„Mlátička“ Ondráček končí. Bál se prý o děti, pravici nadával do žumpy

1080p720p360p
6. 3. 2018
17:30

Komunista Zdeněk Ondráček (KSČM) jako šéf komise pro kontrolu GIBS končí, oznámil v úterý ve Sněmovně. Na plénu uvedl, že to nedělá kvůli „křiklounům“ na demonstracích napříč republikou, ale proto, že má strach o děti a vlastní bezpečnost. V době sílícího tlaku na vlastní odstoupení prý čelil řadě výhrůžek a zvažoval žádost o policejní ochranu. Demonstrace byly přitom v pondělí namířené nejen proti Ondráčkovi, ale také proti premiérovi v demisi Andreji Babišovi (ANO). Blesk Zprávy sledovaly dění přímo na místě.

  • Proti Ondráčkovi, ale také Babišovi a prezidentu Zemanovi demonstrovaly v pondělí tisíce lidí po celé republice. Odhadem až 10 tisíc se jich sešlo na Václavském náměstí.
  • Ondráček byl zvolen minulý pátek do čela komise o jediný hlas. Ačkoliv byla volba tajná, je jasné, že ho musela podpořit i část hnutí ANO a SPD. Přesto premiér Babiš až po dvou dnech začal mluvit o tom, že by se mělo projednat Ondráčkovo odvolání. Už v pátek byl výsledkem znechucený ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO).
  • Část viny za zvolení bývalého člena SNB do čela komise je přičítána také opozici, někteří poslanci totiž u hlasování chyběli, a mohli tak těsnou výhru Ondráčka odvrátit.
  • ODS navrhla Ondráčkovo odvolání na začátku úterního jednání, kdy se projednával jeho program. Ondráček ale mezitím sám z pozice odstoupí. Proč, to není jasné.
  • Zdeněk Ondráček se jako člen pohotovostního útvaru Veřejné bezpečnosti aktivně účastnil potlačování demonstrací během tzv. Palachova týdne v roce 1989. Dokonce se k zásahu vyjadřoval v televizi. V rozhovoru pro časopis Mladý svět v prosinci 1989 přiznal, že uhodil obuškem i dívku.

Kauza Ondráček zpět ve Sněmovně
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Zobrazit nové zprávy
Datum:
6. 3. 2018
17:20
6. 3. 2018

Děkujeme za pozornost našemu online zpravodajství kolem komunisty Zdeňka Ondráčka a jeho konci na postu šéfa sněmovní komise pro kontrolu GIBS. Budeme rádi, když budete sledovat i naše další zpravodajství. Například už ve čtvrtek se budeme podrobně věnovat inauguraci prezidenta Miloše Zemana.

17:16
6. 3. 2018

„Zdeněk Ondráček označil demokratické strany za žumpu a včerejší demonstrace za davový lynč. Tímto svým výrokem potvrdil, že absolutně nechápe, co demokracie znamená. Nedivím se,“ reaguje na Ondráčkův konec v čele komise a emotivní proslov, který rezignaci provázel, šéf TOP 09 Jiří Pospíšil. A k Ondráčkovi dodává:

„On je zvyklý své názorové odpůrce buď urážet, anebo rovnou mlátit pendrekem.“

17:00
6. 3. 2018
!

„Nechci to komentovat, neměl jsem z toho dobrý pocit,“ řekl Faltýnek k Ondráčkovu útoku na některé parlamentní strany, které nazval „demokratickou žumpou“. ANO je prý rádo, že Ondráček odstoupil sám. Demonstrace proti Ondráčkovi vnímá Faltýnek i jako snahu nějakým způsobem znevěrohodnit vládu hnutí ANO a pana Babiše.

Video Faltýnek: Jsme rádi, že Ondráček skončil sám. Demonstrace byly snahou znevěrohodnit vládu ANO a pana Babiše - Jaroslav Šimáček, Blesk Zprávy
1080p720p360p
16:56
6. 3. 2018

„Občas je třeba se nekompromisně postavit zlu, bojovat společně za demokratické hodnoty. A to jsme udělali a dotlačili komunistu Ondráčka k odstoupení,“ uvedla první dáma ODS Alexandra Udženija.

16:53
6. 3. 2018

Vojtěch Filip, předseda KSČM, řekl, že měnit komunisté svého člena v komisi nebudou. Není tak jasné, co by se dělo, kdyby zároveň trvali na jejím vedení. Nikdo jiný kromě Zdeňka Ondráčka v ní totiž z KSČM nesedí. Podle Faltýnka se zřejmě nestane, aby znovu Ondráček o vedení komise usiloval. Buď tedy KSČM ustoupí a svého člena vymění podobně, jako to udělali Piráti, nebo ji povede někdo z jiné strany. Rázně také odmítl, že by šlo o politický handl, jak o něm mluví opozice, nebo že by se převolovali předsedové jiných komisí.

16:46
6. 3. 2018

Bude se prý hledat konsenzus, kdo bude komisi vést. „Nevím, zda to ovlivní debatu s KSČM. Je téměř dokončena,“ reagoval na dotaz, co to udělá s vládním vyjednáváním.

16:44
6. 3. 2018

Před novináře nakonec dorazil předseda poslanců ANO Jaroslav Faltýnek. „Až do začátku jednání Sněmovny jsme diskutovali o případném odvolání kolegy Ondráčka. Asi jsem to zavinil já, protože jsem informoval o všech jednáních, která předcházela rozdělení kontrolních komisí ve Sněmovně,“ začal. Že bude Ondráček adeptem na předsedu, věděly podle něj všechny strany ještě před tím, než schválil obsazení komise.

16:37
6. 3. 2018

Petr Fiala (ODS) jásal nad Ondráčkovým koncem v čele komise. Politický handl mezi ANO a KSČM nevyloučil, dodal ale, že o tom zároveň nemá žádné informace.

Video Předseda ODS Petr Fiala slaví rezignaci Zd. Ondráčka. Politický handl nevyloučil - Blesk Zprávy / Zuzana Štíchová
1080p720p360p
16:31
6. 3. 2018

Stále se čeká na oficiální vyjádření zástupců hnutí ANO. Ti zrušili ve 13:40 pravidelnou tiskovou konferenci a mezi novináře zatím stále nedorazili.

16:20
6. 3. 2018

Podívejte se na projev Zdeňka Ondráčka, ve kterém vysvětloval své rozhodnutí rezignovat a demokratické strany označil za „žumpu“:

Video Zdeněk Ondráček (KSČM) rezignoval na post předsedy sněmovní kontrolní komise GIBS - Blesk Zprávy / Zuzana Štíchová
1080p720p360p
15:55
6. 3. 2018

Podle Bělobrádka jde u Ondráčka o neschopnost sebereflexe. Obvinění, která zazněla, jsou "za hranicí zdravého rozumu", říká předseda KDU-ČSL na tiskovce lidovců v atriu Sněmovny. Situace v Česku připomíná situaci těsně před únorovým pučem v roce 1948, míní. Podle něj se Ondráček nevyjadřoval korektně a ve vyhroceném příspěvku přesáhl určitou míru vkusu, dodal Bělobrádek. Do diskuze na parlamentní půdě označení "demokratická žumpa" nepatří, míní místopředseda strany Marian Jurečka a vyzval Ondráčka, aby se omluvil.

Video "Demokratická žumpa" do Sněmovny nepatří, bouřili lidovci. Bělobrádek a Jurečka šili do komunisty Ondráčka - Jaroslav Šimáček, Blesk Zprávy
1080p720p360p
15:45
6. 3. 2018

„Osobně chápu pana poslance Ondráčka, pokud mu skutečně bylo nějak vyhrožováno nebo byl ohrožován, tak to musím jednoznačně odmítnout,“ uvedl Pavěl Bělobrádek (KDU-ČSL). „Mohu vás ubezpečit, že příznivci vaší strany a vašich názorů vyhrožují i nám a dokonce už tady padla i některá trestní oznámení. Mně bylo osobně vyhrožováno tím, že moje děti zaklepou nožičkami, že mi bude prostřelena hlava apod. Rozumím, že vy jste i v emocích, proto jste tu použil takové slovo, jaké jste použil,“ dodal šéf lidovců, podle kterého je Ondráček „emočně rozjitřen“.

15:30
6. 3. 2018
!

„Vámi podporovaný dav se chystal si na mě někde počkat a lynčovat mě,“

tvrdil Ondráček. Jeho rodina a děti byly vystaveny mediálnímu tlaku a výhrůžkám, říká. „Vy, kteří tady stále dokola mluvíte o demokracii, vy vyzýváte k tomu, aby zvolený poslanec Parlamentu ČR byl lynčován za to, že má jiné názory než vy,“ pokračuje.

„Vaše pojetí demokracie znamená to, že jsem nejenom tá, ale i moje rodina, moje děti vystaveni takovému mediálnímu tlaku i výhrůžkám, že sem zvažoval a konzultoval s Policií ČR poskytnutí krátkodobé ochrany,“ pokračuje komunista. Ondráček potvrzuje, že ve vedení komise pro GIBS končí. „Protože jsem vyhodnotil bezpečnostní situaci svoji a mé rodiny,“ uvedl.

15:18
6. 3. 2018

Předseda KSČM Vojtěch Filip citoval pravicovým a středovým stranám Listinu práv a svobod a připomínal tak právo být volen. Naštvaně navrhl zvláštní bod, který nazval Zločiny privatizace a korupce ODS.

15:22
6. 3. 2018
!

Ondráček se rozhodl reagovat na „výlevy z pravé části politického spektra“. „Když někdo je v koncích, tak hledá, co se dá. Vám se podařilo zpochybnit volbu. Když se vám to napodruhé nepodařilo, tak si myslíte, že jste svolali demonstrace,“ uvedl Ondráček a poslancům řekl: „Já vás nazývám demokratická žumpo.“ Následovalo bušení do lavic. „Ano, děkuji vám za potlesk,“ nedělal si z toho nic Ondráček.

„Nebuďte tak namyšlení, kdyby šlo o těch pár desítek a stovek lidí, tak se vám vysměji. Mě k mému rozhodnutí rozhodně nevede pár desítek či stovek nebo jak vy nazýváte tisíce demonstrantů, které jsou v ulicích (…),“ podotkl Ondráček. „Vám se demokracie hodí pouze tehdy, když potřebujete o ní mluvit nebo si ji dát do názvu strany, bloku nebo hnutí,“ dodal.

15:15
6. 3. 2018

Lidovci dle předpokladů navrhli odvolání Ondráčka i jako člena komise. Miroslav Kalousek pak vmetl poslancům ANO, že hlasují na povel svého šéfa. Za to si vysloužil bušení do lavic.

15:09
6. 3. 2018

„Vnímám to určitě pozitivně, protože to minimálně ušetří Sněmovně spoustu jednacího času a určitě je to na místě, protože výhrady jsou často vůči jeho osobě a ne tolik k tomu, kdo tu komisi drží,“ řekl Blesk Zprávám k možnému konci Ondráčka místopředseda Sněmovny Vojtěch Pikal (Piráti).

15:06
6. 3. 2018

Přestože všichni ví, co se bude dít, pokračovat se bude standardním způsobem. Vystoupit tak má právo asi osm řečníků, než se dostane Ondráček na řadu.

15:05
6. 3. 2018

Stanovisko komunistů přednese sám Zdeněk Ondráček, byl klubem pověřen, aby vystoupil místo předsedy nebo předsedy klubu.

15:02
6. 3. 2018
!

Předsedové klubů se teď sesypali na předsedajícího Radka Vondráčka. Ten vyhlásil krátkou pauzu na poradu, jak situaci vyřešit. Kolem Vondráčka ale stojí hned 13 lidí, předsedů klubů by přitom mělo být jen devět. Situace je komická.

Předsedové klubů se sesypali na předsedajícího Radka Vondráčka (ANO).Předsedové klubů se sesypali na předsedajícího Radka Vondráčka (ANO).
15:01
6. 3. 2018

„Je to jedna z možných variant, nepřekvapilo by mě to, ale neříkal bych, že je to dobrovolně,“

komentoval Miroslav Kalousek (TOP 09) pro Blesk Zprávy informaci, že by se Ondráček měl sám vzdát vedení komise pro GIBS. Ke včerejším demonstracím, které byly namířené proti Ondráčkovi, ale také premiérovi Babišovi, uvedl: „To, že přicházejí komunisté k moci, to, že se tady používají nedemokratické estébácké metody, to je dílo Andreje Babiše a občané to dobře rozpoznali.“

Na argument, že Zdeněk Ondráček v minulosti nevadil, když byl na různých postech ve Sněmovně, Kalousek odpovídá: „Není pravda, že nevadil, my jsme nikdy Zdeňka Ondráčka nevolili do žádné komise, ale v tomto případě to byla poslední kapka babišismu, kde lidem došla trpělivost.“ Byl to Kalousek, kdo v roce 2014 označil Ondráčka za „komunistického fízla“. Dodnes se neomluvil. „Pokud někdo v komunistickém režimu sloužil v represivních složkách, tak se nemůže vyhýbat své minulosti,“ vzkázal šéf poslaneckého klubu Topky.

Video Kalousek trvá na tom, že je Ondráček "komunistický fízl" - Jaroslav Šimáček, Blesk Zprávy
1080p720p360p
15:00
6. 3. 2018

Zdeněk Ondráček už byl před lavicemi připraven vystoupit, vzhledem k dohadům se ale opět vzdálil a v nestřeženém okamžiku kontroloval hodinky.

14:58
6. 3. 2018

Sněmovna stále probírá program schůze. Předseda Radek Vondráček (ANO) chtěl předřadit stanovisko klubu KSČM, Stanjura (ODS) ho upozornil, že by porušil zákon. Komunisté se přitom chystají zřejmě oznámit Ondráčkovu rezignaci. Předseda komory apeloval na zdravý rozum a nadbytečnost debaty, ODS se nechce dát.

14:47
6. 3. 2018

Přestávka se protahuje na žádost KSČM ještě o 10 minut.

14:40
6. 3. 2018

O postu předsedy kontrolní komise pro Ondráčka se debatuje ve Sněmovně od poloviny prosince. Prošel hned napoprvé, hlasování ale bylo zpochybněno. Podruhé už Ondráček v té stejné volbě neuspěl. Poté, co mohly strany nominovat i jiné kandidáty, porazil nadvakrát jak kandidátku ODS, tak Piráta Ferjenčíka. Zvítězil o jediný hlas. To vše trvalo více než dva měsíce.

14:37
6. 3. 2018
!

„Neexistuje handl,“ tvrdil předseda komunistických poslanců Kováčik před začátkem jednání. „Bude jim (Babiš) muset dát něco jiného, oni se dohodnou,“ řekl na překážku ve vyjednávání o vládě Kalousek (TOP 09). V tuto chvíli se zdá, že blíže pravdě je předseda poslanců pravicové strany. Jak jinak si vysvětlit náhlý obrat v názoru bývalého člena SNB?

14:36
6. 3. 2018

Zhruba polovina poslanců zůstala na svých místech, včetně expremiéra Sobotky a premiéra v demisi Babiše. Komunisté se šli dle pokynů radit.

14:25
6. 3. 2018

Zřejmě i kvůli Ondráčkově kroku si vzala KSČM 20 minut přestávku na poradu svých poslanců.

14:21
6. 3. 2018
!

Podle České televize se Ondráček svého postu v čele komise vzdá.

Video Komunista Ondráček po průtazích šéfem komise pro kontrolu GIBS: Působení u SNB nelituje, ve Sněmovně plnil zadaný úkol. - Zuzana Štíchová
1080p720p360p
14:18
6. 3. 2018
!

„Už od pátku se spekuluje, kdo jak v tajné volbě hlasoval. V kuloárech jsem zachytil stanoviska členů ODS 'já jsem mu to tam hodil',“ řekl předseda poslanců ANO Jaroslav Faltýnek a sklidil bušení do lavic z pravé části sálu. Faltýnek tím zdůvodnil požadavek na veřejné hlasování.

14:15
6. 3. 2018

Okamura chce nejdříve dořešit přímou volbu starostů a hejtmanů. „Pak si zařaďte, co se tady odhlasuje,“ řekl.

14:13
6. 3. 2018

I ODS bude proti veřejnému hlasování, které zřejmě navrhnou lidovci. Pravicová strana chce Ondráčka řešit hned na začátku dnešního jednání.

14:10
6. 3. 2018

Stanjura přiznal, že byl během dohadování v zákulisí sprostý. Ilustroval tím vyhrocenost jednání. „Nerad interpretuji věci z uzavřeného jednání, ale někdo už s tím začal,“ dodal. „Nebudu hrát mlhu, komu chyběli poslanci. Ty počty jsou jednoduché. Předpokládám, že když bylo přítomno 11 komunistů, že ho volilo. I kdyby ho volili všichni poslanci SPD, tak je to 30, pane premiére. Kde je těch dalších 49?“ptal se Babiše, který seděl za řečnickým pultíkem na postu předsedy vlády.

Babiš se mezitím zabýval svým mobilním telefonem, stejně jako většina přítomných ministrů.

Zbyněk Stanjura (ODS) na tiskovce ve Sněmovně
14:08
6. 3. 2018

Jménem klubu ODS chce Zbyněk Stanjura zařadit avizovaný bod. „Vyvrátím první mýtus - existuje dohoda poslaneckých klubů, že ji povede zástupce KSČM. To není pravda. Projevili zájem sociální demokraté. Ti byli podpořeni zástupci 5 dalších stran. Jednání bylo emocionálně vyhrocené. Po dvou hodinách jsem se zvedl a odešel, že se o tom s komunisty dohadovat nebudu,“ řekl na plénu s tím, že se dohodly pouze tři poslanecké kluby, které ale mají většinu. Kluby se ale také dohodly, že jednu z komisí povedou Piráti, nakonec ji ale získali „oproti plánům“ komunisté.

14:02
6. 3. 2018

Petici proti Zdeňku Ondráčkovi podepsalo během včerejšího odpoledne 14 tisíc lidí. Organizátoři ji chtějí zítra předat do Sněmovny.

14:00
6. 3. 2018

Jednání Sněmovny bylo zahájeno. Sál se jen pomalu plní.

13:53
6. 3. 2018
!

Hnutí ANO pravidelnou tiskovou konferenci zrušilo. Oficiálním důvodem je, že vedení hnutí o situaci stále ještě jedná, oznámila novinářům mluvčí Lucie Kubovičková. Podle ní hnutí zařazení bodu o odvolání Ondráčka podpoří. Uvedla to ale bez bližších časových údajů.

13:35
6. 3. 2018

„Piráti vítají tu iniciativu, podpoříme vyvolání jednání o odvolání pana Ondráčka. Budeme hlasovat pro. Pokud bude následovat další volba a pan Babiš dodrží své slovo, my opět nasadíme našeho kandidáta Mikuláše Ferjenčíka,“  řekl k nejsledovanějšímu tématu dnešního jednání předseda Pirátů Ivan Bartoš.

13:33
6. 3. 2018
!

Není jasné, jak by případné odvolání Ondráčka probíhalo. Jednací řád Sněmovny totiž mluví pouze o jmenování předsedů komisí, nikoliv o jejich odvolání. Logicky by ale měl být proces stejný.

13:03
6. 3. 2018

Ruce pryč. Takovou taktiku zvolilo hnutí SPD Tomia Okamury s tím, že se nejedná o „jejich věc“. I Tomio Okamura s Radimem Fialou se na vystoupení před novináři pustili do poslanců, kteří v pátek nebyli přítomni. „Podle našich poslanců pan Ondráček byl v pátek zvolen demokratickou volbou. Většina našich poslanců odmítá hlasovat podle toho, že někdo zrovna nepřišel do práce. Klub SPD dal volné hlasování, ale vím, že pokud půjde o zařazení tohoto bodu, mnoho našich poslanců se zdrží. Protože to není naše věc. Ja se také zdržím. Nebudeme skákat tak, jak oni budou pískat,“ řekl Fiala.

Babišova menšinová vláda důvěru nedostala. Tomio Okamura a Radim Fiala na tiskovce ve Sněmovně
12:51
6. 3. 2018

Rozčarování z celé situace jen těžko skrýval předseda poslanců KSČM Pavel Kováčik. „Nebráníme občanům vyjádřit svobodně svůj názor. Volba pana Ondráčka do čela komise GIBS byla opakovaná,“ připomněl s tím, že KSČM tento post připadl na základě dohod. Kováčik, Ondráčkův stranický kolega, také zkritizoval tzv. demokratické strany, že neměly „plný stav“. Řada poslanců totiž v pátek chyběla, bylo to ale mj. i kvůli zahraničním cestám. „Ten jeden hlas nestojí za to, aby byl takto projednáván,“ dodal k žádosti o zařazení bodu o odvolání předsedy kontrolní komise pro GIBS.

12:42
6. 3. 2018

„Je to ukázka cynismu, pokrytectví a alibismu pana Babiše. Zalekl se veřejného mínění, těch demonstrací a otočil,“ řekl také Chvojka k prohlášení Andreje Babiše. ČSSD podpoří Ondráčkovo odvolání.

Video „Je to ukázka cynismu, pokrytectví a alibismu pana Babiše,“ řekl Jan Chvojka o názorovém obratu Andreje Babiše ohledně Zd. Ondráčka. - Blesk Zprávy / Zuzana Štíchová
1080p720p360p
12:40
6. 3. 2018

Lidovci by také rádi prosadili přímé hlasování o Ondráčkově odvolání. Bylo by tak, na rozdíl od tajného hlasování, jasné, kdo se jak rozhodl. ČSSD v tom ale vidí možnost hnutí ANO hrát si na „dobráky“. Zatímco odvolání Ondráčka i jako člena komise by sociální demokraté podpořili, veřejné hlasování ne. Na tiskové konferenci to řekl předseda poslanců a exministr Jan Chvojka.

12:23
6. 3. 2018

Ještě razantněji se k situaci postavila KDU-ČSL, ta rovnou navrhne, aby Ondráček skončil v komisi i jako řadový člen. „Nejlepší by bylo, aby pan Ondráček v rámci sebereflexe sám odstoupil. Nevypadá to tak. Budeme navrhovat, aby byl odvolán přímo z komise, nejen z postu předsedy,“ řekl předseda Pavel Bělobrádek. Pokud se to nepodaří, podpoří lidovci Ondráčkovo odvolání alespoň z postu předsedy. „Jsem zvědav, jak to bude s hnutím ANO. Odmítáme, že demokratické strany jsou obviňovány z toho, že byl zvolen,“ dodal také s tím, že například lidovecký poslanec Ondřej Benešík byl minulý pátek vyslán předsedou Sněmovny na zahraniční cestu.

12:11
6. 3. 2018

„S pobavením budeme sledovat, jak si bude počínat klub hnutí ANO,“ prohlásil vzápětí také předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek. „Pokud Andrej Babiš tvrdí, že si nepřál jeho zvolení, tak si dovolím na sto procent tvrdit, že lže,“ dodal tvrdě. „Je to fraška. Názorový obrat může těžko vysvětlit. Spoléhá na to, že jeho voliči naprosto nesledují dění,“ doplnil postoj TOP 09 také její předseda a europoslanec Jiří Pospíšil.

Video Kalousek: Pokud Babiš tvrdí, že si nepřál Ondráčkovo zvolení, tak lže. - Blesk Zprávy / Zuzana Štíchová
1080p720p360p
12:05
6. 3. 2018

Hnutí STAN na tiskové konferenci oznámilo, že návrh pravicové strany podpoří. „Uděláme vše, co je v možnostech našeho poslaneckého klubu ve spolupráci s ostatními, aby Zdeněk Ondráček v této pozici nebyl,“ řekl místopředseda klubu Vít Rakušan. STAN se také ohradil proti „ohýbání reality“ ze strany Andreje Babiše (ANO). Předseda vládního hnutí totiž v neděli začal o Ondráčkově odvolání mluvit, jeho poslanci ale předtím komunistu do funkce podpořili.

Video STAN o odvolání Zdeňka Ondráčka: Budeme hlasovat pro - Blesk Zprávy / Zuzana Štíchová
1080p720p360p
12:00
6. 3. 2018

Dobrý den. Sněmovna dnes bude znovu řešit Zdeňka Ondráčka v čele komise pro kontrolu GIBS. ODS bude navrhovat jeho odvolání.

Video „Je vynikající, že lidi jen tak znechuceně nemávnou rukou,“ řekl Horáček na Václavském náměstí, kde demonstroval proti Ondráčkovi. - Blesk Zprávy / Zuzana Štíchová, Aleš Brunclík
1080p 720p 360p

Video Organizátorka protestu proti Ondráčkovi: Cíl splněn, přišlo odhadem 10 tisíc lidí - Blesk Zprávy / Zuzana Štíchová, Aleš Brunclík
1080p 720p 360p

satanas ( 7. března 2018 10:27 )

ASi polistopadovi demokrati potrebovali mlaticky naty, cobysi tu jejich "demokracii nenechali libit!

satanas ( 7. března 2018 10:24 )

Skoda ze nemel sanci prastit tebe po lebeni..SNad bys pochopil--zacotomas!

satanas ( 7. března 2018 10:21 )

Rozkazyse Plni..I treba rozkaz k vrazdeni v US zajmu v ruznych zemi sveta..ceskymi zoldaky..

satanas ( 7. března 2018 10:00 )

OBusek komunisti nevymysleli..ALe zsachazet snim nejlip umi dnes "Demokrati"..VZpomenme jen jednani MMF v Praze kde to a k cemu je dobry predvedli primo ukazkove..Hlava nehlava.

satanas ( 7. března 2018 09:57 )

AZ setu vyskytne opet ta zvadla Ganzanie, prosim, vysvetlete ji jaky je rozdil mezi svetovou valkou a "tretim odbojem"..Cudinka musi hrozne trpet, nenechte ho vtom, pitomci, odbojari tretiho odboje z "Demokraticke zumpy"!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa