Poslanci řešili vydání „mlátičky“ Ondráčka kvůli Horáčkovi. Vzali to rychle

Autor: zst - 
21. září 2018
11:30

Poslanci zatím nerozhodli, zda vydají poslance Zdeňka Ondráčka (KSČM) policii v rámci trestního stíhání. Čekají totiž na stanovisko výboru, který má na starosti poslaneckou imunitu. Ondráčka žaluje Michal Horáček kvůli tomu, že ho koncem loňska nařkl v médiích ze spolupráce s bývalou komunistickou Státní bezpečností (StB). Ondráček sám byl jako člen pohotovostního pluku „v akci“ proti demonstrantům během Palachova týdne.

Jen několik minut se poslanci zdrželi projednáváním žádosti o vydání svého kolegy Zdeňka Ondráčka (KSČM). Ve Sněmovně totiž chybělo stanovisko příslušného výboru, bez nějž se v takových záležitostech nerozhoduje. Jasno by mělo být během října, policejní žádost přitom leží v dolní parlamentní komoře už od poloviny srpna.

„V souladu s příslušným ustanovením byla žádost zařazena na program schůze. Mandátový a imunitní výbor zahájil projednávání této žádosti 4. září a usnesením věc přerušil do 25. září 2018. Nejdříve tohoto dne bude tedy věc projednána,“ prohlásil na plénu předseda výboru Stanislav Grospič, Ondráčkův kolega z KSČM.

Video  Češi vyšli do ulic kvůli „mlátičce“ Ondráčkovi. Skandovali i zpívali hymnu  - Blesk Zprávy, ČTK, Hudebnibanka.cz

Na 25. září byli do Sněmovny pozváni vyšetřovatel případu i státní zástupce. Poslancům údajně dorazily anonymní e-maily, které mají obsahovat části spisu o Horáčkovi, který vedla komunistická Státní bezpečnost (StB). „To nemohu komentovat, ale mohu potvrdit, že přišla řada dokumentů a se všemi byli členové výboru seznámeni,“ uvedl už dříve Grospič.

„Pan Ondráček, navzdory dokumentům, které jsem zveřejnil, mě označil za spolupracovníka StB (komunistické Státní bezpečnosti) a veksláka,“ reagoval v srpnu po doručení policejní žádosti do Sněmovny neúspěšný prezidentský kandidát Michal Horáček.

Ondráček obvinil v médiích koncem loňského roku během kampaně před lednovými prezidentskými volbami Horáčka ze spolupráce s StB. Horáček jakoukoli spolupráci s StB popřel a na poslance podal začátkem roku trestní oznámení.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

altmanova ( 25. září 2018 23:15 )

stejně je to fízl a ještě k tomu hnusák

aIIahakbar ( 21. září 2018 18:04 )

Kde není žalobce, není soudce. Soudruh Ondráček by musel na veksláka podat trestní oznámení.

milan59 ( 21. září 2018 17:28 )

Taky se divím,když tedy byli ti komouši takový zrůdy že Horáček si klidně cestoval do ameriky protože tam měl svoji sestru ??To se Horáček nebál že ho právě ti komouši nezavřou až by zčernal

milan59 ( 21. září 2018 17:26 )

Fakt hustý,takže pana Ondráčka může kdejaký idijot nazývat "mlátičkou",ale když Ondráček nazve Horáčka vekslákem a estébákem tak to se žene k soudu

zdenek43 ( 21. září 2018 16:22 )

aleeeee - zase jedno z TEMAT - pred VOLBAMA 2018 - Volby do Senátu Parlamentu České republiky se budou konat 5. a 6. října 2018 společně s volbami do zastupitelstev obcí. !!!! 14 dnu do voleb !!!! - takze zase - toooooo SOUDRUZI dali jako k ledu - a po volbech TO???? Z A M I T N O U !! jak jednoduche - pred volbama neni prece DOBRE LHAT- oblbovat o IMUNITE a pak veskutecnosti ODHLASOVAT presne OPAK. Ještě před 4 lety žádalo ANO ve svém volebním programu, aby byla imunita úplně zrušena s výjimkou projevů ve sněmovně. Teď je celkem zjevné, že to byl ukvapený postoj a jak prohlásil předseda sněmovny Radek Vondráček v DVTV, měli bychom s tím počkat, až budeme mít „nezávislou policii a justici“..........

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud