kalouska... a další, ty o tom nic nevíš? Co ty na to? To nejsou mlátičky??? To jsou podle tebe ochránci, že? Takež to je v pořádku, stejně jako T,G.Masaryk dal střílet do dělníků u Duchcova... taky ho oslavujete a nevíte , že to byl zastánce kapitalismu a ne obyčejných lidí.... To je demokracie,že? To nebyl rok 1989 ale 2011,2012 a 2013 Jdi se vycpat....akorát umíš nazvat lidi STB !!!!! Apropo - dneska jsou horší policajti než STB a mají jinou techniku..., ale to ty vidět nechceš....Buď zdráv

milan59 ( 1. listopadu 2018 09:05 )

Asi si špatně četl článek - nehlasovali ANO, ČSSD, SPD, KSČM i většina poslanců ODS.

milan59 ( 1. listopadu 2018 09:01 )

Fakt HUSTÝ ,takže Horáček beztrestně uráží poslance Ondráčka názvem "komunistická mlátička" ,ale jakmile podobný výrok zveřejnil Ondráček na adresu Horáčka tak je z toho aféra "Watergate" Nojo jeden může a druhý nesmí. Jsem rád že to takhle PS rozhodla i když Horáček bude zase mít o čem psát a urážet. A to chtěl být Horáček prezident jsem rád že to tak nedopadlo. Jo a mimochodem ozvali se ty lidi které Ondráček "zmlátil" a mají písemné vyjádření od doktorů po lékařském ošetření?Protože kdyby někoho zmlátil tak určitě vyhledali první lékařskou pomoc a tam by to mělo být zapsané a tím pádem i potvrzené že se tak stalo!

istyl ( 1. listopadu 2018 08:52 )

Anofertaci ho ani vydat totiz nemohli, i kdyz nekteri by chteli...nemohli, protoze museli mit na vedomi, ze je clen KSC a ze ti maji pravdepodobne neco v supliku z dob drivejsich na jejich sefa Anofertu...proto od KSC tolerance vlady a vsimavy pozorovatel vidi, jak nikdo ani nehlesne proti jejich podpore...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud